загрузка...
Планети Сонячної системи - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Планети Сонячної системи
16:34
Планети Сонячної системи

Які рухи здійснює оемля у Всесвіті? Що таке вісь Землі? Що таке планета?
Найбільшими тілами, які обертаються навколо Сонця, є планети. Усі планети Сонячної системи рухаються навколо Сонця й обертаються навколо своєї осі.
1. Розгляньте планети Сонячної системи (мал. 14). 2. Визначте, які планети розташовані ближче до Сонця, ніж Земля, а які — далі. 3. Які планети великі за розмірами, а які — малі?
Меркурій, Венера, Земля і Марс — невеликі за розмірами планети, розташовані на невеликій віддалі від Сонця.
Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун — великі планети. Вони розташовані на значній віддалі від Сонця.
Меркурій — найближча до Сонця і найменша за розмірами планета (мал. 15). Через близьке розташування до Сонця поверхня Меркурія нагрівається до температури +400 °С.
Венера — найяскравіша планета, яку можна добре бачити на небі неозброєним оком (мал. 16). Температура на Венері дещо вища, ніж на Меркурії.
Земля — єдина планета Сонячної системи, на якій існує життя (мал. 17).
Марс — четверта планета Сонячної системи. Температура на Марсі не піднімається вище від 0 °С. Марс називають «червоною планетою» через червонуватий колір повер-
Юпітер — найбільша планета Сонячної системи. Через значну віддаленість від Сонця, температура на ньому не піднімається вище від —120 °С. У телескоп Юпітер має вигляд «смугастої планети» (мал. 19).
Сатурн — планета Сонячної системи, оточена кільцями, утвореними з твердих уламків різних розмірів, які рухаються навколо неї (мал. 20). Температура на Сатурні не піднімається вище від -150 °С.
Уран і Нептун — найвіддаленіпіі від Сонця і найхолод-ніші планети Сонячної системи (мал. 21, 22).
Усі планети, крім Меркурія та Венери, мають супутники. Є вісім планет Сонячної системи: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. Вони відрізняються розмірами, віддаленістю від Сонця, температурою па поверхні та кількістю супутників.
1. Яка планета Сонячної системи є найбільшою, а яка — найменшою? 2. Які планети розташовані ближче до Сонця? 3. Які планети розташовані далеко від Сонця? 4. Опишіть особливості планет Сонячної системи. 5. Від чого залежить температура на поверхні планет?
Для дослідження поверхні Марса використовують марсоходи — космічні апарати. їх доставляють на планету космічні кораблі. За час досліджень Марса на його поверхні працювали чотири марсоходи.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 375 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть