загрузка...
Показники здоров'я і розвитку дитини - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Показники здоров'я і розвитку дитини
08:27
Показники здоров'я і розвитку дитини
Напевно, ти хочеш гарно вчитися, бути сильним, бадьорим, енергійним, витривалим. Стати таким може лише здорова людина. А як дізнатися про стан влас¬ного здоров’я?
«Прислухайся» до свого організму та свого настрою. Ти сам можеш визначити, болить у тебе щось чи ні. Гарний зараз настрій чи поганий. Ти спокійний, врів¬новажений чи збуджений. Є апетит чи їсти не хочеться. Ти маєш міцний сон чи ні. Ти хочеш гратися і спілку¬ватися з іншими чи такого бажання немає. Чи уважний ти на уроках, чи добре запам’ятовуєш матеріал, чи легко тобі виконувати фізичну роботу тощо. Ці ознаки самопочуття називають показниками здоров’я.
Однак за одним лише самопочуттям встановити свій стан здоров’я не можна. Щоб дізнатися, чи нормально ти ростеш, розвиваєшся, чи не маєш якихось хвороб, слід регулярно проходити медичні обстеження в полі¬клініці. Наприклад, перед новим навчальним роком усім учням потрібно обстежитись у лікаря. Він проведе огляд, вивчить результати аналізів, виміряє твій зріст, масу тіла, об’єм грудної клітки, температуру тіла, час¬тоту пульсу тощо. Так, нормальною є температура тіла від 35,5 до 37 градусів, а нормальний пульс у стані спо¬кою для дітей твого віку приблизно 80-90 ударів за хвилину. У дітей віком від 6 до 10 років маса тіла що¬річно збільшується приблизно на 3-4 кілограми, зріст -на 4-5 сантиметрів, а об’єм грудної клітки – на 1-2 сантиметри.
За всіма отриманими показниками лікар зробить висновок, здорова дитина чи ні. У разі потреби призначить додаткове обстеження.
І в певному ритмі. Для чоловіків і жінок цей ритм різний. До 5-6 років хлопчики й дівчатка рос¬туть однаково. Потім настає період уповільнення росту. У хлопчиків він триває до 10-12 років, у дівчаток - до 10. Після деякої перерви знову розпочинається прискорене зростання. У юнаків воно триває до 16-18 років, у дівчат - до 14-15. Потім темп зростання знову уповільнюється і закінчується у чоловіків до 25 років, а в жінок - до 18-20.
Показник - ознака чого-небудь.
Практична робота
Вимірювання пульсу
1.Знайди в себе пульс, наприклад на лівій руці. Для цього пальці правої руки поклади на передпліччя лівої руки з боку долоні, біля основи
великого пальця. Якщо ти відчув по штовхи, це і є твій пульс.
2.Порахуй, скільки відбувається
поштовхів за одну хвилину.
3.Встань   з-за   парти.   Пострибай,   зроби   декілька вправ. Знову порахуй пульс упродовж хвилини.
4.Відпочинь і знову визнач пульс. Чим більше ти фізично підготовлений, тим швидше пульс приходить до норми після фізичних навантажень.
Для допитливих
Виявляється, пульс маленьких птахів досягає майже 200 ударів за хвилину! Пульс кішок становить близько 130 ударів, дорослої людини - близько 75, коней - 35, а в слонів сягає лише 25 ударів за хвилину.
1. Назви показники здоров’я, які ти знаєш.
2. Розкажи, які показники здоров’я тобі визначав лікар у поліклініці перед новим навчальним роком у школі.
3. Розкажи або покажи, за допомогою яких предметів і як вимірюють зріст, масу тіла, об’єм грудної клітки.


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 1477 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть