загрузка...
Особливості природи Південної Америки - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » Особливості природи Південної Америки
10:14
Особливості природи Південної Америки

Що вам відомо про материк Південна Америка?
Південна  Америка   —  четвертий за площею  материк планети.
1. Знайдіть і покажіть на фізичній карті півкуль (див. форзац 1) Південну Америку. 2. Визначте, по яку сторону від екватора й у яких  півкулях  розташований  материк,   які океани омивають його береги. Південна Америка розташована в Західній півкулі. Південну Америку, як і Африку, перетинає екватор. Береги Південної Америки омивають води Тихого та Атлантичного океанів.
Чому материк отримав таку назву?
Визначте на фізичній карті півкуль (див. форзац 1), які форми земної поверхні є в Південній Америці. Більшу частину території Південної Америки займають рівнини. Уздовж узбережжя Тихого океану простяглися найдовші гори на Землі — Анди. Найвища точка Анд — вулкан Аконкогуа. Його висота над рівнем моря 6960 м (мал. 101).
Визначте на фізичній карті півкуль (форзац 1), у яких теплових смугах розташована Південна Америка. Більшість території Південної Америки розташована в жаркій смузі. Лише південна частина материка перебуває в помірній смузі. До якого материка за своїми природними умовами подібна Південна Америка? Чому ви так вважаєте? Упродовж року на більшості території Південної Америки температура повітря становить +20...+28 °С. Зими як такої немає.
У помірній смузі дещо холодніше. Узимку температура може опускатися до 0 °С. У горах узимку бувають морози.
Опадів на території Південної Америки випадає дуже багато. Це найвологіший материк на Землі. Проте опади на території материка розподілено нерівномірно. Найбільше опадів випадає в районі екватора, найменше — у помірній смузі на узбережжі Тихого океану.
Чи багато водойм є на території Південної Америки? Чому ви так вважаєте?
На території материка є багато річок. Тут протікають найдовші річки планети, які беруть початок у горах і впадають в Атлантичний океан. Це — Амазонка, Парана, Оріноко. Амазонка — найдовша, найширша і найглибша річка на Землі. Вона повноводна впродовж усього року. Ширина річки сягає кілька кілометрів. Береги Амазонки вкриті тропічними лісами (мал. 102).
На Одній із приток річки Оріноко є найвищий водоспад на Землі — Анхель (мал. 103). Його висота — понад 1000 м.
Великі річки Південної Америки люди використовують для водопостачання, судноплавства та рибальства. На річках побудовано гідроелектростанції. Воду річок і озер використовують для зрошення полів.
У Південній Америці є різноманітні корисні копалини: руди металів, дорогоцінні метали та дорогоцінні камені, нафта і природний газ.
Південна Америка розташована в Західній півкулі. Ті перетинає екватор. На території материка є рівнини, гори, великі річки. Більша частина території Південної Америки розташована в жаркій тепловій смузі Землі.
1. Покажіть на фізичній карті півкуль Південну Америку і розкажіть, де вона розташована. Назвіть океани, які її омивають. 
2. Які форми земної поверхні є в Південній Америці? 
3. У яких теплових смугах розташована Південна Америка? 
4. Які температури спостерігаються на території материка? Яка кількість опадів там випадає? 
5. Які великі водойми є в Південній Америці? 
6. Які корисні копалини є в Південній Америці?

 


Категория:
2015
| Просмотров: 609 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть