загрузка...
Основи здоров'я 2 клас. Урок 3. Інфекційні хвороби - 30 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 30 » Основи здоров'я 2 клас. Урок 3. Інфекційні хвороби
14:23
Основи здоров'я 2 клас. Урок 3. Інфекційні хвороби

Основи здоров'я 2 клас. Урок 3. Інфекційні хвороби

Мета: дати учням уявлення про те, що таке інфекційні хвороби, що таке бактерії"; пояснити, як інфекція може потрапити в організм; ознайомити з ознаками інфекційних захворювань; вчити бути обачливими.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
—  Чим відрізняється хвора людина від здорової? (Біль, підвищення темпе ратури, слабкість, поганий апетит, поганий настрій, бліді або дуже червоні щоки.)
—  Які хвороби ви знаєте?
—  Існують інфекційні хвороби.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про те, що таке інфекційні хвороби і як інфекція може потрапити в організм людини.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с 72-74)
—  Чому люди хворіють?
—  Розгляньте малюнки (с. 12). Що таке мікроби? Що таке мікроскоп?
—  Мікроскоп — прилад, який збільшує зображення у сотні або тисячі разів.
—  Намалюйте, як ви уявляєте мікробів. Зробіть плакат із цих малюнків.
—  Розгляньте малюнки. Де використовують корисні бактерії?
—  Які бактерії називають хвороботворними. Що ще є небезпечним для людини?
—  Що спричиняють хвороботворні бактерії і віруси?
—  Розгляньте малюнки (с. 13). Як бактерії І віруси потрапляють в організм людипи?
—  Назвіть деякі ознаки Інфекційної хвороби.
—  Кожна хвороба має різні ознаки. Тому при захворюванні треба чітко розповісти батькам і лікареві, що в тебе болить і як ти почуваєшся.
—  Прочитайте вірш Петра Сороки «Логічна відповідь» (с. 14).
—  Як ви вважаєте, чи правильно хлопчик відповів? А як відповіли би ви?
—  Як хвороботворні бактерії і віруси можуть потрапити в організм людини?
—  Назвіть деякі ознаки інфекційних захворювань.
—  Розпитайте у батьків, на які інфекційні хвороби ви хворіли.
2.     ФІзкульгхвилинка
БОРОВИК 
Вийшов в поле боровик,                       (Виходять з-за парт.)
Та й узявся в боки,                               (Беруться в боки.)
Бо він бачити не звик                           (Розводять руками.)
Обрії широкі.
Покрутився на нозі,                              (Кружляють на одній нозі.)
Реготом залився,
Таїї цюристці-бабочці
В нонс уклонився.                                 (Біг на місці.)
Потім зайчика ганяв,
Виспавсь на пісочку,                             (Нахили вперед.)
Колі: вечір вже настав —
Викупавсь в струночку.                       (Імітують плавальні рухи.)
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.     Тест «Так чи ні?»
—  Якщо ти погано почуваєшся, потрібно: розповісти про це батькам; самому прийняти ліки;
О викликати швидку допомогу.
2.     Гра «Продовж речення» Чого «бояться» мікроби?
•   Мікроби «бояться» води і мила. Тому треба... (мити руки, особливо після прогулянки та ігор з тваринами).
■   Мікроби «бояться» дезінфекції. Тож якщо ти поранився або тебе подряпав кіт, треба... (змаститиранку йодом чи зеленкою).
•   Мікроби «бояться» сонця. Тому треба щодня... (гуляти надворі).
•   Мікроби «бояться» кип'ятіння. Тому треба кип'ятити... (воду і молоко).
•   Мікроби «бояться» холоду. Тому готові страви слід зберігати у... (холодильнику).
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що ми називаємо хворобою?
—  Які причини хвороби?
—  Назвіть деякі ознаки іпфскційпих захворювань.
—  Як інфекція може потрапити в організм?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4833 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть