загрузка...
Правила техніки безпеки в кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій - 6 Октября 2014
Главная » 2014 » Октябрь » 6 » Правила техніки безпеки в кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій
12:09
Правила техніки безпеки в кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій

1.  Кабінет обладнано складними і дорогими технічними засобами, які вимагають акуратної роботи та бережного відношення, тому, заходячи до кабінету, слід одразу займати відведене місце, не виконувати ніяких дій з обладнанням без дозволу вчителя.
2.  На робочих місцях розташовано обладнання, яке має складові, що працюють під високою напругою. Необережне поводження з апаратурою може спричинити травми.
Тому суворо заборонено:
- вмикати і вимикати апаратуру без вказівки учителя;
- торкатися роз'ємів з'єднувальних кабелів та самих кабелів;
- торкатися екрана та тильної частини монітора;
- переміщувати увімкнені складові обчислювальної системи (системний блок, монітор тощо);
- класти будь-які предмети на системний блок, монітор, клавіатуру;
- приносити та використовувати носії даних (дискети, компакт-диски) без дозволу вчителя.
3.  Не дозволено знаходитись у кабінеті і виконувати будь-які роботи (прибирання приміщення також) без присутності відповідальної особи — завідувача кабінету, учителя, лаборанта.
4.  Не дозволено працювати з клавіатурою та маніпулятором «миша» брудними або вологими руками.
5.  Запам'ятайте, де знаходиться вогнегасник, аптечка. У разі появи запаху горілого одразу ж сповістіть про це викладача.
6.  До початку роботи і ввімкнення апаратури:
- переконайтесь у відсутності видимих пошкоджень обладнання робочого місця;
- сядьте так, щоб лінія погляду проходила приблизно через центр екрана, відстань від очей до екрана повинна бути не меншою ніж 50 см, учні, які мають окуляри для постійного носіння, повинні працювати за комп'ютером у них, якщо лікарем не вказано іншого;
- розташуйте зошит, ручку, навчальні посібники на столі у відведених місцях, поправте розміщення клавіатури, маніпуляторів («миші», джойстика) таким чином, щоб було зручно працювати;
- дії з вмикання апаратури виконуйте тільки за командою викладача і тільки в послідовності, передбаченій відповідними інструкціями.
7.  Робота на комп'ютері вимагає постійної зосередженості, чітких дій, самоконтролю, напруження зору, тому не можна розпочинати роботу, за недостатнього освітлення та поганого самопочуття.
8.  Протягом роботи за комп'ютером суворо дотримуйтесь викладених вище правил, стежте за вказівками вчителя. Якщо під час роботи виникає:
- аварійна зупинка, яка супроводжується виведенням на екран повідомлення про несправність, слід це повідомлення запам'ятати (або записати) і повідомити викладача (лаборанта);
- якщо робота апаратури починає супроводжуватись незвичними звуками, світінням аварійних індикаторів тощо, слід припинити роботу і повідомити викладача.
9.  Під час роботи за комп'ютеризованими робочими місцями учні не повинні вставати, коли до класу заходить будь-який відвідувач.
10. Завершення роботи з апаратурою:
- вимикати апаратуру дозволено тільки в послідовності, передбаченій відповідними інструкціями і за вказівкою викладача;
- після вивантаження операційної системи і зупинки роботи комп'ютера, слід вимкнути живлення системного блоку або переконатись у його автоматичному вимкненні, вимкнути інші складові апаратного забезпечення.
11.  У кабінеті категорично заборонено приймати їжу, користуватись розпилювачами парфумів, лаків для волосся тощо. Не слід користуватись мобільними телефонами.
12.  Суворе дотримання цих правил дозволить уникнути шкоди здоров'ю, зберегти обладнання.
Ви особисто відповідаєте за стан робочого місця і розташованого на ньому обладнання!
Невиконання правил — найгрубіше порушення порядку і дисципліни!

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 443 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть