загрузка...
Особливості природи Індійського океану - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Особливості природи Індійського океану
17:40
Особливості природи Індійського океану

Що ви знаєте про Індійський океан?
Індійський океан — третій за площею океан Землі. Саме в Індійському океані люди почали здійснювати свої перші морські подорожі. Назва океану походить від Індії — країни, яка ще в давнину славилася своїми багатствами й береги якої він омиває.
1. Знайдіть і покажіть на фізичній карті півкуль (форзац 1) Індійський океан. 2. Визначте, по який бік від екватора та в якій півкулі він розташований. 3. Назвіть материки, які він омиває. Індійський океан повністю розташований у Східній півкулі. Більша його частина міститься в Південній півкулі. Індійський океан омиває береги Австралії, Євразії, Африки та Антарктиди.
Глибина Індійського океану в середньому становить понад 3900 м, а найбільша — 7729 м.
Як змінюється температура поверхневих вод в Індійському океані? Температура поверхневих вод в Індійському океані змінюється від +28 °С поблизу екватора до 0 °С біля берегів Антарктиди.   Узимку  біля  узбережжя Антарктиди Індійський океан замерзає.
Над Індійським океаном, як і над Тихим та Атлантичним, вирують урагани, які приносять штормову погоду.
Чи багатий та різноманітний рослинний і тваринний світ Індійського океану?
Теплі води Індійського океану є середовищем для існування різноманітних рослин і тварин. Рослинний і тваринний світ Індійського океану має багато спільного з Тихим і Атлантичним океанами. Водорості облямовують береги материків і островів, утворюючи підводні луки. Серед сотень видів риб поширені сардинела, скумбрія, ставрида, нототенія, окунь, тунець. У відкритому океані живуть різні види акул і летючі риби.
Особливо багате життя вирує в прибережних районах і на мілководді поблизу коралових рифів. Там живуть каракатиці й кальмари, лангусти й креветки, морські зірки та морські їжаки.
Є гігантські морські черепахи та дельфіни. У холодніших водах поблизу Антарктиди водиться багато китів і тюленів.
В Індійському океані живуть дуже отруйні хижі морські змії, які живляться рибою (мал. 63). Вони добре плавають і пірнають. Мор-ські змії можуть пірнати на глибину до 200 м і перебувати під водою майже 2 години.
У теплих водах уздовж узбережжя Африки та Євразії, у місцях, захищених від хвиль, простягаються мангрові ліси.
Тут ростуть рослини, корені яких занурені в засолений намул. У них виростають дихальні корені, які стирчать над водою. За їх допомогою рослини вбирають повітря, необхідне для дихання (мал. 64).
У мангрових заростях сприятливе середовище для життя тварин, багато з яких мають промислове значення: устриці, краби, креветки.
Мулистий стрибун — невелика риба, яка може пересуватися за допомогою передніх плавців по намулу і підійматися на коріння мангрових дерев. Ця риба може стрибати, відштовхуючись хвостом (мал. 65).
Індійський океан — третій за площею океан планети. Він розташований у Східній півкулі. Більша його частина міститься в Південній півкулі. Теплі води Індійського океану є середовищем для існування різноманітних рослин і тварин.
1. Покажіть на фізичній карті півкуль Індійський океан і розкажіть, де він розташований. 
2. Назвіть материки, які омиває Індійський океан. 
3. Які природні умови в Індійському океані? 
4. Які рослини є в Індійському океані? 
5. Які тварини живуть в Індійському океані? 
6. Знайдіть інформацію та підготуйте повідомлення про тварину, яка живе в Індійському океані.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 538 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть