загрузка...
Особливості природи Північного Льодовитого океану - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Особливості природи Північного Льодовитого океану
17:41
Особливості природи Північного Льодовитого океану

Що вам відомо про Північний Льодовитий океан?
Північний Льодовитий океан — це найменша і найміл-кііпа частина Світового океану.
1. Покажіть на фізичній карті півкуль (див. форзац 1) Північний Льодовитий океан. 2. Визначте, по який бік від екватора і в яких півкулях він розташований. 3. Які материки він омиває?
Північний Льодовитий океан розташований у Східній та Західній півкулях. Він повністю міститься в Північній півкулі. Північний Льодовитий океан омиває береги Північної Америки та Євразії.
Назва океану походить від того, що він розташований навколо Північного полюса та вкритий кригою.
Північний Льодовитий океан — це найменш глибока частина Світового океану. Його середня глибина понад 1200 м, а найбільша — 5527 м.
Північний Льодовитий океан — най холоди іший з усіх океанів. На приполярну територію сонячні промені падають косо й мало нагрівають земну поверхню. Температура води в океані впродовж року становить близько —2 °С. Північний Льодовитий океан упродовж усього року вкритий кригою.
Потужний крижаний покрив завтовшки до 5 м, не встигає розтанути впродовж короткого й холодного літа. Лише вздовж узбережжя материків улітку утворюється вузька смуга води, вільна від льоду (мал. 66).
Чи багатий та різноманітний рослинний і тваринний світ Північного Льодовитого океану?
Рослинний і тваринний світ Північного Льодовитого океану бідний через суворі погодні умови.
З рослин тут ростуть в основному водорості.
У Північному Льодовитому океані живуть такі промислові риби, як оселедець, тріска, морський окунь, палтус, лосось, навага. Рибою живляться звірі, які живуть у воді та на узбережжях.
Розгляньте звірів, які живуть у Північному Льодовитому. Прочитайте їхні назви (мал. 67).
На крутих скелястих берегах улітку гніздяться птахи. Чайки, гаги, кайри, топірці, чистики, білі гуси утворюють масові гніздування — так звані пташині базари.
Північний Льодовитий океан — найменший океан планети. Він розташований у Східній та Західній півкулях і в Північній півкулі. Рослинний і тваринний світ Північного Льодовитого океану бідний через суворі погодні умови.
1. Покажіть на фізичній карті півкуль Північний Льодовитий океан і розкажіть, де він розташований. Назвіть материки, які він омиває. 
2. Які природні умови в Північному Льодовитому океані? Чому вони відрізняються від інших океанів? 
3. Які рослини є в Північному Льодовитому океані, які тварини там живуть? 
4. Знайдіть інформацію і підготуйте повідомлення про тварину, яка живе в Північному Льодовитому океані.
Біля узбережжя Північного Льодовитого океану під впливом вітру і течій вільно плавають великі крижини завтовшки до 3 м. Білі ведмеді використовують їх як засіб для пересування.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 603 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть