загрузка...
Основи здоров'я 2 клас. Урок 23. Безпека на дорозі - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Основи здоров'я 2 клас. Урок 23. Безпека на дорозі
14:15
Основи здоров'я 2 клас. Урок 23. Безпека на дорозі

Основи здоров'я 2 клас. Урок 23. Безпека на дорозі

Мета: поглибити знання учнів про правила пішохідного руху; вчити уникати небезпеки на дороз), визначати напрямок руху транспортних засобів; виховувати дисциплінованість пішохода.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Робота над загадками
"   Тягнеться нитка,
А в клубок не змотаєш. (Дорога)
•   На дорозі їх багато — Іде на колісах хата. Двері спершу ти відчиниш. На дивані відпочинеш,
А вона в єдину мить
Хоч куди тебе домчить. (Автомобіль)
—  У школі ви — учні, а на дорозі — пішоходи. Щоб не сталося біди, необхідно виконувати Правила дорожнього руху.
—  Які з них ви вивчили у 1-му класі? (Кожна вулиця має проїжджу частину для руху транспорту. Це — дорога. Пішоходи ходять узбіччями або тротуарами. Світлофор — найкращий друг пішоходів. Переходити дорогу треба на переході.)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про правила пішохідного руху з метою запобігання небезпеки на дорозі.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с. 77-79)
—  Доведіть, що дорога є місцем підвищеної небезпеки. Щороку автомобільні аварії завдають великих збитків, у них калічаться і гинуть люди.
—  Що треба робити, щоб на вулицях і дорогах нашої країни було безпечно?
—  Розгляньте малюнок на с. 77. Для чого призначені тротуари? Для чого призначена проїжджа частина?
—  Як перекладається слово тротуар (с. 78)? Як по ньому треба йти?
—  Де треба ходити, якщо тротуарів немає?
—  Де треба ходити, якщо відсутні пішохідна і велосипедна доріжки?
Словниково скарбничка
Пішохід — особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами. Пішоходами є також люди, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу чи інвалідну коляску.
Учасники дорожнього руху — це особи, які беруть участь у русі на дорозі: пішоходи, водії транспорту, пасажири, погоничі тварин.
—  Відгадайте загадки.
•   Йде через села І міста,
А з місця не зрушить. (Дорога)
•   Такий собі віз. Має четверо коліс. Без вола і без коня Куди хоч біжить щодня. (Автомобіль)
2.    ФІзкультхвилинка
Раз, два — всі пірнають. Три, чотири — виринають, П'ять, шість — на воді Кріпнуть ручки молоді. Сім, вісім, що є сили Всі до берега приплили. Дев'ять, десять — розгорнулись, Обсушились, розігрілись І за парти тихо всілись.
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
Робота у групах
—  Обговоріть, від чого залежить безпека на дорогах.
—  Де повинні рухатися пішоходи?
—  Чому, йдучи узбіччям, треба рухатися назустріч транспорту? Відповідь обґрунтуйте.
—  Пограйте в ігри, повторюючи правила поведінки пішохода на дорогах. Наприклад, гра «Пішохід».
Гра «Пішохід»
Утворіть коло. Ведучий, тримаючи м'яч, стає в його середину. Потім, обираючи одного з гравців, кидає йому м*яч і називає слово «пішохід». Той, хто зловив м'яч, розказує одне з правил поведінки пішохода і повертає м'яч ведучому. Наступний гравець називає інше правило і т. д. Повторювати вже названі правила не можна. Той, хто не знає правила або відповів неправильно, вибуває з гри.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Які частини дороги вам відомі?
—  Які правила пішоходів ви запам'ятали?

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 7777 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть