загрузка...
Основи здоров'я 2 клас. Урок 24. Як переходити дорогу. Дорожня розмітка - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Основи здоров'я 2 клас. Урок 24. Як переходити дорогу. Дорожня розмітка
14:17
Основи здоров'я 2 клас. Урок 24. Як переходити дорогу. Дорожня розмітка

Основи здоров'я 2 клас. Урок 24. Як переходити дорогу. Дорожня розмітка

Мета: вчити дітей правил переходу проїжджої частини дороги; вчити розпізнавати дорожню розмґгку; виховувати дисциплінованість пішохода.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
—  Як називається частина дороги, призначена для пішоходів?
—  Як називається чистина дороги, призначена для руху транспорту?
—  Як називається місце, де пішоходи переходять дорогу?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про те, як переходити дорогу.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с. 80-83)
—  Розгляньте малюнки на с. 80. Згадайте, які бувають пішохідні переходи та які знаки біля них встановлюють.
—  Розгляньте малюнки на с. 81. Як переходити дорогу в місцях, де встановлено світлофор?
—  Як переходити дорогу, якщо поруч немає пішохідного переходу і світлофора?
—  Що треба зробити перед переходом дороги спочатку?
—  Розгляньте верхній малюпок па с. 82. Розкажіть, як переходити дорогу.
—  На проїжджій частині дороги часто можна побачити позначення білою, жовтою, синьою або червоною фарбою. Це — дорожня розмітка.
Потоки транспорту, що рухаються у протилежних напрямках, розділені осьовою лінією.
Місце пішохідного переходу позначають «зеброю» або доріжкою з пунк-тирпих ліній, якщо па переході є світлофор.
На широких дорогах розмічають «острівці безпеки», де пішоходи можуть зупинитися і пропустити транспорт.
—  Для чого призначена дорожня розмітка?
—  Розгляньте малюнок. Для чого призначена біла вузька суцільна лінія посередині дороги?
—  Чому розмітку у вигляді білих широких смуг, що нанесені поперек дороги, називають «зеброю» (с. 83)? Що вона показує? (Місце пішохідного переходу, де немає світлофора.)
—  Відгадайте загадку.
•   А я зебра не проста. 
Без копит і без хвоста. 
Лиш біленькі смуги маю. 
Я лежу, а не гуляю. 
Знає кожен пішохід: 
Я — дорожній... (перехід).
Робота в парі
—  Розкажіть одне одному правила переходу дороги.
—  Які пішохідні переходи зустрічаються на вашому шляху до школи? Розкажіть, як ви по пих переходите дорогу.
—  Для чого потрібна дорожня розмітка?
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.     Розповідь учителя
—  Колись, ще у сиву давнину, дороги були зовсім не такі, як сьогодні. Вони були витоптані ногами людей і більше нагадували широкі стежкн, що слугували шляхами сполучення і засобом пересування з одного місця в інше. Кожна така дорога вела до осель, де жили люди. Згодом люди зрозуміли, що рівна дорога краща, ніж з горбами та ямами, бо нею легше пересуватися. Тому почали вирівпювати стежки, що ними часто ходили дорослі та діти. Так з'явилися перші дороги. А коли люди приручили коней, винайшли колесо та зробили підводи, щоб їздити на них і вантажі возити, то дороги стали першою необхідністю. Тоді люди зрозуміли, що дорога потрібна рівна і тверда, щоб її не розмивали дощі, а отже, і не ламалися колеса. Згодом вони почали прокладати дороги з твердим покриттям, тобто з каменю, щоб їздити по пих було безпечно, щоб не перекинутися самим і не перекинути вантаж. По таких дорогах їхали кіньми, йшли пішки люди. На них не було жодної розмітки і призначалися вони для всіх одразу. Перші дороги були вузькі, проте міцні. Фрагменти деяких перших римських доріг збереглися до наших днів. Тоді не існувало Правил дорожнього руху, тому що в ті часи ще не було машин, автобусів та інших транспортних засобів. А що ж являє собою сучасна дорога?
—  Що таке дорожня розмітка?
—  Якою фарбою вона позначається?
—  Як розділяють потоки транспорту, що рухаються у протилежних напрямках?
—  Поясніть, чому спочатку потрібно уважно подивитися ліворуч, а зупинившись на осьовій лінії або на «острівці безпеки»,— праворуч?
2.    Тестування
1) Біля доріг діти повинні:
а) грати з м'ячем;
б) бути обережними.
2) Під час переходу дороги ти подивишся:
а) спочатку ліворуч, а потім праворуч;
б) праворуч;
в) спочатку праворуч, а потім ліворуч;
г) ліворуч.
3) Переходи доріг бувають:
а) наземні;
б) підводні;
в) повітряні;
г) надземні;
д) підмиві,
VI.   ПІДСУМОКУРОКУ
—  Які дорожні знаки ви зустрічаєте дорогою до школи?
—  Якої сторони ви тримаєтесь на тротуарах і пішохідних доріжках?
—  Де ви переходите дорогу, коли йдете до школи?
—  Чи користуєтесь ви підземним і надземним переходами?
—  Чи переходите ви дорогу підземним або надземним переходами, йдучи до школи?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4716 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть