загрузка...
Природа океанів. Тихий океан - 6 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 6 » Природа океанів. Тихий океан
11:31
Природа океанів. Тихий океан

Які океани тобі відомі? Знайди їх на фізичній карті.
Природа океанів дуже різноманітна. На думку вчених, життя зародилося саме у воді. Океан повний життя і нині. Світовий океан заселений безліччю тварин, рослин і бактерій.    На відміну   від   суходолу,    де серед організмів переважають рослини, океан - середовище панування тварин (мал. 32).
В океанах організми живуть на глибині 100 м, де достатньо сонячних променів. Тут трапляються дрібні рослинні Й тваринні організми (бактерії, водорості, дрібні тварини). Вони слугують кормом для великих морських тварин. У водах океанів мешкають різноманітні молюски, черепахи, риби, морські змії, а також морські ссавці: дельфіни, кити, тюлені. До активно плаваючих організмів належать насамперед риби, кити й дельфіни.
Що далі в глибину, то стає темніше, менше рослинності, яка згодом взагалі зникає. В океанах на глибині, нижчій від 200 м, панують сутінки, а ще нижче - вічна темінь. На таких великих глибинах живуть лише тварини (мал. 33). Вони живляться мертвими рештками різних морських організмів. Це донні організми - черви, молюски, креветки.
Життя у Світовому океані залежить від кількості сонячних променів, що потрапляє на його поверхню, від солоності й температури води.
Тихий океан. Найглибшим і найбільшим океаном на Землі є Тихий. Його рослинний і тваринний світ дуже різноманітний. У водах океану біля узбережжя Північної Америки є велетенські водорості, які щодня виростають на 30-60 см (мал. 34). На півночі й півдні Тихого океану бурі та червоні водорості часто утворюють «підводні ліси», росте також ламінарія, яку ще називають морською капустою.
Тут мешкають різні види молюсків - устриці, мідії, гребінці, кальмари, каракатиці (мал. 35).
У водах океану водиться різноманітна риба: тунець, скумбрія, тріска, камбала, палтус, акули (мал. 36). Серед акул трапляються акули-карлики, трохи довші за олівець, що мають масу близько 200 г. Є акули-велетні. їхня довжина сягає 20 м, а маса - 20 т.   Більшість   часу   ці   акули проводять  на  великих глибинах  океану.   Живляться велетенські акули пасивно, проціджуючи їжу - маленьких рачків, дрібних молюсків, а іноді й мальків риб -через широко відкритий рот. Плавають вони повільно. У водах Тихого океану мешкають морські ссавці -дельфіни, тюлені, моржі, котики (мал. 37). Тут плавають кити, серед яких найбільший - синій кит. Його довжина сягає 33 м, а маса може перевищувати 150 т. Трапляються кити-кашалоти. Вони переміщаються зграями. На чолі кожної зграї найбільший самець.
У Тихому океані виловлюють найбільше у світі риби, а також інші морепродукти - кальмари, креветки, краби, устриці. На спеціальних морських фермах вирощують морські водорості. їх використовують для виробництва ліків, як корм для домашніх тварин та сировину для одержання газу й інших видів пального. З бурих і червоних водоростей одержують добрива.
Словничок: дрібні рослинні й тваринні організми, активно плаваючі організми, донні організми. Тихий океан.
Перевір себе
1.  Які умови впливають на живу природу океанів?
2.  Які рослини є в Тихому океані?
3.  Які тварини мешкають у Тихому океані?
4.  Яке господарське значення природи Тихого океану?
Використовуючи різні джерела інформації, підготуй повідомлення про тварину, яка мешкає у водах Тихого океану. Презентуй повідомлення в класі.
Бібліотечка природодослідника
У Тихому океані мешкає летюча риба (мал. 38). У неї дуже добре розвинені грудні плавці. Ось рибка з'являється над поверхнею води. її тіло вже в повітрі, грудні плавці розправлені, проте нижня частина хвоста залишається у воді та швидко рухається з боку в бік. Так вона набирає швидкість, щоб відірватися від води. Рибка тримається в повітрі майже 10 с і пролітає 100 м, а потім знову падає у воду.
Що змушує рибу підніматися в повітря? Виявляється, хижаки, які її переслідують. Рятуючись від них, риба вистрибує з води й летить над поверхнею. Хижаки також виринають, однак дістати її не можуть.
Висновки
Життя у Світовому океані залежить від кількості світла, що потрапляє на його поверхню, від солоності й температури води. У добре освітленому поверхневому шарі води мешкають дрібні рослинні й тваринні організми. Існують активно плаваючі та донні організми. Найбільший і найглибший океан на Землі -Тихий. Його тваринний і рослинний світ надзвичайно різноманітний. Людина використовує природу Тихого океану для власних потреб.


Категория:
2015
| Просмотров: 2775 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть