загрузка...
Основи здоров'я 2 клас. Урок 8. Особиста гігієна - 31 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 31 » Основи здоров'я 2 клас. Урок 8. Особиста гігієна
18:02
Основи здоров'я 2 клас. Урок 8. Особиста гігієна

Основи здоров'я 2 клас. Урок 8. Особиста гігієна

Мета: розповісти учням про ранкові і вечірні гігієнічні процедури; поглибити знання про значення гігієнічних навичок; вчити доглядати за руками; виховувати бажання використовувати набуті гігієнічні навички у повсякденному житті за різних умов.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Розучування вірша
Цілу армію оду жить Той, хто з чистотою дружить. Не страшні йому мікроби Та від рук брудних хвороби. Кожен учень гарно знає. Що йому допомагає Знаменитий Мийдодір, Умивальників начальник І мочалок командир.
О. Чеботарьов
—  Хто такий Мийдодір?
—  Як ви гадаєте, про що ми говоритимемо на уроці?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Чи погоджуєтесь ви із думкою, що ваше здоров'я значною мірою залежить від виконання правил особистої гігієни?
—  Цих правил слід дотримувати щодня.
—  Які це правила, як їх дотримуватись і для чого вони потрібні, ви сьогодні й дізнаєтесь.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником {(.27)
—  У давньогрецького бога Ескулапа була донька Гігієя — богиня чистоти і здоров'я. На її честь назвали правила, які допомагають зберегти здоров'я. Це — правила гігієни.
—  Розгляньте малюнки на с. 27. Які ви знаєте правила гігієни?
•   Ти вже знаєш, що чистота — запорука здоров'я. І тому правила особистої гігієни треба виконувати щодня.
*   Зранку вимий руки, обличчя, шию, вуха. Почисти зуби. Прийми душ. Витрися сухим чистим рушником досуха.
*   Протягом дня не забувай мити руки після занять фізичними вправами, прогулянки, туалету, перед уживанням їжі тощо.
•   Увечері перед сном слід умитися, почистити зуби, вимити ноги з милом або помитися під душем.
2.     Читання й обговорення вірша К. Чуковського «Мийдодір»
—  Чому від хлопчика втекли всі речі?
—  Про що кричав йому умивальник?
—  Що зробив замазура?
—  Чи змінили речі своє ставлення до хлопчика?
—  Що прославляє цей вірш?
—  Згадайте казкових персонажів — Федору, Буратіно, Мальвіну. Хто з них дбав про гігієну, а хто — ні?
—  Щоб бути чистими і охайними, ми виконуємо гігієнічні процедури, або процедури гігієни.
—  Які процедури гігієни ви виконуєте:
•   щодня;
•   кілька разів на день;
•   щотижня;
•   час від часу?
—  Які процедури гігієни ви виконуєте:
•   вранці;
•   удень;
•   ввечері?
3.    Бесіда про догляд за руками
—  Упродовж дня наші руки багато разів торкаються різних предметів. Так на них потрапляють мікроби, які можуть спричинити різні хвороби.
Складіть розповідь: «Один день з життя моїх рук». Намалюйте про це малюнок.
—  Перелічіть ситуації, у яких треба вимити руки.
—  Найбільше мікробів накопичується під нігтями. Тому щотижня зрізуй нігті на руках і раз на два тижні — на ногах. На ногах нігті треба зрізувати прямо, не скошуючи кутів.
—  Отже, гігієна — це дотримання правил чистоти, охайності, акуратності. А особиста гігієна — це дотримання правил чистоти, охайності кожною людиною, особою зокрема.
У режимі дня школяра достатній час передбачається для гігієнічних процедур. Особиста гігієна включає вранішній і вечірній туалет, уранішню гімнастику з наступними водними процедурами, переодягання після школи і прогулянок тощо.
4.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
Робота над загадками
•   Ти нас, мабуть, знаєш, друже. Ми тобі потрібні дуже!
З нами вірно ти дружи.
Свої зуби збережи. 
(Зубна паста і щітка)
•   Мию чисто — не лінюся.
Вам я завжди знадоблюся. 
(Мило)
•   Маю я зубців багато.
Зачешу вас як на свято. 
(Гребінець)
•   Я — м'якенький і завзятий. Люблю діток витирати. 
(Рушничок)
•   Як голівку будеш мити —
Не забудь мене налити. 
(Шампунь)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Які ранкові і вечірні гігієнічні процедури ви знаєте?
—  Які правила особистої гігієни ви запам'ятали?

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 7825 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть