загрузка...
Пам'ять про них живе у віках - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Пам'ять про них живе у віках
15:28
Пам'ять про них живе у віках
Дивна річ – людська пам’ять. Скільки б часу не минуло, а народ пам’ятає своїх героїв – відомих гетьманів, полководців і безіменних солдат, які визволяли нашу Батьківщину від ворогів.
Героїчні події минулого відображено в піснях борців за волю України.
М. Гайворонський. Варіації на тему «їхав стрілець на війноньку».
Чи упізнаєш ти пісню? Яким чином у фортепіанній фактурі передано рух вершника? Порівняй різні частини твору: як змінюється характер музики, як відбувається її розвиток. Як змінюється супровід мелодії?
Постійні зміни однієї теми впродовж музичного твору називаються варіації, а розвиток музики - варіаційний.
М. Колядко. Козацька розвідка в степу
Порівняй рух вершників у музичному та живописному творах.
За допомогою різних музичних інструментів та ритмів створи варіації супроводу твоєї улюбленої пісні. Які пісні про героїчне минуле нашого народу ти знаєш?
Кожен народ завжди зберігає пам’ять про героїчні по¬дії минулого своєї країни. Відомі гетьмани, полководці, безіменні солдати, які визволяли нашу рідну землю від ворогів, споглядають на нас із картин художників, скульптурних композицій, стають героями театральних вистав і художніх фільмів.
В усі часи люди створювали героям пам’ятники. У самому серці Києва на Софійській площі височить пам’ятник українському гетьману Богдану Хмельниць¬кому. Він зображений на високому постаменті, на коні, з піднятою булавою в руці.
Яке враження викликає скульптура гетьмана Б. Хмель-ницького? Пригадай, до якого виду скульптури належить цей пам’ятник –  круглої чи рельєфу. Поміркуй і скажи, що намагався відтворити скульптор  –  спокій чи рух.
М. Мікешин. Пам’ятник Б. Хмельницькому. Київ
Скульптурну чи іншу композицію, в якій художник передав рух, називають динамічною. Якщо зображення відображає стан спокою, його називають статичним.
Як і героїв-визволителів, народ шанує й видатних митців - художників, скульпторів, архітекторів, компо¬зиторів, акторів. На стінах будинків можна побачити пам’ятні дошки, присвячені відомим людям. Їх створюють скульптори у вигляді рельєфу. Рельєфом називають об’ємне зображення предметів, що лише частково висту¬пає над площиною.
Як і героїв-визволителів, народ шанує й видатних митців - художників, скульпторів, архітекторів, компо¬зиторів, акторів. На стінах будинків можна побачити пам’ятні дошки, присвячені відомим людям. Їх створюють скульптори у вигляді рельєфу. Рельєфом називають об’ємне зображення предметів, що лише частково виступає над площиною.
Який з цих творів є рельєфом, а який –  круглою скульптурою?

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 575 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть