загрузка...
Основи здоров'я 2 клас. Урок 30. Смаки і захоплення - 15 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 15 » Основи здоров'я 2 клас. Урок 30. Смаки і захоплення
13:48
Основи здоров'я 2 клас. Урок 30. Смаки і захоплення

Основи здоров'я 2 клас. Урок 30. Смаки і захоплення

Мета: пояснити учням вплив смаків і захоплень на здоров'я людини; вчити обирати заняття і захоплення, що позитивно впливають на здоров'я; розвивати вміння співвідносити свої наміри і здібності; виховувати потребу в творчій самореалізації на основі захоплень і інтересів.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОТ ДІЯЛЬНОСТІ
—  Чим ви любите займатися у вільний час?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні па уроці ви дізнаєтесь, як смаки і захоплення впливають па здоров'я людини, які заняття і захоплення позитивно впливають на здоров'я.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с 98-100)
—  Як відомо, не існує двох однакових людей. У кожного — свої погляди на одне й те саме явище, подію, річ. Комусь подобається картина художника і він може довго стояти І милуватися нею. Інший зовсім байдужий до цієї картини. Хтось із великим задоволенням слухає класичну музику, а хтось надає пере* вагу сучасній. Одна людина любить відвідувати театр, а інша — ні.
Інколи кажуть, що кожна людина має свій смак. Смак свідчить про те, як людина ставиться до чогось красивого: живопису, музики, літератури, скульптури тощо. Людина з гарним смаком любить і цінує прекрасне.
Поміркуйте, що означає прислів'я: «Про смаки не сперечаються».
—  У кожного — свої захоплення. Захоплення — це те, чим людина любить займатися. Наприклад, ти захоплюєшся спортом, туризмом, колекціонуванням марок, а твій сусід цілими днями грає в комп'ютерні ігри, потайки від батьків пробує курити сигарети. У вас різні захоплення. Твої заслуговують на схвалення, а сусіда — ні.
—  Розгляньте малюнки на с. 98-99. Доведіть, що смаки і захоплення людини можуть багато «розповісти » про неї.
—  Що сприяє збереженню та зміцненню здоров'я?
—  Наведіть приклади захоплень, які зміцнюють здоров'я (с. 100).
—  Що згубно впливає па здоров'я?
—  Навчіться відрізняти корисне від шкідливого і завжди обирайте корисне!
—  Розкажіть про:
  свої захоплення;
  захоплення твого друга;
  захоплення твоїх однокласників.
—  Які захоплення сприяють зміцненню здоров'я, а які — навпаки — шкодять йому?
Домашнє завдання
—  Удома візьміть інтерв'ю у батьків. Розпитайте:
*   чим вони захоплювалися в дитинстві;
*   які в них захоплення тепер.є
2.    Фізкультхвилинка
ТЕПЛОХІД 
Від зеленого причалу                (Встати з-за столів.)
Відштовхнувся теплохід Раз. дваї
Крок паоад зробив спочатку       (Крок назад.) Раз, два!
Потім знову крок вперед            (Крок уперед.)
Раз, два!
Хвилька його підхопила,           (Нахили тулуба вправо-вліво.)
Вправо-вліво нахилила.             (Хвилеподібні рухи руками.)
І поплив,поплив по морю 
Швидко-швидко теплохід.
До зеленого причалу                  (Ходьба на місці.)
Набирає повний хід.                  (Повторити 4-6 разів.)
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.     Робота в парах
—  Як ви вважаєте, чому в магазинах так багато різних продуктів і товарів?
—  Розкажіть про свої смаки. Знайдіть три речі, в яких ваші смаки збігаються, і три — в яких відрізняються.
2.     Практична робота
—  Намалюйте своє захоплення або підготуйте презентацію на тему «Моє захоплення».
—  Разом з однокласниками зробіть плакат «Захоплення учнів нашого класу».
3.     Гра з м'ячем «>МенІ подоба етьсп. ..»
Учні утворюють коло. Ведучий кидає м'яч довільно вибраному гравцеві. Той повинен упіймати його і назвати одне зі своїх улюблених занять, починаючи зі слів «Мені подобається...» (наприклад, грати у футбол або плести з бісеру).
—  Отже, у вас дуже багато цікавих захоплень, а це означає, що корисним відпочинком може бути заняття спортом або іншою улюбленою справою (малювання, вишивання, ера в шахи). Займаючись улюбленою справою, людина відпочиває.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Які захоплення є у вас?
—  Чому захоплення — кращий відпочинок?

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 5403 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть