загрузка...
Працездатність людини - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Працездатність людини
08:36
Працездатність людини
Ти кожного дня ходиш до школи і отримуєш знання. Це твоя праця. Твої батьки теж працюють.
Чи завжди працездатність людини однакова? Звісно, ні. Протягом дня, тижня, місяця тощо працездатність людини різна. Так, висока розумова працездатність у людини спостерігається від 10 до 12 години. У цей час ти навчаєшся. А з 16 до 18 години, коли працездат¬ність теж висока, слід виконувати домашні завдання. Працездатність людини у вівторок і середу вища, ніж в інші дні тижня.
На працездатність впливає і самопочуття людини. Хвора людина не може добре працювати і навчатися. Тому, захворівши, слід слухатися порад лікарів і батьків, щоб швидше одужати і продовжити навчання.
Коли людина працює, вона втомлюється. Їй потрібен відпочинок для відновлення працездатності. Для відпочинку учнів є вихідні дні, канікули, а між уроками - перерви. Дуже важливий нормальний і міцний сон. До розпорядку дня слід включити не тільки навчання і працю, а й обов’язково активний відпочинок - прогулянки, ігри тощо. Виконуючи домашнє завдання, не забувай робити фізкультурні паузи.
На працездатність впливає стан робочого місця. Неправильне освітлення, неправильна висота столу і стільця можуть призвести до порушення зору і постави. Найкраще працювати при денному світлі. Якщо його не достатньо, робоче місце слід додатково освітлювати, наприклад настільною лампою. Треба, щоб для праворуких дітей світло падало зліва і спереду. Для ліворуких світло має падати справа і спереду, щоб не заважала тінь від руки і спини.
Словникова скарбничка Працездатність - здатність людини працювати.
Для допитливих
У різних людей протягом дня спостерігається неод накова працездатність. Усіх людей умовно поділяють на «сов», «жайворонків» і «голубів». «Жайворонки» мають високу працездатність у першій половині дня. «Сови» краще працюють у вечірні години. А «голуби» можуть працювати як зранку, так і ввечері.
1. Що впливає на працездатність людини?
2. Як ти вважаєш, коли в тебе працездатність вища - зранку, вдень чи ввечері? У який день тижня?
3. Деякі учні ніколи не роблять фізкультурних пауз під час виконання домашніх завдань, вважають їх непотрібними. Доведи, що вони помиляються.
4. Порадься з батьками і разом установіть найкращий для ! тебе час на виконання домашніх завдань. Познач його у своєму розпорядку дня.
Практична робота
Вивчи вправи і виконуй їх під час фізкультурної паузи.
1. Вихідне положення (в. п.) – основна стійка. 1-2 – від¬ставити праву ногу назад на носок, руки за голову, прогнутися, глибоко вдихнути; 3-4 - в. п., видих; 1-4 - те саме з рухом лівої ноги. Повторити 6-8 разів.
2. В. п. - ноги нарізно. 1 - нахил уперед, пальцями доторкнутися до кінчиків пальців ніг; 2 - в. п. Повто¬рити 8-10 разів.
3. В. п. – основна стійка, руки в сторони. 1 – із силою зігнути руки до плечей, кисті стиснути в кулак; 2 - енергійно розігнути руки в сторони, розгинаючи і розводячи пальці. Повторити 8-10 разів.
4. В. п. – ноги нарізно, руки на поясі. Чотири колові рухи головою в одному і в іншому напрямку. Повторити 2 рази.
5. В. п. – ноги нарізно, руки за головою. 1-2 – руки вгору, потягнутись, глибоко вдихнути; 3-4 - в. п. Повторити 6-8 разів.


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 833 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть