загрузка...
Природознавство 3 кл. Зустріч 33. Як з'явилися різноманітні культурні рослини? - 22 Декабря 2014
Главная » 2014 » Декабрь » 22 » Природознавство 3 кл. Зустріч 33. Як з'явилися різноманітні культурні рослини?
12:28
Природознавство 3 кл. Зустріч 33. Як з'явилися різноманітні культурні рослини?

Мета: поглибити знання учнів про культурні рослини, їх походження, про значення культурних рослин в житті людини; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок

Хід уроку. Природознавство 3 кл. Поява різноманітних культурних рослин
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 60)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про різноманітність культурних рослин.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с. 90-97)
—  Пригадайте, які рослини називають культурними. Наведіть приклади культурних рослин.
—  Пригадайте! Які квіткові та хвойні рослини спеціально вирощує людина?
—  Роздивіться фотографії на с 90 і розкажіть, де вам траплялося бачити ці рослини? З якою метою їх вирощують?
—  Про що розповів Мудрий Лісовичок?
—  Запам'ятайте! До культурних рослин належать лише ті, які не можуть повноцінно існувати без допомоги людини.
—  Люди вирощують культурні рослини насамперед для того, щоб отримати продукти харчування. А ще з культурних рослин виготовляють волокна, лаки, фарби. Залежно від того, що отримують від культурних рослин, їх розподіляють на зернові, технічні, овочеві, плодово-ягідні культури.
—  Розгляньте таблицю на с 91. Назвіть групи культурних рослин.
—  Зернові — це трав'янисті рослини. Головна зернова культура, яку вирощують у нашій державі,— пшениця. Назвіть, що виготовляють з пшеничного борошна.
—  Ще із зернових культур в Україні вирощують жито, ячмінь, овес, просо. Цінною зерновою культурою є кукурудза. З кукурудзи виготовляють олію, крупи, крохмаль, використовують як корм для худоби.
В Україні найпоширенішою технічною культурою є цукровий буряк. Із цукрового буряку виготовляють цукор. З відходів цукрового виробництва утворюється жом. Ним годують тварин.
Важливою олійною культурою є соняшник. Соняшникову олію використовують для виготовлення маргарину, лаків, мила, з тертого насіння виготовляють халву.
Із стебел льону, конопель люди з давніх часів одержують волокна. З них роблять нитки. З ниток виготовляють тканини, з яких шиють одяг.
Нині у нашій країні вирощують понад 70 видів овочевих культур. Це капуста, цибуля, морква, помідори, огірки, редиска, баклажани, перець та багато інших.
Рослини, які вирощують у садах, називають плодово-ягідними. У нашій державі найбільш поширена серед плодових культур яблуня. Залежно від часу достигання плодів сорти яблуні поділяють на літні, осінні й зимові. Плоди зимових сортів добре зберігаються до весни.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота в парі
—  Обговоріть із сусідом по парті, якими продуктами рослинного походження ви харчуєтеся щодня.
2.     Гра «Сортування»
—  Розподіліть рослини по групах.
Соняшник, картопля, льон, арахіс, огірок, гарбуз, горох, ячмінь, буряк, пшениця, яблуня, смородина, конюшина, чорнобривці.
3.    Гра «Четверте "зайве"»
—  Визначте «зайву» рослину та аргументуйте свій вибір.
•   Квасоля, горох, смородина, соя.
•   Вишня, конюшина, суниця, груша.
•   Рис,просо, кукурудза
4.    Гра «Інтерв'ю»
—  Плоди яких рослин ти любиш уживати в їжу?
—  Насінням яких рослин годують свійських тварин?
—  Із коренеплодів якої рослини виготовляють цукор?
—  Із коренеплодів якої рослини готують салат?
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу нас. 91.
—  Як людина використовує зернові рослини?
—  Назвіть технічні культури. Що з них виготовляють?
—  Які овочеві культури вирощують у вашій місцевості?
—  Які рослини називають плодово-ягідними?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Природознавство 3 кл. Поява різноманітних культурних рослин
С 90-91.
—  Дослідіть і розкажіть, які культурні рослини поширені у вашій місцевості.
Проект «Облаштовуємо нашу планету»
—  Які культурні рослини ви вважаєте доцільним вирощувати на нашій планеті? Поясніть.

 

Додаток

1.    Фронтальне опитування
—  Якими життєвими формами представлені хвойні рослини?
—  Чи можна за зовнішнім виглядом установити приблизний вік ялини?
—  Яку будову мають хвойні рослини?
—  Дослідіть: які дерева переважають у вашій місцевості — листяні чи хвойні?
—  Поміркуйте: чому новорічними деревами вважаються хвойні, а не квіткові рослини? Як можна запобігти знищенню хвойних дерев перед Новим роком?
2.     Робота в парах
—  Позначте правильне визначення знаком «+».
1) Культурні рослини — це: 
- найкрасивіші рослини:
- рослини, які споживають тільки люди;
- рослини, які спеціально вирощуються людьми.
2) У якому ряду названі тільки квіткові рослини? 
- Ялина, горобина, ромашка;
- морська капуста, кульбаба, троянда; 
- троянда, липа, калина.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2539 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть