загрузка...
Особливості природи Тихого океану - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Особливості природи Тихого океану
17:35
Особливості природи Тихого океану

Що ви знаєте про Тихий океан?
Тихий океан — найбільша частина Світового океану. Окремі його ділянки між островами та виступами суходолу — це моря, які мають свої назви (Японське, Чорне, Бе-рингове).
1. Покажіть  на  фізичній  карті  півкуль (форзац 1) Тихий океан. 2. Визначте, по яку сторону від екватора та в яких півкулях він розташований. 3. Які материки він омиває? Більша частина Тихого океану розташована в Західній півкулі обабіч екватора. Тихий океан омиває береги Північної та Південної Америки, Євразії, Австралії та Антарктиди. Тихий океан — це найглибша частина Світового океану. Його середня глибина становить 4300 м,  а найбільша — 11022 м.
Над Тихим океаном часто утворюються урагани — сильні штормові вітри, які супроводжуються сильними зливами й величезними хвилями на поверхні води. Урагани завдають великої шкоди та руйнувань прибережним районам та островам (мал. 56).
Чи підходить назва океану, який назвали Тихим? Яку назву ви дали б цьому океану? Перша назва Тихого океану була  «Великий».  Проте  в 1520 році впродовж трьохмісячного плавання водами Тихого океану кораблі мореплавця Фернана Магеллана не потрапили ні в один шторм. Тому Магеллан і назвав океан «Тихим».
Як змінюється температура поверхневих вод у Тихому океані? Чому?
Температура поверхневих вод Тихого океану, які нагріваються сонячними променями, змінюється від
+27 °С поблизу екватора до 0 °С і нижче біля полюсів. На великій глибині, куди не потрапляють сонячні промені, температура води становить приблизно +2 °С.
Узимку північні окраїни Тихого океану вкриваються льодом. Біля узбережжя Антарктиди температура опускається нижче 0 °С і тримається на такому рівні впродовж усього року, тому морський лід там не тане.
Чи багатий та різноманітний рослинний і тваринний світ Тихого океану?
Рослинний і тваринний світ Тихого океану надзвичайно різноманітний. Температура води в цьому океані коливається від теплої до холодної, тому тут є умови для життя різноманітних живих організмів.
Рослинний світ Тихого океану представлений водоростями, які ростуть у прибережних водах. Водорість ламінарію, яку ще називають «морською капустою», уживають у їжу та використовують для виробництва ліків (мал. 57).
У Тихому  океані живе багато видів риб, звірів та представників інших груп тварин. Узбережжя океану заселене птахами.
Розгляньте риб, які живуть у Тихому океані, прочитайте їхні назви (мал. 58).
Розгляньте звірів, які живуть у Тихому океані, прочитайте їхні назви (мал. 59). 2. Назвіть пристосування звірів до життя у воді.
Тихий океан — найбільша і найглибша частина Світового океану. Більша частина його розташована в Західній півкулі обабіч екватора. Рослинний і тваринний світ Тихого океану дуже різноманітний.
1. Покажіть на фізичній карті півкуль Тихий океан і розкажіть, де він розташований. 
2. Які материки омиває Тихий океан? 
3. Які природні умови в Тихому океані? 
4. Які рослини і тварини там є? 
5. Знайдіть інформацію і підготуйте повідомлення про тварину, яка живе в Тихому океані.


Категория:
2015
| Просмотров: 794 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть