загрузка...
Письмовий твір-опис приміщення в науковому стилі на основі особистих вражень. Письмовий твір-опис природи в художньому стилі за картиною - 27 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 27 » Письмовий твір-опис приміщення в науковому стилі на основі особистих вражень. Письмовий твір-опис природи в художньому стилі за картиною
09:52
Письмовий твір-опис приміщення в науковому стилі на основі особистих вражень. Письмовий твір-опис природи в художньому стилі за картиною

Запам'ятаймо!
Науковий опис приміщення передбачає детальний перелік предметів, розміщених у приміщенні, а також інформацію про їх призначення.
Для наукового опису приміщення характерні слова і словосполучення: розташований, міститься, є, посередині, уздовж стін, звертаємо увагу, уважно оглянувши.
1. Прочитайте зразоктвору-опису приміщення. Обгрунтуйте, що текст належить до наукового стилю.
Відремонтоване приміщення пошти. Білі металопластикові двері зі зручними ручками відчиняються в теплий коридор, за яким світлий і зручний операційний зал. Працівники пошти об лаштували свої робочі місця за скляними перегородками.
У приміщенні пошти — п'ять операційних віконець, ле можна купити газети, журнали, листівки, оплатити послуги, надіслати й отримати бандероль, посилку.
Гарне освітлення, чіткі написи допомагають відвідувачам швидко орієнтуватися в операційному залі. Уздовж широкого, на півстіни. вікна розташований стіл, за яким оформляють документи: заповнюють бланки. пишуть адреси. У приміщенні є велика поштова скринька для листів, які звідти виймають тричі на день.
Усі ми. відвідуючи поштове відділення, дякуємо працівникам за злагоджену роботу.
2.  Випишіть речення, у яких висловлено особисті враження після відвідання приміщення пошти.
3.  Назвггьпредмети, розміщенівопераційномузаліпошти.Доповніть опис власними спостереженнями.
Напишіть твір-опис приміщення в науковому стилі (шкільного кабінету, шкільної бібліотеки, спортивного залу) на основі особистих вражень.

Запам'ятаймо!
Художній опис передає емоційне, образне сприймання предмета. явища. У художньому описі використовуються метафори, епітети, порівняння.
1. Прочитайте уривок із повісті М. Гоголя «Майська ніч, або Утоплена».
...Чи знаєте ви українську ніч? О. ви не знаєте української ночі! Пригляньтесь до неї: із середини неба дивиться місяць. Безмежне склепіння небесне розійшлося, розширилось іще безмежніш. Горить і дише воно. Земля вся в срібному світлі; а дивне повітря віє і теплом. і прохолодою, і дише млостю. і розливає океан пахошів. Божественна ніч! Чарівлива ніч! Нерухомо, натхненно стали гаї. виповнені темрявою, і кинули велетенську тінь од себе. Тихі та спокійні ці стави: холод і морок вод їх похмуро оточений темно-зеленнмп стінами садів. Незаймані гущавини черешень і черемухи боязко простяглії своє
коріння б студені джерела й шепочуть іноді листям, немов сердячись і гніваючись, коли прекрасний зальотник — нічний вітер, закравшися зненацька, цілує їх. Увесь ландшафт спить. А вгорі все дише, все чудове, все урочисте. А на душі й безмежно, і дивно, і рої срібних видінь зграйно виникають у її глибині. Божественна ніч! Чарівлива ніч! І раптом усе ожило: і гаї. і стави, і степи. Котиться величний грім українського солов'я, і здається, шо й місяць заслухався його посеред неба... Як зачароване, дрімає на пагорбі село. Ще біліше, ще краше блищать проти місяця гурти хат; ще сліпучіше вирізуються з темряви низькі їх стіни. Пісні замовкли. Скрізь тихо... (Переклад М. Рильського).
2. Випишіть використані в тексті засоби художнього опису природи. Які з виписаних вами словесних образів надаються для відтворення в живописі?
Запам'ятаймо!
На ту саму тему пишуть твори, що відрізняються висловленою основною думкою, задумом.
У творі-оппсі природи за картиною використовуємо вислови: на передньому плані картини, на другому шані картини, кольорова гама, гра світлотіней, зображені деталі.
1.   Розгляньте репродукцію картини С. Васильківського - "Козача гора".
2. Дайте відповіді на запитання.
1. Що зображено на передньому плані картини?
2. Що зображено на другому плані картини?
3. Яка кольорова гама переважає на полотні художника?
4. Який стан природи передав художник?
5. Як зображено воду, дерева, небо?
6. За якими ознаками можна дізнатися про час доби, відтворений на картині?
7. Який загальний настрій передано на картині?
8. Який заголовок найточніше передає враження від пейзажу?
3.  Сформулюйте 3-4 мікротеми, які можна використати утворі-описі природи за картиною С. Васильківського.
4.  Поміркуйте, чим мають відрізнятися твори-описи за картиною С. Васильківського, початок яких поданий нижче.
1. Літнє надвечір'я. Тиша на озері.
2. На картині С. Васильківського зображено український пейзаж.
3. Картина С. Васильківського сповнена ліричного настрою.
4.  Коли дивишся на картину С. Васильківського, відчуваєш тепле, лагідне проміння вечірнього сонця.
Підготуйте твір-опис природи вхудожньому стилі за картиною С. Васильківського.

Повідомлення на лінгвістичну тему в науковому спілі


Категория:
2014
| Просмотров: 4786 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть