загрузка...
Природознавство 3 кл. Зустріч 35. Як рослини пристосувалися до різних природних умов? - 22 Декабря 2014
Главная » 2014 » Декабрь » 22 » Природознавство 3 кл. Зустріч 35. Як рослини пристосувалися до різних природних умов?
12:36
Природознавство 3 кл. Зустріч 35. Як рослини пристосувалися до різних природних умов?

Мета: формувати в учнів елементарні поняття про окремі ознаки пристосування рослин до спеки, нестачі вологи, світла, надміру вологи; вміння розрізняти ознаки пристосування окремих рослин до різних умов життя; виховувати спостережливість, допитливість.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок

Хід уроку. Природознавство 3 кл. Пристосування рослин до різних природних умов
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Фронтальне опитування
—  Що називають середовищем існування організмів?
—  Які умови необхідні для існування рослин?
—  Поміркуйте: чому підсніжники й проліски зацвітають у лісах до розпускання листя на деревах?
—  Які рослини у місцевості, де ви живете, люблять світло, а які можуть рости в затінку?
—  Які теплолюбні рослини ви знаєте? Чи їх вирощують у тій місцевості, де ви живете? Наведіть приклади.
2.     Гра «Вірю — не вірю»
•   Квітка є органом розмноження квіткових рослин.
•   Плоди не сприяють розповсюдженню насіння в природі.
•   Плоди горобини, обліпихи, калини смачні та мають яскравий колір, чим приваблюють птахів.
•   Виростити нову рослину можна тільки з насіння.
•   Якщо зрізану гілку традесканції поставити у воду, то через деякий час утворяться корінці.
•   Кімнатна фіалка не розмножується листками.
3.    Як вирощують рослини? Гра «Знайди відповідність»
Виноград, чорна смородина, порічки, аґрус                                бульбами
Картопля і земляна груша                                                             кореневищами
Цибуля, тюльпани, нарциси, проліски, підсніжники                     живцями
Півники, конвалії, сон-трава, папороть, хвощ, осот                     цибулинами
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про пристосування рослин до нестачі води, різних ґрунтів і життя у водоймах.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с 9S-96)
—  Пригадайте! Які умови необхідні для існування рослин?
Робота в парах
—  Поміркуйте, чи можуть рослини жити без води?
—  Що розповів Мудрий Лісовичок про значення води в житті рослин?
Робота в парах
—  Роздивіться малюнки на с. 95 і розкажіть, як рослини посушливих степів економлять воду. Використовуйте такі словосполучення: довге коріння, стебло соломина, накопичення води у соковитих листках і коренях.
—  Розгляньте малюнки на с. 96. Поміркуйте! Які рослини називаються водолюбними?
—  Про що нагадав Мудрий Лісовичок?
Висновки •   Квіткові рослини пристосовуються до життя в різних природних умовах — за недостатньої або надмірної кількості вологи, різної кількості освітлення.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Практична робота. Робота зі зразками гербаріїв квіткових рослин Обладнання: гербарії; зображення (фотографії, малюнки) рослин, атласи-
визначники рослин.
Хід роботи
1) Розгляньте малюнки або гербарні зразки рослин. У кожної рослини зверніть увагу на корінь; розгляньте наземну частину рослини — пагін та його складові: стебло, листок, бруньки. Розгляньте квітку рослини, плід, насіння.
2) Разом з учителем за допомогою атласа-визначника визначте їхні назви. Запишіть назви квіткових рослин у зошиті.
2.    Вікторина (див. додаток на с 22)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу на с. 96.
—  За якими ознаками можна впізнати вологолюбні рослини? Наведіть приклади вологолюбних рослин.
—  Як рослини пристосувалися до життя в посушливих місцях. Наведіть приклади рослин посушливих місці..
—  Наведіть приклади світлолюбних рослин своєї місцевості. Як ці рослини пристосовані до того, щоб краще вбирати світло?
—  Наведіть приклади тіньовитривалих рослин своєї місцевості. Як їх можна впізнати?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Природознавство 3 кл. Пристосування рослин до різних природних умов
С 94-96.
—  Складіть казку про дружбу вітру та рослин.
—  Складіть план розповіді про значення Грунту в житті рослин.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2448 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть