загрузка...
Популярна музика - зіркові імена - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » Популярна музика - зіркові імена
16:01
Популярна музика - зіркові імена

Привіт, мій друже! На нас чекає подорож у Країну популярної музики. Сьогодні ти дізнаєшся про історію розвитку популярної музики та познайомишся з іменами відомих поп-зірок. Наші друзі вже на зв'язку.
Привіт, Христинко! Нарешті ми вивчатимемо популярну музику, яку мої однокласники слухають найбільше. А що ти знаєш про цей стиль?
Богдане, я знаю багато зірок поп-музики, а про історію її розвитку-майже нічого. Послухаймо, що про це говорять фахівці-музикознавці: я знайшла відеоурок. Пересилаю його тобі.
Історія розвитку поп-музики
Поп-музика розвивалася паралельно з іншими стилями і не завжди була відділеною від них. У 1970-х та 1980-х роках її називали «естрадною музикою», «естрадою», а пісні виконували співаки-солісти під інструментальний акомпанемент.
Популярна музика з кожним роком збагачувалася новими іменами: у США естрада була тісно пов'язана з джазом (золотим голосом став Френк Сінатра); у Франції був популярним стиль шансон, але ціла низка естрадних співаків виконували поп-музику - Едіт Шаф, Мірей Матьє, Джо Дассен; в Італії - Андріано Челентано, Тото Кутуньо та інші.
Поп-музика тепер стає основною танцювальною музикою на дискотеках.
У 1980-х роках у США з'являються нові зірки: Майкл Джексон, Мадонна, Принс, Вітні Х'юстон та інші. 
Брітні Спірс, Леді Гага, Кеті Перрі, Джастін Тімберлейк, Ріана, Бейонс - сучасні поп-виконавці.
Паралельно розвивалася й українська популярна естрадна музика - зірками нашої сцени у 70-90-х роках були С. Ро-тару, В. Зінкевич, Н. Яремчук, О. Білозір, Т. Петриненко, A. Кудлай, В. та С. Білоножки, П. Дворський, П. Зібров, B. Шпортько та гурти «Водограй», «Смерічка», «Червона рута», «Стожари», «Черемош», тріо Мареничів та інші.
Поп-музика (англ. pop music, скорочення від popular music - популярна, загальнодоступна музика) - поняття, що охоплює різноманітні стилі, жанри та напрями масового музикування.
Зірки поп-музики
Майкл Джексон - американський співак і танцюрист, став одним із комерційно найуспішніших сольних артистів. Володар численних премій та нагород; вважається «королем поп-музики». Його альбом «Thriller» занесений до Книги рекордів Гін-несса як диск, що був розпроданий найбільшим накладом за всю історію музики.
Мірей Матьє - французька зірка, яка стала «послом французької пісні». Е репертуар складається з понад 1000 пісень різними мовами (від французької і німецької до японської).
Патрісія Каас - французька співачка. її репертуар - це суміш поп-музики, джазу і класичного шансону. «Мадемуазель Блюз», «мадемуазель Шансон» - так її називає публіка. Істотна частина формули її успіху - це гастролі. П. Каас практично постійно перебуває в закордонних турне. Лара Фабіан - бельгійська та канадська співачка, яка відома сильним вокалом та філігранною технікою виконання. У 2009 році вийшов довгоочікуваний альбом Л. Фабіан «Toutes Les Femmes En Moi» («Всі жінки в мені»). Це - альбом-«автопортрет», в якому вона демонструє своє захоплення жінками-співачками Франції та Квебеку.
Тото Кутуньо - італійський поп-співак, композитор-пісняр, інструменталіст. Успіх до нього прийшов 1980 року - він переміг із піснею «Solo noi». T. Кутуньо мав великий успіх в СРСР, та й дотепер користується популярністю на пострадянському просторі.
Адріано Челентано - італійський актор, естрадний співак, композитор і режисер. У вітчизняного глядача має велику популярність завдяки кінокомедіям «Приборкання норовливого», «Блеф» та «Бінго-Бонго». Хітами співака стали пісні «Confesa», «Soli», «Susanna» та інші.
Алла Пугачова - відома радянська та російська співачка і композиторка-піснярка. До її репертуару входить понад 500 пісень різними мовами. Хітами співачки стали пісні «Цей світ», «Маестро», «Жінка, яка співає», «Дві зірки», «Арлекіно», «Мільйон червоних троянд», «Мері» та інші. Софія Ротару - відома співачка та народна артистка України. З 1970-х років С. Ротару починає активні гастролі країною, створюючи свій унікальний стиль, що характеризується тонким і гармонійним поєднанням народного мелосу і сучасних естрадних ритмів. До найпопулярніших її пісень відносяться «Червона рута», «Одна калина», «Хуторянка», «Край, мій рідний край», «Водограй» та інші.
М. Джексон. «They Don't Care About Us».
П. Каас. «Моп Мое Moi», «D'Allemagne» («Besie»).
А. Пугачова. «Маестро».
А. Челентано. «Confessa», «Soli».
Л. Фабіан. «Je t'aime».
C. Ротару. «Червона рута».
Проаналізуй ці твори за таким планом:
1. Охарактеризуй засоби музичної виразності цих композицій.
2. Розкажи про тембр їхніх виконавців.
3. Які характерні риси популярної музики було відчутно в піснях різних виконавців?
Українські поп-виконавці сучасності
У наш час українська популярна музика щороку поповнюється новими іменами. Сучасну популярну пісню представляють А. Вінницька, А. Лорак, І. Білик, Міка Ньютон, Тіна Ка-роль, Джамала, Гайтана, О. Пономарьов, В. Павлік та інші.
Послухай композиції та визнач у них характерні риси сучасної популярної музики.
Тіна Кароль. «Намалюю тобі». Джамала. «Чому квіти мають очі». О. Пономарьов. «Він чекає на неї».
• Що нового ти дізнався на уроці?
• Які особливості характерні для популярної музики?
• Які зіркові імена представляють поп-музику різних країн?
Серед музичних композицій, які ти зазвичай слухаєш вдома, знайди ті, що належать до поп-музики. Приєднайся до проекту наших друзів.

Учебники 2015 7 класс
Ответы решебники 7 класс ГДЗ


Категория:
2015
| Просмотров: 652 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть