загрузка...
Основи здоров'я 2 клас. Урок 9. Догляд за зубами - 31 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 31 » Основи здоров'я 2 клас. Урок 9. Догляд за зубами
18:04
Основи здоров'я 2 клас. Урок 9. Догляд за зубами

Основи здоров'я 2 клас. Урок 9. Догляд за зубами

Мета: розповісти учням, для чого потрібні зуби; поглибити знання про значення гігієнічних навичок; вчити доглядати за зубами; виховувати бажання дотримуватись вивчених правил.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Робота над загадкою
•   На околиці вологій білі голубочки
Обіч ями край дороги сіли в два рядочки. (Зуби)
—  До правил особистої гігієни належать і правила догляду за зубами.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ви дізнаєтеся, що треба робити, щоб зберегти зуби здоровими.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником [с.28-30)
—  У природі є багато тварин, які не виживуть без зубів, тому що за їх допомогою добувають собі їжу. А як же люди? Адже вони можуть їсти м'яку їжу, яку необов'язково жувати.
Щоб їсти такі корисні продукти, як овочі, фрукти, горіхи, потрібні здорові та міцні зуби. Якщо людина не вживає цих продуктів, то через деякий час стає кволою і починає хворіти. Для здорового харчування потрібні здорові та міцні зуби.
—  Дуже важливо дбати про свої зуби. Прочитайте і запам'ятайте правила догляду за ними.
—  Розгляньте малюнок на с. 28 і прочитайте правила, як треба правильно чистити зуби.
—  Коли треба чистити зуби? Що для цього потрібно? Як чистити зуби?
—  За допомогою дзеркала порахуйте, скільки у вас зубів.
—  Прочитайте вірш Тетяни Лисенко «Хвора киця» (с. 29).
—  Які поради дав лікар киці?
—  Як ви доглядаєте за зубами?
—  Розкажіть про те, як слід доглядати за своїм тілом уранці і ввечері. Гра «Так чи ні?» (с 30)
—  Якщо ви згодні із тим, що почуєте, скажіть: «Так» — і плесніть у долоні.
•   Вмиватися потрібно щодня вранці і ввечері. Так чи ні?
•   Зуби слід чистити вранці, ввечері і вночі. Так чи ні?
•   Перед сном треба мити ноги. Так чи ні?
•   Мити руки потрібно в один і той самий час. Так чи ні?
•   Чистити зуби слід зубною щіткою і пастою. Так чи ні?
•   Щомісяця треба перевірятися у стоматолога. Так чи ні?
Практична робота
—  Проведіть змагання.
На столі розкладені різні предмети — щітка для одягу, зубна щітка і паста, склянка, рушник, мило тощо.
Двоє учнів вибирають предмети, потрібні для того, щоб почистити зуби. Потім показують, як вони чистять зуби. Решта учнів спостерігають. Після закінчення діти вказують на помилки, обговорюють їх.
Хто зробив усе правильно — той переміг.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.    Робота над загадкою
*   Маю вигляд я і смак — можеш подивиться. І без мене вам ніяк всім не обійтися. Я — не страва, не напій, та в роботі часто З милом, з щіткою дружу. Ім'я моє — ... (паста).
—  Сьогодні на полицях магазинів і аптек — безліч різноманітних зубних паст. Одні сприяють укріпленню ясен, другі — відбілюють емаль, треті — борються з карієсом. Практично всі вони рекомендовані лікарями.
Якщо ви не чистите зуби, мікроби в роті швидко розмножуються і виробляють кислоту, що руйнує зуби.
Зуби ми чистимо вранці та ввечері. Але приймаємо їжу і в обід, і в полудень. Що ж робити? Знову чистити зуби? Звісно, ні. Якщо ви знаходитеся вдома, то після кожного прийому їжі слід пополоскати зуби теплою водою.
—  Діти, коли заболів зуб, що треба робити?
2.    Обговорення вірша М. Стельмаха «Чому в зайця не болять зуби»
Розболілись в зайця зуби, З болю в зайця спухли губи.
— Ох, яке у зайця лихо! — Ходить, журиться зайчиха. Зайця кутає у хустку. Подає йому капустку. Моркву з перцем, баклажани — Все найкраще із баштана. Відгортає заєць страви.
Сів, зітхаючи, на лаві... До аптеки мчить зайчиха. Срібні гроші губить з лиха. У аптеці дятел бурий Готував комусь мікстуру, А зайчиха в плач з порогу:
— Дайте, дятле, допомогу!.. Біля хати на стежині Стогне заєць у хустині. Дятел зайця утішає, Зайцю рота відкриває
І здіймає зразу крик:
— Ви відсталий чоловік! Ви лінивий нечепура! Ви цураєтесь культурні І загинуть зуби ваші.
Не з'їсте тоді і каші,
Не кажу вже про капусту.
— Чим я, дятле, провинився? З жаху заєць затрусився. Сів на призьбу, гірко плаче.
— Ти не чистиш зуби, зайче. І все лихо йде від цього,— Каже дятел зайцю строго,— А твої погані зуби Доведуть тебе до згуби.
Ось тобі шалфей пахучий.
Від шалфею стане лучше.
Ну, а потім думать треба.
А тепер піду від тебе.
Бо й дивитися не хочу.
На запухлий ніс і очі...
Ліки зайцю пособили.
Знову ходить заєць в силі,—
Знову бігає по рясту.
Закупив в аптеці пасту,
Щіточки і порошок
І для себе, й для діток.
І щоранку, до сніданку
Із дітками-малюками
Чистить зуби коло дуба,
Й НЕ БОЛЯТЬ У ЗАЙЦЯ ЗУБИ!
3.    Гра «Що не так?»
•    Чистити зуби зубною щіткою. Робити це два рази на день.
•   Використовувати зубну пасту. Робити це один раз на тиждень.
•   Для чищення рота використовувати жуйку.
•   Для зубів корисні цукерки.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Як доглядати за ротовою порожниною?
—  Як правильно чистити зуби і для чого це потрібно робити?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 5294 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть