загрузка...
Основи здоров'я 2 клас. Урок 7. Навчання і відпочинок - 31 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 31 » Основи здоров'я 2 клас. Урок 7. Навчання і відпочинок
18:01
Основи здоров'я 2 клас. Урок 7. Навчання і відпочинок

Основи здоров'я 2 клас. Урок 7. Навчання і відпочинок

Мета: навчати учнів самостійно визначати в себе ознаки втоми, організовувати свою працю і відпочинок, правильно облаштовувати куточок відпочинку в класі та вдома; прищеплювати бажання правильно розподіляти час на роботу і відпочинок.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
—  Чи є у вас удома окрема кімната для занять і відпочинку?
—  Що ви робите у вільний від уроків час?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ви дізнаєтесь, як правильно розподіляти час на роботу і відпочинок.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с.24-26)
—  З першого дня перебування у школі в тебе з'явилася важлива справа — навчання. На уроках ти дізнаєшся про щось нове, цікаве й корисне. Вдома виконуєш домашні завдання.
—  Розгляньте малюнки на с. 24. Що треба робити, щоб навчання було успішним і ви менше стомлювалися?
—  Чи знаєте ви, що солдат у караулі стомлюється більше, ніж у поході? Це тому, що в караулі треба довго стояти нерухомо. Коли ти сидиш за партою, відбувається те саме: тіло стомлюється, і ти починаєш відволікатися. Тому кожні 15-20 хв занять роби коротку перерву. Під час перерви вийди надвір або виконай кілька простих вправ.
—  Які руханки ви знаєте?
—  Продемонструйте їх класу.
Робота у парах
—  Об'єднайтесь у пари. Обговоріть:
—  Який предмет вам дається найлегше, а який — найважче.
—  Хто вам допомагає виконувати домашні завдання.
—  Коли найкраще виконувати домашні завдання? Чому? Яких порад слід дотримуватися?
—  Розгляньте малюнки на с. 25. Яким повинне бути робоче місце школяра? Яких правил слід дотримуватися, щоб облаштувати зручне місце для занять?
—  Яке значення має зручне робоче місце?
—  Яким має бути відпочинок?
—  Що шкідливо для здоров'я!
—  Розгляньте малюнки на с. 26. Чим можна зайнятися у вільний час? (Пограти в улюблені ігри, допомогти батькам по господарству, зайнятися іншими справами.)
—  Пам'ятайте: після навчання найкращим буде активний відпочинок.
—  Розкажіть про своє дозвілля.
—  Чим займаєтеся?
—  Як любите відпочивати?
—  Розкажіть про свій відпочинок у вихідні дні.
Робота у групах
Поміркуйте та обговоріть, яке дозвілля може бути шкідливим для здоров'я.
—  Наведіть приклади активного і пасивного відпочинку. Покажіть їх пантомімою.
2.    Фізкульхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.    Розучування вправ для зняття втоми
1) «Письмо у повітрі».
Немов олівцем, написати у повітрі цифри від 0 до 9 носом або підборіддям. Рухи повільні, спина пряма.
2) «Метелики».
Руки звести на потилиці в замок. Спина рівна, лікті максимально розгорнуті назад. На «раз» — лікті під підборіддям звести разом, на «два» — повернутися у вихідне положення. Повторити 7 разів.
3) «Поза лебедя».
Виконувати стоячи. Руки опустити вниз. Плечі відвести назад. Руки за спиною взяти в «замок», випрямити й повільно піднімати догори, не нахиляючи тулуба. Тримати 3-10 секунд. Повільно опустити руки. Зробити декілька спокійних вдихів та видихів. Знімається напруження в спині, зміцнюються м'язи спини, покращується кровообіг у хребті.
2.    Читання й обговорення вірша Лесі Вознюк «Хто вміє відпочивати?»
—  Прочитайте віршик про Петрика і Дмитрика. Поміркуйте, чий відпочинок корисніший.
ХТО ВМІЄ ВІДПОЧИВАТИ?
Каже Петрик: «Поспішаю, 
бо на мультик не встигаю, 
на комп'ютері пограти, 
на дивані полежати ». 
Каже Дмитрик: «Поспішаю, 
бо я з песиком гуляю. 
Ми у будь-яку погоду 
любим з песиком природу». 
Хто на вашу думку, діти, вміє гарно відпочити?
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Чому треба чергувати навчання і відпочинок?
—  Коли ви найбільше втомлюєтесь?
—  Як знімаєте втому?
—  Як ви відпочиваєте на перерві?

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4998 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть