загрузка...
Павло Глазовий - 11 Сентября 2014
Главная » 2014 » Сентябрь » 11 » Павло Глазовий
12:46
Павло Глазовий

Павло Глазовий — письменник виняткового обдарування» якого» можна сказати без перебільшення» любила вся країна. Без його гуморесок у свій час не відбувався жоден концерт. Слово гумориста було могутньою зброєю — гострою» влучною, дошкульною. Український письменник Микола Сом про нього писав так: «Я вам чесно скажу: після Остапа Вишні стільки було хохма-чів всяких, а такого, як Глазовий, не було».
Павло Прокопович Глазовий народився ЗО серпня 1922 року в селі Новоскелюватка наМиколаївщині. Після закінчення семирічної школи навчався в Новомосковській педагогічній школі, потім служив в армії. Велика Вітчизняна війна продовжила термін його служби на довгих шість років. Павло Прокопович захищав від фашистів блокадний Ленінград, мав бойові нагороди. Але, коли повернувся з армії, роздав їх сільським дітлахам.
Після війни П. Глазовий навчався в Криворізькому педагогічному інституті, багато писав для стінгазет, хоч перші проби пера з'явилися ще в довоєнний час. Друзі, захоплені його творами, порадили надіслати кілька з них до сатиричного журналу «Перець». Яка ж була несподіванка, коли відповідь письмен ник-початківець отримав від самого Остапа Вишні! Саме він допоміг П. Глазовому переїхати до Києва та продовжити навчання в Київському педаго-гічномуінститутіім. О. М. Горького.
Працював П. Глазовий переважно у жанрах співомовки, віршованої гуморески. Йому належить близько двох десятків книжок сатири і гумору, вісім книжок для дітей. Він був лауреатом престижних літературних премій.
Народний артист України Анатолій Паламаренко» виконавець гуморесок П. Глазового, згадує:
— У Павла Прокоповича був рідкісний глибокий гумористичний талант. Його наперший погляд прості вірші мали зміст, підтекст. Були періоди, коли Павло Прокопович писав по 5—7 усмішок у день! Коли в нього був настрій, то, бувало, таке слово уверне, так влучно скаже, що хоч падай. Сам він дуже любив сміх, якщо вже сміявся, то реготав до сліз. Коли були його концерти в Палаці «Україна», він щиро сміявся над своїми ж творами разом із людьми в залі. Одержував від цього колосальну насолоду.
Він був великим ерудитом і дуже багатим назнання, був закоханий у літературу. Це був великий літературознавець, начитаний, знаючий. В нього була прекрасна своя бібліотека.
Крім того, Глазовий був великим українцем, патріотом, вболівальником за долю України. Він усім серцем відчував усі її проблеми й болі. Це справді була дуже могутня натура. Глазовий — творець, митець, філософ, гуморист — і це все було з великим наповненням громадянинаі великого українця.
1. Поясни, чому автор вклав розповідь про акторські «таланти» хлопця в уста його матері? Відповідаючи, спирайся на твір.
2.  Розкажи, яке враження про сина склалося в тебе з материної розповіді.
3.  Кажуть, що материнська любов сліпа. Чи згоден ти з цим твердженням? Доведи свою думку, спираючись на твір.
4. Хоч мати про себе нічого не розповідає, але ти можеш скласти про неї уявлення. Розкажи, що ти думаєш про неї. Відповідь підтверджуй цитатами з твору.
5.  Яку ваду багатьох матерів висміює гумореска?
6.  Поясни, який засіб використав автор, щоб створити комічний ефект.

Степан Руданський

 


Категория:
2014
| Просмотров: 774 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть