загрузка...
Письмовий твір-роздум у художньому спілі про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень - 27 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 27 » Письмовий твір-роздум у художньому спілі про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень
09:54
Письмовий твір-роздум у художньому спілі про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень

Запам'ятаймо!
Серед ВЧИНКІВ люден розпізнаємо: гарні, благородні, геройські, мужні, шляхетні або нерозумні, погані, непередбачувані. підлі, ганебні.
Розмірковуючи над вчинками людей, треба насамперед уявити ситуацію, події, що відбулися, а також пояснити, чому людина так повелася в конкретній ситуації.
1.  Прочитайте тексти. Що вразило вас в епізодах із біографій відомих людей?

Маленький Тарас пішов за село шукати залізні стовпи, які тримають на собі землю.
Зайшло сонце, стемніло, хлопчика привезли додому чумаки. Допитливість, цікавість — саме це рухало вчинками Тараса.

Григорій Сковорода відмовився від царських почестей і пішов мандрувати, пізнавати світ. Не надбав він багатств і не прагнув цього, бо був багатий душею. Далекі від нас часи Григорія Сковороди. Чи розуміємо ми внутрішній світ філософа, його прагнення жити в гармонії із самим собою?
2.  Які вчинки письменників ви запам'ятали, ознайомлюючись з їхніми біографіями на уроках літератури?
Пригадайте оповідання Ю. Мушкетика "Черевики» (впр. 566). Напишіть твір-роздум на тему -Беріть так!».
Прочитайте текст. Сформулюйте і запишіть основну думку. Коротко охарактеризуйте вчинок Тимка.
Лугова цариця
Одного разу на повному розгоні Тпмко зупинив косу та. кинувши її на землю, присів навпочіпки, обережно й лагідно розгорнув пальцями густий кушнк трави: у зеленому затишному храмі, уся переплетена золотими нитями сонця, на високому гінкому стебельці росла лугова цариця — ромашка. Це. мабуть, була нанпрекрасніша у світі квіточка: рівна, висока, із сумно нахиленою набік яскраво-жовтою, у білих ніжних прозорих пелюсточках голівкою, ще й зверху прикроплена дрібною, як вістря стальної голки, росичкою. Тпмко знав, що по-народному цю квіточку називають невісточкою, і те. що вона така прекрасна, і те. що її так звати, зачарувало його, і він. присівши, дивився на неї. не зводячи очей, усміхаючись, як до гарненького маляти, і все шепотів: - Невісточка, невісточка». — і йому хотілося доторкнутися до неї хоч пальцем. Але він утримався, щоб не збити з неї росички, не зняти дорогої краси, дарованої природою. Він так і залишив квітку разом із густим кущиком трави в її зеленому храмі та, обережно обкосивши.
пішов далі. І раптом озирнувся назад: ромашка тихо кивала йому голівкою.
Він озирався ще кілька разів, і довго вона ще біліла здалеку, дякуючи за той захист і турботу, яку він проявив до неї (За Г. Тютюнником).
Напишіть твір-роздум на одну з тем у художньому стилі про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень.
1. Як побачити вчинок. 2. Шляхетний вчинок. 3. Біла ворона. 4. Вчинки підлітків на вулиці. 5. Вибухи петард. 6. Перемогти себе. 7. Думки проти течії. 8. Не чини людям так. як не хочеш, щоб чинили тобі.
Усміхнімося!
—  Мамо, ти обіцяла на цілий день відпустити мене в парк, якщо я отримаю «8».
— Звичайно, обіцяла.
— Тоді можна, я піду на півдня?

Письмовий твір-опис приміщення в науковому стилі на основі особистих вражень. Письмовий твір-опис природи в художньому стилі за картиною

 


Категория:
2014
| Просмотров: 6011 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть