загрузка...
Природознавство 3 кл. Зустріч 19. Яке значення мають ґрунти у природі і для життя людей? - 19 Декабря 2014
Главная » 2014 » Декабрь » 19 » Природознавство 3 кл. Зустріч 19. Яке значення мають ґрунти у природі і для життя людей?
10:46
Природознавство 3 кл. Зустріч 19. Яке значення мають ґрунти у природі і для життя людей?

Мета: формувати в учнів уявлення про склад {повітря, вода, перегній, пісок, глина, мінеральні солі), властивості і значення грунтів; розвивати вміння спостерігати, узагальнювати; виховувати допитливість, самостійність.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок

Хід уроку. Природознавство 3 кл. Значення ґрунтів у природі і для життя людей
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
—  Як відбувається утворення ґрунтів?
—  Чому родючість уважають основною ознакою грунтів?
—  Що надає Грунтам чорного забарвлення?
—  Порівняйте гірські породи та грунти. Чим вони схожі, а чим — відрізняються?
—  Поміркуйте, що відбувалося б на Землі, якби зникли Грунти.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про склад, властивості і значення ґрунтів.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником [с55-56)
—  Пригадайте! З чого складається ґрунт? Яка його основна особливість? Дослідницька лабораторія. Вивчення складу та властивостей ґрунту
Дослід 1
—  Покладіть у склянку з водою грудочку ґрунту. Що ви помітили? (Почали виділятися дрібні бульбашки. У грунті міститься повітря.)
Дослід 2
Покладіть у банку з водою трохи ґрунту і розмішайте. Коли вода встоїться, злийте її. На дні банки затишаються частинки піску і глини. (Ґрунт склада ешься j гірської породи, піску, глини та перегною.)
Дослід З
—  Разом з учителем нагрійте грунт на вогні в бляшанці. Потримайте над ним шматочок скла або дзеркало. Що ви помітили? Чому на склі або дзеркалі з'явилися краплини води? Який висновок можна зробити із цього досліду? (У грунті міститься вода.)
— Який можна зробити висновок про склад Грунту? (Він складається з води, повітря, піску, глини та інших домішок.)
—  Роздивіться малюнки на с 56, поміркуйте і розкажіть! Як грунти забезпечують сприятливі умови для життя рослин?
—  Що розказав про Грунт пан Кріт?
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Робота в парах
— Замісіть з грудочки ґрунту «тісто». Розкачайте його і зробіть невеличке кільце діаметром 3 см. Якщо ґрунт складається тільки з піску, кільця з нього не вийде.
Якщо кільце з ґрунту зробити можна, але воно тріскається, то це означає, що в ґрунті є глина і пісок, але більше піску.
Якщо кільце не тріскається, то в ґрунті більше глини.
2.    Тестування
1. Головною ознакою ґрунту є:
а) наявність поживних речовин;
б) наявність каміння;
в) родючість;
г) світлий шар піску;
д) різні за кольором шари землі.
2. Основні властивості ґрунту — це:
а) його колір;
б) його вологість;
в) його родючість.
3. Як охороняти ґрунт?
а) Будувати більше заводів, фабрик;
б) удобрювати, саджати дерева, боротися з ярами;
в) закопувати сміття, надмірно поливати, застосовувати отрутохімікати.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу на с. 56.
—  З чого складається ґрунт?
—  Чому ґрунт має темний колір?
—  Який ґрунт нанродючіший? Чому?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С 54-56. Природознавство 3 кл. Значення ґрунтів у природі і для життя людей
Проект «Облаштовуемо нашу планету»
—  Оберіть ґрунти, які відзначаються найбільшою родючістю.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1309 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть