загрузка...
Природознавство 3 кл. Зустріч 26. Як «приручити» вітер? - 22 Декабря 2014
Главная » 2014 » Декабрь » 22 » Природознавство 3 кл. Зустріч 26. Як «приручити» вітер?
12:07
Природознавство 3 кл. Зустріч 26. Як «приручити» вітер?

Мета: розширити уявлення учнів про використання енергії вітру людиною; розвивати логічне мислення, мовлення; виховувати бажання обережно ставитися до природи, її багатств.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок

Хід уроку. Природознавство 3 кл. Як приручити вітер
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Фронтальне опитування
—  У чому полягають недоліки спалювання горючих корисних копалин для отримання електроенергії?
—  Назвіть переваги використання сонячної енергії.
—  Поміркуйте, чому наймогутніша сонячна електростанція побудована у Криму.
2.     Робота над загадками
•  Що летить і не здоженеш? (Вітер)
•   Хоч не літак, а крилатий.
Без крил не може працювати. (Вітряк)
•   Він шепоче: Шу-шу-шу... Листя обірвать спішу.
З ним я у осіннім гаї
У таночку покружляю». (Вітер)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про використання людиною енергії вітру.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (С 72-73)
—  Пригадайте! Як виникає вітер? Якими бувають вітри?
—  Поміркуйте! Як сонячна енергія перетворюється на енергію вітру?
—  Запам'ятайте! Сонце спричиняє виникнення вітру на Землі. Робота в парах
—  Роздивіться картини К. Айвазовського та складіть розповіді про використання вітру людьми в давнину.
—  Ще з давніх-давен, спостерігаючи за руйнівною силою ураганів, людина замислилася над тим, як можна використати енергію вітру для власних цілей. Так, у Давньому Єгипті вітрові двигуни застосовували для підйому води і розмелювання зерна. Вітряки з крилами-вітрилами із тканини першими почали споруджувати давні перси.
Минуло понад п'ятдесят століть, але вітряні млини майже не змінили свого вигляду. Споконвіку в Україні на них мололи зерно.
—  Розгляньте малюнки на с. 73.
—  Розкажіть, що на них зображено.
—  Чому найчастіше вітри дмуть на узбережжі морів, у горах і степах?
—  Енергія вітру дуже потужна. її можна отримувати, не забруднюючи навколишнє середовище. Але у вітра є істотні недоліки. Вітер непередбачуваний, бо часто змінює напрямок. Іноді затихає навіть у найбільш вітряних районах земної кулі, а іноді досягає такої сили, що ламає вітряки.
Робота в групах
—  Проаналізуйте свої записи спостережень за погодою, щоб установити приблизну кількість вітряних днів у році. Зробіть висновок: чи доцільно встановлювати вітрові установки у вашій місцевості.
Висновки
•   Вітер — нетрадиційне джерело енергії.
•   Енергія вітру дуже потужна. її запаси у світі значні.
•   Енергія вітру не забруднює навколишнє середовище.
•   У світі нині працює понад ЗО тисяч вітроустановок. В Україні також є вітрові установки.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Цікаво знати!
—  Вітроелектростанції завдають шкоди птахам, якщо розташовані у напрямку масових міграцій і місцях гніздування.
2.    Робота в парах
—  Уявіть, що ви — спеціалісти, яким доручили будівництво вітрової електростанції. Що ви врахуєте, вибираючи місце для її спорудження?
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу нас. 73.
—  Розкажіть, як людина підкорила вітер.
—  Чому енергія вітру дешева?
—  Чи можна назвати вітрові електростанції екологічно чистими?
—  Якої шкоди завдають електростанції природі?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С 72-73. 
Природознавство 3 кл. Як приручити вітер
Проект «Облаштовуемо нашу планету»
—  Сплануйте, як і де можна використовувати енергію вітру на нашій планеті.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2768 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть