загрузка...
Правила безпечної поведінки на вулиці - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Правила безпечної поведінки на вулиці
18:05
Правила безпечної поведінки на вулиці

Щодня, виходячи з дому, ти достеменно не знаєш, що може статися і в якій ситуації опинишся. Добре, якщо день сповнений приємних сюрпризів. А якщо ні? Як тоді поводитися, щоб зберегти життя і здоров'я, щоб не зіпсувати речей, щоб не завдати шкоди оточуючим?
Поміркуй, які небезпеки можуть чатувати на тебе, коли ти перебуваєш поза межами домівки або школи. Проаналізуй можливі шляхи виходу з небезпечної ситуації. Визначся, як потрібно діяти в тому чи іншому випадку. Також слід напевно знати, чого робити не варто. Адже буває, що через незнання можна вчинити щось неправильно й цим ускладнити ситуацію. Наприклад, заливаючи водою бензин, що палає, можна тільки збільшити площу пожежі, а вогню не загасити.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

Знання - це те, що дозволяє швидко знайти вихід з небезпечної ситуації.
Пам'ятай: сміливець, який не має необхідних знань, більш небезпечний та уразливий, ніж боягуз, який знає, як діяти.
Склади плани дій щодо виходу з небезпечних ситуацій. При цьому май на увазі, що в разі їх виникнення поруч може не бути помічників (батьків, учителів, старших товаришів, друзів). Запам'ятай ці плани, а краще залиплі та час від часу повторюй і за необхідності внось зміни. Попроси батьків, щоб перевірили складені плани.
Так само діють і рятувальники. Вони спочатку навчаються теоретично, розглядають різні ситуації, багато разів повторюють на тренуваннях свої дії.
Звичайно, усе передбачити неможливо. У кожному конкретному випадку варто діяти з огляду на ситуацію. Однак зменшити ризик настання небезпечних наслідків від непередбачених ситуацій тобі допоможуть такі поради.
Поміркуй, чи добре ти знаєш свій мікрорайон. Напевно, зможеш подумки відзначити в ньому місця, що потребують підвищеної уваги. Наприклад, жваве перехрестя, де завжди багато машин, і його перехід потребує особливої обережності й уважності. Неосвітлені алеї та вулиці. Звалища або покинуті будівлі. Місця, поблизу яких збираються компанії молодиків, які порушують громадський порядок. Також у кожному населеному пункті є ділянки підвищеної небезпеки — вокзал, залізничний переїзд, парк відпочинку, пляж, будівельні майданчики тощо. Усе це потрібно знати.
Перед виходом з дому сплануй свій майбутній маршрут. Подумки уяви найбезпечніший шлях до місця призначення.
Повідом батьків, куди ти збираєшся йти і коли повернешся. Не затримуйся дорогою зі школи додому. Не гуляй до настання темряви. Збираючися на прогулянку, не надівай коштовності й не бери дорогі речі, наприклад фотоапарат або планшет, що можуть стати причиною нападу на тебе.
Уникай тих коротких шляхів, що проходять через двори, звалища, пустирі, погано освітлені вулиці тощо. Краще подовжити маршрут, але йти людними місцями.
Ніколи не сідай до незнайомців у машину і не погоджуйся на пропозицію під'їхати. У випадку, коли біля тебе пригальмував автомобіль і водій щось наполегливо пропонує або агресивно поводиться, кричи й тікай у напрямку, протилежному руху автомобіля. Це дозволить виграти час, щоб утекти, і ускладнить водію переслідування. Одразу зателефонуй батькам і розкажи про те, що сталося.
Якщо здалося, що тебе хтось переслідує, то не соромся перевірити свої підозри. Ти можеш пришвидшити темп ходьби, перейти на інший бік вулиці, утекти або зайти до магазину чи пошти й подивитися у вікно, чи дійсно незнайомець іде слідом. Якщо ти бачиш, що незнайомець не відступає, а продовжує рухатися за тобою, скажи про це працівнику установи, до якої ти зайшов.
У випадку нападу кричи, кусайся, дряпайся й іншими діями відбивайся від нападника. Намагайся вирватися і втекти. Щоб привернути увагу людей, можна схитрувати - вигукнути: «Пожежа!» - або розбити якусь шибку. Тоді хтось зреагує, побачить тебе й захистить або викличе міліцію.
Якщо в тебе відбирають якусь річ, то краще віддай, адже жодна річ не варта твого здоров'я і життя.
Пам'ятай:  про будь-яку небезпечну ситуацію,  що   і трапилася з тобою, чи заподіяну тобі кимось шкоду треба обов'язково розповісти дорослим — батькам або вчителю.
1.  Розкажи правила безпечної поведінки на вулиці.
2.  Пригадай і назви номери телефонів пожежно-рятувальної служби, міліції.
3.  Робота в групах. Обговоріть ситуації та дайте відповіді на запитання.
1) Дівчинка зібралася на прогулянку. Наділа мамині коштовні прикраси, взяла її сумочку, гроші.
•  Чи правильно вона вчинила?
•  Чи може вона привернути увагу зловмисників?
•  Чого не слід брати дівчинці на прогулянку?
2)  Водій пригальмував І зупинився біля хлопчика. Пригостив ласощами й запропонував підвезти його додому. Як слід діяти хлопчику?
4.  Обговори з батьками:
1)  У яких місцях твого мікрорайону або населеного пункту треба бути особливо уважними?
2)  Яких небезпечних місць у твоєму мікрорайоні або населеному пункті слід уникати?
3)  Де у твоєму мікрорайоні або населеному пункті знаходиться дільничний пункт міліції?
4)  Як зателефонувати дільничному міліціонеру?

 


Категория:
2015
| Просмотров: 446 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть