загрузка...
Основи здоров'я 2 клас. Урок 1. Я росту і розвиваюсь - 30 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 30 » Основи здоров'я 2 клас. Урок 1. Я росту і розвиваюсь
14:18
Основи здоров'я 2 клас. Урок 1. Я росту і розвиваюсь

Основи здоров'я 2 клас. Урок 1. Я росту і розвиваюсь

Мета: формувати уявлення учнів про особливості росту й розвитку людей, вчити пояснювати ці особливості; закріпити навички вимірювання свого зросту і маси тіла та порівняти їх Із минулорічними показниками (зо допомогою дорослих); виховувати бажання піклуватися про своє здоров'я.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Ознайомлення з підручником «Основи здоров'я»
—  Розгляньте підручник. Що зображено на обкладинці?
—  Хто автор підручника? Де видано підручник?
—  Що зображено на с. З?
—  Прочитайте вірш О. Гнатюк. Що у вірші говориться про вас? Що говориться про урок з основ здоров'я?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ви дізнаєтеся про особливості росту й розвитку людини.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником {(.4-8)
—  Ви вже знаєте, що все живе росте й розвивається.
Розгляньте малюнки (с. 4). Розкажіть, що було спочатку, що потім, а що — наостанку.
—  Ви теж зростаєте — змінюються вате тіло і зовнішність. Це особливо помітно, якщо переглянути фотознімки. Візьміть фотографії, на яких вам 1 рік; 4 роки; 7 років. Розгляньте їх.
—  Які зміни відбулися з вами за роки, що минули?
Робота в групах
—  Зміни, що відбуваються з вами за літо, помічають однокласники і вчитель, коли ви приходите 1 вересня до школи. По черзі розкажіть, що ви дізналися і чого навчилися під час літніх канікул.
—  Розвиток людини триває все життя.
—  Що називають фізичним розвитком?
—  Розгляньте малюнки (с. б). Що потрібно для нормального фізичного розвитку? (Дотримуватисярозпорядку дня, правильно харчуватися, перебувати на свіжому повітрі, загартовуватися, виконувати фізичні вправи, активно відпочивати, вчасно лягати спати.)
—  Розгляньте малюнки. Доведіть, що ви розвиваєтеся не тільки фізично. Коли людина перестає рости?
—  Розгляньте малюнок на с. 6 і прочитайте вірш Грицька Бойка «Про Юру і фізкультуру».
—  Як ви вважаєте, чому Юра погано росте і часто хворіє? Дайте Йому пораду.
—  Розгляньте уважно свої дитячі фотографії. Обговоріть з батьками, як ви зростали і змінювалися. Розпитайте у них, коли ви почали ходити, говорити. Яке перше слово сказали?
—  Чи пам'ятаєте щось цікаве про своє раннє дитинство? Розкажіть.
—  Фізичний розвиток можна оцінити за масою тіла і зростом. Розгляньте малюнки на с. 7. Назвіть зображені предмети. Виберіть І назвіть предмети, які допомагають визначити зріст і масу тіла.
Практична робота (с 8)
1)3а допомогою дорослих виміряй свій зріст і масу тіла. Запиши ці дані у зошит. Порівняй їх з минулорічними показниками. На скільки сантиметрів ти підріс?
2) Розглянь таблицю, у якій наведено середні значення зросту і маси тіла дітей твого віку. Порівняй свої дані з поданими в таблиці. Зроби висновки.
3) Перевір, чи змінилися твій зріст і маса тіла в кінці навчального року. Висновок; зріст і маса відображають фізичний розвиток людини та діагностують рівень її здоров'я. Потрібно знати свій зріст і вагу. Це допоможе визначити позитивні чи негативні зміни, що відбулися у фізичному розвитку.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.    Робота над загадками
— Відгадайте загадки про те, що допомагає дітям рости здоровими.
Із водичкою дружити, Без хвороб у світі жити, В нагороду за старання Подарує___.
Сила, спритність І постава — Це її хороша справа. За струнку й гнучку статуру Люблять діти___.
Щоб здоровими зростати І щороку підростати, То смачну, корисну 3 свіжу Споживати варто___.
Допоможе відпочити. Працездатність відновити, Як захопить у полон
Повноцінний тихий___.
Л. Вознюк
2.    Робота за малюнками
На дошці — малюнки казкових героїв: Дюймовочка, Карлсон, козаки, дядя Стьопа.
—  З яких казок ці малюнки?
—  Як звуть казкових персонажів?
—  Опишіть їхні  статури.  Використовуйте слова: високий —   низький, стрункий — гладкий, тендітний — кремезний.
Статура — це форма тіла людини. Вона буває різною. Одні люди високі, інші — низькі на зріст, одні худорляві, інші — кремезні. Висновок. Люди мають різну статуру.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Як змінюється тіло людини протягом життя?
—  Від чого залежать особливості вашого росту і розвитку?
—  Які умови сприяють фізичному розвитку дитини?
—  Що ви робите, щоб ваш зріст і маса відповідали нормі?
—  Які спортивні ігри і заняття полюбляєте?

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 6719 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть