загрузка...
Повідомлення на лінгвістичну тему в науковому спілі - 27 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 27 » Повідомлення на лінгвістичну тему в науковому спілі
09:49
Повідомлення на лінгвістичну тему в науковому спілі

Запам'ятаймо!
Повідомлення — невеликий публічним виступ, коротка доповідь на якусь тему.
1. Прочитайте текст. Про які слова в ньому йдеться? Де найбільше трапляється запозичених слів?
У медицині, хімії, біології багато слів латинського і грецького походження. Тому для необізнаної людини наукова мова не завжди зрозуміла. Зате фахівці тієї чи іншої галузі знань легко знаходять спільну мову, бо для лікарів, біологів, хіміків латинські й грецькі назви відомі. Француз не зрозуміє українського слова сухоти, але йому добре відома назва туберкульоз.
У науковій мові широко вживається слово аргумент, є й похідні віл нього слова — аргументувати, аргументація, аргументований. Аргумент — запозичення з латинської мови, де воно означало -доведення, доказ*. Це слово відоме також як математичний термін. Сама форма слова підказує, що воно належить до іншомовних запозичень.
Здавна прижилося в українській мові слово крейда. Походить воно з латинської мови. У Римській державі застосовували для будівництва білу глину. Багато цієї глини було на острові Крит, звідти вивозили її як будівельний матеріат на Апенінський півострів. Римляни називали глину крета, а германці — крайде.
Від германиів прийшло слово крейда і до слов'ян (За А. Матвіенко).
2. Підготуйте усний вибірковий переказ наведеного тексту на тему -Чому науковці одного фаху легко знаходять спільну мову?».
Підготуйте повідомлення про сучасні запозичення в українській мові. Використовуйте тексти зі шкільних підручників.
Усміхнімось!
Як і завжди, без жодних зусиль шестикласник Петро Вундеркін-денко переклав англійську. Цього разу з етажерки до портфеля.

Усний твір-оповідання за жанровою картиною

 


Категория:
2014
| Просмотров: 1258 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть