загрузка...
Правила користування водогоном, тепловими мережами - 7 Сентября 2014
Главная » 2014 » Сентябрь » 7 » Правила користування водогоном, тепловими мережами
15:22
Правила користування водогоном, тепловими мережами

«Мій дім — моя фортеця». Усі знають цей вислів. Але чи замислюються, що іноді у «фортеці» людям загрожують небезпеки?
Сучасні будинки в містах і селах обладнано водогоном, електропостачанням, опаленням тощо. Щоб життя було комфортним, люди користуються побутовими приладами.
Треба вчитися правильно й безпечно користуватися всіма приладами, вигодами, що є в оселі. У твоєму віці користуватися водогоном, електричними й газовими побутовими приладами можна тільки в присутності дорослих.
Дізнаєшся більше про безпеку в побуті; правила користування водогоном, тепловими мережами; чому необхідно економити воду
Пригадай
Що таке безпека й небезпека? Про які небезпеки в побуті знаєш?
Щоб забезпечити населення всіма побутовими вигодами, до будинків прокладають електричні кабелі, труби водогону й тепломережі.
У сільський місцевості люди часто користуються водою з криниць, їжу готують на газовій плиті, яка працює від газового балона.
Через труби водогону вода до будівель має надходити без сторонніх домішок, мати певну температуру, смак, запах. Для цього воду з водойм через водозабір подають на станцію водоочищення. Там її очищують за допомогою хімічних речовин. Вода з резервуарів чистої води під тиском насосних станцій надходить до водогінної мережі населеного пункту.
Криниці слід облаштувати так, щоб у них не потрапляли сторонні предмети.
У міській водогінній мережі стежать за тим, аби якість води відповідала санітарно-гігієнічним нормам. Санітарно-епідеміологічна служба перевіряє також якість води в криницях.
Щоб поліпшити якість питної води, її можна очищати вдома.Так,кип'ятіння пом'якшує воду, знищує бактерії, віруси, яйця глистів. У про-
фільтрованій воді менше механічних забруднювачів, хлору, вона прозоріша і смачніша. Люди користуються також пристроями для очищення води, фасованою водою в бутлях, водою з природних джерел тощо.
Прісної води на планеті не так уже й багато. Нині к багатьох країнах світу вже не вистачає прісної води. Прикро, що люди, використовуючи воду, не замислюються над цим. Стічні води, обробка сільськогосподарських земель хімічними речовинами, надмірне використання засобів побутової хімії забруднюють воду, погіршують її якість. Буває, люди не економлять воду, залишаючи відкритими крани. Якщо з крана капає вода, то за добу витікає майже 60 літрів.
Ти ще не можеш самостійно відремонтувати кран чи зливний бачок, то зверни увагу дорослих на несправність. Тобі до снаги перекрити крани в разі витоку води. Адже відкритий водогінний кран у квартирі може призвести до небезпечної ситуації — затоплення. Вода заповнить квартиру, зіпсує підлогу, речі. Вона може проникнути й у квартири поряд із твоєю та в ті, що на нижніх поверхах. Затоплення може виникнути також, коли забиваються каналізаційні труби.
Трапляється іноді, що з тріщин в асфальті на вулиці виходить пара чи витікає вода. Це означає, що там пошкоджено підземну трубу водопостачання або тепломережі. До таких місць не можна підходити: ґрунт там може провалитися, можна обпектися парою. Про аварію треба повідомити дорослих.
Унаслідок прориву труби або батареї тепломережі в помешканні
до оселі потрапляє гаряча вода. У цьому разі:
♦ не можна наближатися до місця прориву;
♦ не можна самостійно намагатися ліквідувати аварію:
♦ слід знеструмити оселю, перекрити крани газової труби;
♦ покликати на допомогу дорослих;
♦ викликати аварійну службу міста чи району.
Висновок
Безпека в побуті залежить від додержання правил користування побутовими приладами, правил безпечної поведінки. Під наглядом дорослих слід учитися користуватися водогоном, побутовими приладами. Знати послідовність дій і вміти їх застосовувати, якщо сталося затоплення помешкання. Економно користуватися водою.
Завдання
1. Назви небезпечні ситуації, що можуть статися в помешканні.
2. Яких порад слід додержуватися, щоб запобігти затопленню?
3. Як діяти, якщо сталося затоплення?
4. Розглянь схему очищення води. Розкажи, який шлях проходить вода, яка надходить до оселі.
5. Чи ощадливо (економно) використовуєш воду? Чому?
Моделюй — набувай життєвих навичок
Учись правильно діяти. З допомогою дорослих:
•  дізнайся, де в помешканні розташовані вентилі, що перекривають постачання води в оселю. Під наглядом дорослих потренуйся закривати їх;
•  з'ясуй, у яких місцях може протікати вода;
•  дізнайся, де розміщено електровимикач, що відключає від електромережі всю оселю. Під наглядом дорослих навчися ним користуватися;
•  запиши у власний довідник номери телефонів аварійних спужб, до яких слід звертатися, коли протікають крани, труби, вода затоплює оселю.

Способи протидії агресії та насиллю у підлітковому середовищі

 


Категория:
2014
| Просмотров: 1428 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть