загрузка...
Природа i людина - єдині - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Природа i людина - єдині
16:00
Природа i людина - єдині
Життя людини завжди тісно пов’язане з природою. Ось і зараз у весняні барви-шати вбралися поля та ліси, парки й сквери. Усе навкруги розквітає і несе радісний настрій.
Українці зберегли традиції зустрічати весну піснями й хороводами просто неба.
Веснянки співають у різних народів - одноголосно і багатоголосно, зокрема каноном.
Українські художники часто створюють свій зелений світ - світлий, тихий, захоплюючий і щасливий.
уяви себе в цих краєвидах. Які почуття охопили тебе? Про що розмовляють дерева? Які мелодії зазвучали у твоїй душі? Як ці картини підтверджують істину, що «природа і людина  –  єдині»?
У музиці неможливо, як у живописному краєвиді, описати природу в деталях - дерева, квіти, озера, гори. Музичний пейзаж передає переважно почуття та настрої людини, які охоплюють її, коли вона милується приро¬дою. Але в програмній музиці звуки інколи наслідують спів пташок, журчання струмка...
Л. Бетховен. Симфонія № 6 «Пасторальна». і в.ч. В. Сокальський.
Як композитори відтворюють звуки природи?
Як ти розумієш єдність природи і людини? Поясни, чому у народі кажуть: «Доглядай землю плідну, як матір рідну»; «Зрубав дерево –  посади два». Пригадай музичні твори, присвячені природі.
Добре знайоме це кожній людині -Вона і природа одвічно єдині. Природа людину вдягає, годує, Приносить їй радість, здоров’я дарує. Ходімо до неї, почуєм пташину, Там пахне чебрець і цвіте конюшина… Малюють художники, нею натхненні, Свої неповторні картини численні.
Композиція Життя    людини    завжди    було    тісно
пов’язане з природою. Краса навколишнього світу надихає людину на створення рукотворної краси. Вишивка, розпис, вироби з дерева та глини, витинанки прикраша¬ли оселю, одяг, щоб людина завжди відчувала радість життя.
Які мотиви використали художники для прикрашання предметів побуту? Які оздоблені орнаментом предмети ти зустрічав у своєму оточенні? Що означає слово «орнамент»?
Одним з найдавніших видів народної творчості вважають витинанку. Спочатку зі шкіри, а пізніше з паперу українці могли легко вирізати силуети рослин, тварин, людей,   навіть  архітектурних  споруд.   Такі  витинанки
мають назву силуетні. Якщо витинанка містить багато різних за розміром прорізів і стає схожою на мереживо, її називають ажурною. Витинанка, вирізана з паперової смужки (стрічки), отримала назву стрічкова.
Мотивами витинанок є геометричні фігури, рослини, тварини, фігури людей.
Г. Кузьменко
Які мотиви використала художниця у стрічковій витинанці? Які назви можна дати цим витинанкам?
Виріж стрічкову витинанку «Веснянки», «Хоровод», «Посварилась баба з дідом» (кольоровий папір, картон, ножи¬ці, клей). Дрібні деталі за бажанням можеш домалювати.
Де в житті можна зустріти орнамент із зображенням людини? Який предмет у твоїй кімнаті можна ним прикрасити?

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 790 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть