загрузка...
Правила користування водогоном - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Правила користування водогоном
09:07
Правила користування водогоном
Сучасні будинки - не лише стіни та дах. Це складні інженерні споруди. Щоб людям було зручно жити, будинки оснащують електрикою, гарячою і холодною водою, газовими приладами, каналізацією. Усі повинні добре знати правила користування електричними при¬ладами, водогоном, газовою плитою, а також як діяти у випадку аварії у цих системах. Незнання цих правил або нехтування ними може призвести до пожежі, ураження електричним струмом, затоплення тощо.
Зручно, коли в будинку є водопостачання: і гаряче, і холодне. Якщо водогін виходить з ладу - вода може затопити помешкання і, як наслідок, завдати великих збитків твоїй родині та сусідам. Бувають випадки, коли причиною затоплення є неправильне користування во¬догоном і каналізацією. Тому:
• не засмічуй каналізацію - не кидай в унітаз сміття, харчові відходи тощо;
• щоб на кухні не забруднювався зливний отвір раковини, треба мати спеціальну решітку, що затримує харчові відходи;
• завжди після користування водою закривай крани, стеж, щоб вода не капала;
не залишай без нагляду воду, яка ллється. Так, набираючи ванну, періодично перевіряй, чи вода не пе¬релилася через край.
Якщо сталася аварія,  наприклад розрив труби чи зламався кран з водою, треба:
перекрити воду за допомогою вентилів водопостачання, які є в квартирі;
повідомити про аварію батьків;
зателефонувати до житлово-експлуатаційної організації і викликати майстрів.
Якщо вода ллється на підлогу, слід підставити відра або інші ємності для збирання рідини, витерти підлогу.
Як економно берегти воду
Чи замислювався ти про те, що, економно ви-користовуючи воду, можна не тільки заощадити свої кошти, але і зробити свій внесок у збереження при¬роди? Так, наприклад, якщо кожен мешканець міста чисельністю 1-2 млн осіб буде за день економити 10 л води, то з такої її кількості утвориться озеро діаметром 1 км і завглибшки 5 м. Тому кожна лю¬дина повинна економити і берегти воду. «А як я можу це зробити?» – запитаєш ти. Скористайся та-кими порадами.
Не забувай закривати крани після користування водою! Якщо з крана за хвилину витікає 10 крапель, то за місяць втрачається понад 170 л води. А скільки ж літрів витече за рік? Разом з дорослими спробуй порахувати і зробити висновки.
Коли ти чистиш зуби, миєш посуд, приймаєш душ, не тримай кран постійно відкритим. Так ти за¬ощадиш майже 15 л води за хвилину.
Для допитливих
ЦІКАВЕ ПРО ВОДУ
Людині вода потрібна щодня. Разом з їжею ми щодоби споживаємо майже 3 л води. За все життя людина вживає в середньому 50-60 т води.
Щоб виростити 1 кг овочів, потрібно 2 т води.
Без води влітку верблюд може прожити 3 доби, а взимку -8 діб.
Медузи на 95-98 % складаються з води.
Музуй води
У місті Києві є «Водно-інформаційний центр», або, як його ще називають, - «Музей води», у якому представлено різні експонати, що знайомлять з водоспоживанням, обробкою та очищенням води, кругообігом води в природі тощо.
Поясни прислів’я
Не знаємо ціни водиці, доки не висохла криниця.
1 1. Розкажи, яких правил користування водогоном необхідно дотримуватися.
2. Як треба діяти, якщо сталася аварія водогону? 
3. Розпитай у батьків, де розташовані вентилі, які перекривають гарячу і холодну воду у вашій квартирі або будинку. Спробуй під наглядом батьків перекрити їх.


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 3149 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть