загрузка...
Портретна галерея - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Портретна галерея
15:20
Портретна галерея
Усім дітям подобаються казки Шарля Перро «Попе¬люшка», «Червона Шапочка», «Кіт у чоботях» та багато інших. Цей французький письменник об’єднав декілька популярних творів у збірку «Казки матінки Гуски». Матінка Гуска - це старенька казкарка.
Французький композитор Моріс Равель написав сю¬їту для двох фортепіано, яку так і назвав «Моя матінка Гуска». А український композитор Вадим Гомоляка створив балет про Кота в чоботях.
М. Равель. Сюїта «Моя матінка Гуска», «Хлопчик-мізинчик», «Красуня, що спить у лісі». В. Гомоляка. Балет «Кіт у чобо¬тях» (фрагменти).
Які портрети «намалював» композитор? уяви і опиши сло-вами характер цих героїв. Розкажи про свої враження від музичного образу Кота в чоботях.
Деякі персонажі казок Шарля Перро «знімалися» у кіно.
К/ф (м/ф) «Червона шапочка», «Кіт у чоботях» (фрагменти). Прислухайся до співу товаришів, красиво проспівуй звуки.
У вільний час поцікався збіркою казок ш. Перро. Які з цих творів ти бачив на телеекрані? Якщо намалює художник людину,
Що йде, чи сидить, чи тримає букет,
Чи з рамки на всіх придивляється пильно,
То знай, що картина ця зветься – ПОРТРЕТ.
Людина завжди була і залишається головним героєм в образотворчому мистецтві. Саме художники вміють мовою фарб, ліній і пластики розповісти про людину, показати риси її обличчя, передати характер та настрій.
Зображення людини в мистецтві називають портретом.
Зазвичай портрети виконують з натури, тобто коли той, кого малюють, знаходиться безпосередньо перед художником. Лише так можна роздивитися обличчя, роз¬гадати характер, відчути настрій і навіть зрозуміти думки конкретної людини. За виразом обличчя розкажи, який настрій був у кожної зі портретованих осіб. Чому ти так думаєш?
Яку форму мають очі, ніс, губи людини? Цікаво, що можна створювати не лише портрети інших людей. Якщо художник намалював себе, то таке зображення називають автопортретом.
Розглянь автопортрети і скажи, якими побачили себе ху-дожники. Образ якого персонажа найбільше підходить тобі?
Портрети бувають погрудні - коли зображено голову і плечі, такі, в яких людину зображено на повний зріст, та групові - коли в одному художньому творі зображено портрети відразу кількох людей.
Ти вже дізнався про багатьох героїв літературних і музичних казок, ліпив та малював їхні лялькові «портрети». Тепер навчімося малювати обличчя твоїх ровесників.
Уважно роздивися своє обличчя в дзеркалі. Посміхнись, а потім зроби вигляд, що плачеш. Зверни увагу, як змінили-ся твої очі, брови та губи, коли ти посміхаєшся чи вдаєш, що плачеш.
Пам’ятай, що такі спостереження є дуже важливими для виконання твого автопортрета.
Намалюй автопортрет у костюмі одного з героїв казок ш. Перро (воскові олівці, акварельні фарби). Разом із дру-зями створи у приміщенні класу портретну галерею.
Що таке «портрет»? Що потрібно знати художнику, аби намалювати портрет? 

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 627 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть