загрузка...
Письмовий вибірковий переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису природи - 27 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 27 » Письмовий вибірковий переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису природи
09:41
Письмовий вибірковий переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису природи

Пригадаймо!
Підготувати вибірковий переказ тексту — це означає детально переказати одну частину (мікротему) тексту.
Прочитайте текст. Визначте в ньому мікротеми.
Здійснення мрії
Якось мати розповіла синові про великого італійського мислителя XV ст. Леонардо да Вінчі. про його ідею апарата, що вертикально піднімається в повітря. Мрія побудувати таку машину завжди жила в дитячій уяві.
Коли Ігореві Сікорському було одинадцять років, йому приснився сон. Він на летючому кораблі, іде коридором, підлога вібрує, як на пароплаві. Сферичні світильники розсіюють приємне голубувате світло, у розкішному салоні столики й зручні крісла. Цей сон був дуже чітким. Пого Ігор Сікорський запам'ятав на все життя.
30 червня 1914 року о першій годині тридцять хвилин -Ілля Муро-мець». пілотований 25-річнпм Ігорем Сікорським. узяв курс із Петербурга на Київ. Уперше у світі тривав сліпни політ за прилада>ш. Коли літак полегшав від відпрацьованого бензину. Сікорський підняв його на висоту 1100 м. Тут сяяло сонце, картина була дивовижною. Молодий конструктор одягнув пальто і вийшов на крило літака.
Гігантський повітряний корабель плив серед небесних айсбергів. Ніколи ще Сікорський не бачив такого казкового дива. Коли почали зниження, літак увійшов спочатку в суцільне хмарне молоко, а потім вийшов із-під хмар.
Очам відкрилася неповторна панорама Києва. Місто розкинулося на мальовничих зелених пагорбах. Серед зелені сяяли золоті бані Києво-Печерської лаври, велична Софія, золотоверхий Михайлівський собор. Лівий і правий береги Дніпра з'єднував ланцюговий міст. У сонячному промінні виблискувала срібляста повновода ріка. Вервечкою простягалися зелено-жовті острови. Біля берегів купчилися човни, ніби зграйки птахів.
Унизу пропливати стародавній Поділ з його чітко спланованими вуличками. Хрещатик. Печерські пагорби з потужними кріпосними стінами.
Місто над Дніпром, золоті піски лагідних берегів, зелені килими, що прослатися на лівобережжі, милували око. зачаровувати, переповнювати радістю серце авіаконструктора.
2. Дайте відповіді на запитання.
1. Коли в Ігоря Сікорського виникла думка побудувати літатьнпй апарат?
2. Який сон побачив Ігор Сікорський. коли йому було одинадцять років?
3. Коли вперше у світі випробувати сліпий політ за приладами?
4. Які зорові картини поставали перед очима Ігоря Сікорського?
1. Які абзаци тексту "Здійснення мрії» містять елементи опису природи?
2. Спишіть уривок з описом неба. Про які небесні айсберги йдеться в тексті? Що означає вислів хмарне молоко?
1. За текстом -Здійснення мрії- назвіть в описі київської природи словосполучення з якісними і відносними прикметниками. Запишіть їх.
2. Підготуйте вибірковий переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису природи на тему "Панорама Києва".

Письмовий докладний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму

 


Категория:
2014
| Просмотров: 1979 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть