загрузка...
Основи здоров'я 2 клас. Урок 29. Перша допомога при травмах - 15 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 15 » Основи здоров'я 2 клас. Урок 29. Перша допомога при травмах
13:41
Основи здоров'я 2 клас. Урок 29. Перша допомога при травмах

Основи здоров'я 2 клас. Урок 29. Перша допомога при травмах    

Мета: формувати в учнів поняття про першу медичну допомогу при незначних травмах; вчити надавати самодопомогу та допомогу при порізах, подряпинах, забиттях, укусах комах; виховувати самостійність, дисциплінованість, бажання допомагати одне одному.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
—  Що таке перта медична допомога?
—  Чи доводилося вам надавати першу допомогу?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Як це робити, ми й поговоримо на сьогоднішньому уроці.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с 95-97)
—  Кожна людина повинна знати, що потрібно робити при  отриманні травми і як надати першу допомогу травмованому.
—  Як потрібно діяти у таких випадках? Коли без допомоги дорослих і лікаря не обійтись?
—  Які рани можна обробити власноруч?
—  Розгляньте  малюнки  на  с.  95.  Що  треба робити  при   подряпинах і саднах?
—  Що треба робити, якщо порізався? Що треба робити, якщо псмас марлі?
—  Що треба робити, якщо вдарився (с. 96)?
—  Що треба робити, якщо вдарився головою? Чому?
—  Що треба робити, якщо вжалила бджола або оса?
Словникова скарбничка
Травма — пошкодження тіла внаслідок удару, поранення, опіку тощо.
—  Розгляньте малюнки на с. 97, виберіть і назвіть предмети, якими користуватиметеся при наданні першої допомоги товаришу, який порізав палець.
—  Розкажіть, як падати допомогу людині, що впала і забила коліно.
—  Чи доводилося вам надавати комусь допомогу?
2.    Фізкультхвилинка
Вранці часу я не гаю. На зарядку вибігаю. Марширую, присідаю. Легко бігаю, стрибаю І не стомлююсь нітрішки, Бо я дужі маю ніжки.
І. Січовик
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.    Робота в парах
—  Що було б, якби не було болю?
—  Розкажіть одне одному випадок, коли у вас щось боліло.
•   Як це сталося?
•   Що ви робили?
•   Хто вам допоміг?
—  Якщо в тебе щось болить, повідом про де дорослих.
2.     Практична робота
—  Покажіть, що ви робитимете, якщо:
•   подряпали руку;
•   твій молодший братик порізався;
•   твого друга вжалила оса.
—  У парі з однокласником потренуйтеся надавати першу допомогу при невеликих подряпинах. Спочатку один із вас буде «лікарем», а потім — другий.
1) Вдягни захисні рукавички.
2) Промий подряпину проточною водою з милом. 8) Продезінфікуй краї йодом чи зеленкою.
4) Заклей лейкопластирем з марлевою вставкою.
—  Що робити, якщо місце укусів комарів дуже свербить?
—  Що робити, якщо тебе вкусила бджола, оса або джміль?
—  У якому разі слід негайно звернутися до лікаря?
3.     Тестування
1) Які предмети необхідні для того, щоб витягнути скалку з пальця? 
- Пінцет;
- голка; 
- ножиці; 
- йод;
- вата;
- одеколон.
2) Що треба робити, якщо порізався?
С ) Пошкоджену ділянку шкіри промити під краном теплою водою.
О Краї ранки змастити Йодом.
О Притиснути чисту носову хустку або бинт до пошкодженої ділянки і потримати декілька хвилин.
О Прикласти до пошкодженої ділянки шматочок льоду, загорнутого в серветку.
3) Які предмети необхідні для обробки рани?
- Ручник;
- марлева серветка; 
- ножиці;
- йод;
- грілка;
- бактерицидний пластир;
- кремі
- перекис водню.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Розкажіть, як ви надавали першу медичну допомогу собі.
—  Розкажіть, як ви надавали першу медичну допомогу комусь.
—  Що ви робите, якщо вдарилися?
—  Що ви робите, коли порізалися?
—  Чим ви промиваєте рану?
—  Чим ви змащуєте рану?
—  Як ви змащуєте рану — йодом чи зеленкою?
—  Чим ви заклеюєте рану?

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4707 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть