загрузка...
Особливості природи Австралії - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » Особливості природи Австралії
10:19
Особливості природи Австралії

Що вам відомо про материк Австралію?
Австралія найменший за розмірами материк планети. Назва материка в перекладі з латинської мови означає «південний».
1. Знайдіть і покажіть на фізичній карті півкуль (див. форзац 1) Австралію. 2. Визначте, по який бік від екватора та в яких півкулях розташований материк, які океани омивають його береги. Австралія — материк, який розташований у Східній та Південній півкулях. Береги Австралії омивають води Тихого та Індійського океанів.
Чому материк отримав таку назву?
Визначте на фізичній карті півкуль (див. форзац 1), які форми земної поверхні є в Австралії. Територія Австралії рівнинна. Гори — Великий Вододільний хребет — простягаються вздовж узбережжя Тихого океану. Найвища вершина материка — гора Косцюшко. її висота 2228 м над рівнем моря (мал. 112).
Визначте на фізичній карті півкуль (див. форзац 1), у яких теплових смугах розташована Австралія. Майже вся територія Австралії розташована в жаркій тепловій смузі Землі.
До якого материка за своїми природними умовами подібна Австралія? Чому ви так вважаєте? Своїми природними умовами Австралія подібна до Африки. Вона, як і Африка, розташована переважно в жаркій смузі.
Упродовж року на більшості території Австралії температура повітря становить +24...+28 °С. Зими як такої немає. Лише на півдні відбувається зміна пір року. Літо там сухе й спекотне (+25 °С), а зима доволі тепла (+12 °С).
Чому відбувається зміна пір року на Землі?
Літо в Австралії триває тоді, коли в Північній півкулі зима, а зима — тоді, коли в Північній півкулі літо.
Опадів на території Австралії випадає дуже мало. Дощі випадають переважно на узбережжі Тихого океану. У центрі материка опадів може не бути кілька років поспіль.
Чи багато водойм є на території Австралії? Чому ви так вважаєте?
Територією Австралії протікає мало річок. Невеликі річки в посушливий період пересихають. Найдовша річка Австралії — Муррей (мал. 113).
В Австралії є багато озер, проте більшість з них солоні. Найбільше озеро на материку — це мілке солоне озеро Ейр. Воно розташоване в пустелі, тому під час засухи площа його значно зменшується (мал. 114).
Судноплавною є лише річка Муррей. Воду річок використовують для водопостачання та зрошення полів.
Австралія багата на такі корисні копалини: руди металів, кам'яне вугілля, золото, нафта, природний газ.
Австралія розташована в Східній та Південній півкулях. Територія материка рівнинна. Через малу кількість опадів річок і озер дуже мало. Розташована Австралія в жаркій смузі Землі.
1. Покажіть на фізичній карті півкуль Австралію та розкажіть про її розташування. Назвіть океани, які її омивають. 
2. Які форми земної поверхні є в Австралії? 
3. У яких теплових смугах розташована Австралія? 
4. Які температури спостерігаються на території Австралії? 
5. Яка кількість опадів випадає на материку? 
6. Які великі водойми є в Австралії? Як їх використовують люди? 
7. Які корисні копалини є в Австралії?
У центрі Австралії розташована оранжева скеля, яка своїм зовнішнім виглядом нагадує слона. Це найбільший у світі камінь завдовжки 3 км, завширшки 2 км та заввишки 350 м.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 443 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть