загрузка...
Особливості природи Євразії - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Особливості природи Євразії
17:43
Особливості природи Євразії

Які материки є на Землі? Що вам відомо про материк Євразію? Євразія — найбільший з усіх материків на Землі. Материк Євразія складається з двох частин світу: Європи та Азії. Звідси й походить назва материка.
1. Знайдіть і покажіть на фізичній карті півкуль  (форзац   1)  Євразію, її  частини  та умовну межу між ними. 2. Визначте, по яку сторону від екватора та в яких півкулях розташовано  материк.   3.   Назвіть  океани,   які омивають береги Євразії. Більша частина материка Євразія розташована в Східній півкулі. Він майже повністю простягається в Північній півкулі. Береги Євразії омивають води всіх океанів.
Визначте на фізичній карті півкуль (див. форзац 1), які форми земної поверхні є на території Євразії. Форми земної поверхні Євразії різноманітні. Тут є гори й рівнини. У Євразії розташовано найвищі гори на Землі — Гімалаї, їх найвища вершина — гора Джомолунгма (Еверест) заввишки 8850 м (мал. 68).
Визначте на фізичній карті півкуль (див. форзац 1), у яких теплових смугах розташована Євразія. Територія Євразії розташована в усіх теплових смугах Землі: жаркій, помірній і холодній.
Як змінюється нагрівання земної поверхні сонячними променями від полюсів до екватора?
У холодній смузі зима довга й дуже холодна. Температура повітря взимку сягає —40 °С. Температура повітря в літній період не перевищує 0°. У помірній смузі відбувається зміна пір року. Узимку температура повітря дорівнює від 0 °С до +6 °С, а влітку — від +10 °С до +18 °С.
Найвищі температури спостерігаються в жаркій смузі. Температура повітря впродовж усього року не опускається нижче від +20 °С.
Кількість опадів на території Євразії розподілено нерівномірно. Найбільше опадів випадає на узбережжях.
Які території Євразії вирізняються великою кількістю водойм, а які — малою? Чому?
У місцях, де випадає велика кількість опадів, територією Євразії протікає багато річок. Річки Євразії беруть початок здебільшого в горах і впадають в океани. Тут протікають великі річки нашої планети — Янцзи, Об, Єнісей, Хуанхе, Лена, Амур, Волга, Інд.
Назва річки Хуанхе в перекладі з китайської мови означає «Жовта річка». Річка протікає через пухку гірську породу жовтого кольору, яку розмиває і переносить. Це й надає річці жовтого кольору (мал. 69).
У Євразії є велика кількість озер. Найбільшими озерами є Каспійське море, Аральське море, Байкал, Балхаш.
Каспійське море — найбільше за площею озеро на Землі, яке за великі розміри та солону воду називають морем.
Усі великі річки та озера Євразії людина використовує для судноплавства та рибальства. На річках побудовано гідроелектростанції. Мал. 69. Річка Хуанхе використовують для зрошення полів. У Євразії є всі види корисних копалин, які використовує людина: паливні, рудні й нерудні. Тут розташовано родовища нафти й природного газу, кам'яного вугілля, залізної руди, кам'яної солі.
Євразія — найбільший з усіх материків. Більшу його частину розташовано в Східній півкулі, він майже повністю простягається в Північній півкулі. На території материка є високі гори й великі рівнини, великі річки й глибокі озера. Євразія розташована в усіх теплових смугах.
1. Покажіть на фізичній карті півкуль Євразію і розкажіть, де вона розташована. Які океани її омивають? 
2. Які форми земної поверхні є в Євразії? 
3. У яких теплових смугах розташована Євразія? 
4. Як змінюється температура в різних смугах на території Євразії? 
5. Як змінюється кількість опадів у Євразії? 
6. Які великі водойми є в Євразії? 
7. Які корисні копалини є на території Євразії?

 


Категория:
2015
| Просмотров: 528 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть