загрузка...
Поведінка під час масових шкільних заходів - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Поведінка під час масових шкільних заходів
18:03
Поведінка під час масових шкільних заходів

Ти, напевно, не раз був присутній на шкільних заходах або брав у них участь. Це — святкування Нового року, концерти шкільної самодіяльності, шкільні свята й лінійки тощо. Такі заходи відбуваються як у приміщеннях школи, наприклад в актовому чи спортивному залі, так і на вулиці. На них присутня велика кількість людей — учні, учителі, батьки, друзі, гості.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

Щоб уникнути нещасних випадків під час проведення свят або інших шкільних заходів, потрібно бути дисциплінованим і дотримуватися правил безпечної поведінки. Запам'ятай їх.
•   На захід не запізнюватися.
•   За командою вчителя організовано, не штовхаючись, вийти з класу й дістатися місця проведення заходу. Зайняти місця, на які вкаже вчитель.
•   Не брати із собою зайвих речей - рюкзаків, хусток, шарфів, гострих, колючих та скляних предметів.
Після завершення шкільного заходу за вказівкою вчителя слід спокійно, не штовхаючись і дотримуючись дисципліни, залишити свої місця. Не створювати тисняви біля дверей.
Під час відвідування масових заходів можна опинитися в натовпі. Наприклад, після закінчення фільму в кінотеатрі або спортивного матчу на стадіоні утворюється велике скупчення людей біля гардероба, виходів тощо.
У натовпі можливі випадки, коли через недисциплінованість окремих осіб або з інших причин можна зазнати травм.
Якщо небезпека загрожує відразу багатьом людям, може виникнути паніка.
Люди, які піддались паніці, втрачають контроль над своїми діями й намагаються будь-що врятувати своє життя. Така поведінка створює додаткову небезпеку і для самої людини, і для навколишніх.
Люди в паніці не помічають тих, хто знаходиться поруч. Кожен думає про власний порятунок і пробоєм прямує вперед до виходу.
Пам'ятай: найнебезпечніше бути затиснутим і затоптаним у тисняві.
Щоб не загинути в натовпі, краще оминути його. Якщо це неможливо, у жодному випадку не рухатись проти натовпу.
Заходячи до будь-якого приміщення, треба звертати увагу на запасні та аварійні виходи й знати, як до них дістатися.
Якщо ти бачиш, що ось-ось опинишся у вируючому натовпі, слід позбутися гострих, колючих і скляних предметів. Щоб не поранитись уламками скла, бажано зняти окуляри. Скинути громіздкий, довгий і надто вільний одяг, що має багато Ґудзиків і гачків. Зняти краватку, шарф, ланцюжок, хустку, намисто. Надійно зав'язати шнурівки на взутті й заховати їхні кінці так, щоб ніхто і ти сам не наступив на них.
Якщо сталося так, що ти опинився в натовпі, намагайся перебувати якнайдалі від скляних дверей, вітрин, стін, стовпів та огорож. У разі виникнення тисняви тебе можуть притиснути до них. Будь-який виступ у стіні, розетка, вимикач або цвях можуть травмувати.
Якщо натовп захопив тебе — не чини йому опору. Потрібно глибоко вдихнути, зігнути руки в ліктях і тримати на рівні грудей, щоб захистити грудну клітку. Пальці рук можна зчепити перед грудьми в замок.
Не можна тримати руки в кишенях, хапатися за будь-що — щоб не зламати їх. Якщо є змога, потрібно застебнути одяг. Викинути сумку чи рюкзак, парасольку тощо. У жодному разі не намагатися підняти річ, що впала.
Якщо зіб'ють з ніг, встати буде дуже важко. Якщо ти все-таки впав, необхідно згорнутися калачиком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю. За будь-якої можливості треба спробувати підвестися на ноги.
Пам'ятай: у будь-якій непередбаченій ситуації не можна панікувати й занепадати духом, а завжди намагатися знайти вихід.
Словникова скарбничка
Натовп — велике скупчення людей. Паніка — розгубленість або прояв страху в разі справжньої чи уявної небезпеки.
1.  Яких правил поведінки слід дотримуватися під час масових шкільних заходів?
2.  Розкажи, які шкільні заходи ти відвідував (відвідувала). Чи додержувався (додержувалася) правил безпечної поведінки?
3.  Як поводитись у натовпі?
4.  Що таке паніка? Чим вона небезпечна?
5.  Робота в парах. Обговоріть:
1)  Для чого потрібно знати, де знаходяться запасні виходи?
2)  Які речі, зокрема одяг І взуття, можуть стати небезпечними в натовпі?

 

 


Категория:
2015
| Просмотров: 576 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть