загрузка...
Природознавство 3 кл. Зустріч 44. Як звірі піклуються про своє потомство? - 23 Декабря 2014
Главная » 2014 » Декабрь » 23 » Природознавство 3 кл. Зустріч 44. Як звірі піклуються про своє потомство?
10:50
Природознавство 3 кл. Зустріч 44. Як звірі піклуються про своє потомство?

Мета: розповісти учням про розмноження звірів і догляд за потомством; сприяти розвитку мовлення, логічного мислення; виховувати любов до тварин.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок

Хід уроку. Природознавство 3 кл. Піклування звірів про потомство
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
—  У чому виявляються особливості звірів порівняно з іншими тваринами?
—  До якої групи тварин належать люди?
—  Які форми пересування характерні для наземних і водяних звірів?
—  Яке значення для життя звірів має ліс?
—  Доведіть, що звірі — найрозвинутіші серед тварин.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про розмноження звірів і догляд за потомством.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 117-118)
—  Пригадайте! Як звірі пристосувалися до життя в різних природних умовах?
—  Що розповів Мудрий Лісовичок про розмноження звірів?
—  Які періоди у житті звірів можна виділити впродовж року?
—  Які найважливіші з них?
—  Розкажіть, як звірі готують укриття для своїх майбутніх малят.
—  Яка ознака для всіх звірів є спільною?
—  Розгляньте фотографії на с 117 і 118. Розкажіть, що на них зображено.
—  Звірі народжують малят, вигодовують їх молоком. Пригадайте, як турбуються про своїх дитинчат ваші кішка або собака, як вони оберігають своє потомство. У багатьох звірів молодняк тривалий час залишається з батьками, переймає їхній досвід. Завдяки цьому дитинчата вчаться виживати в природі.
Висновки
•   Звірі вигодовують своїх малят молоком і піклуються про своє потомство. Цим вони істотно відрізняються від інших тварин.
•   Найважливішим періодом у житті звірів є період розмноження та піклування про потомство.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ И СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Цікаво знати!
— Як звірі спілкуються між собою? Для спілкування звірі використовують різні сигнали. Вони видають звуки, якими попереджують про небезпеку. Наприклад, коли мавпа побачить леопарда, що підкрадається до зграї, вона починає лементувати, і решта мавп тікають від небезпеки.
Звірі подають сигнал тривоги за допомогою кольорових плям. Коли олень відчуває небезпеку, він насторожується і піднімає хвіст. Під хвостом у нього є велика яскраво-біла пляма — «дзеркало». її відразу помічають решта оленів і готуються до зустрічі з ворогом.
2.    Дослідницький практикум
Як тварини дбають про свое потомство?
— Більшість тварин-батьків турбуються про своє потомство. Наприклад, у деяких птахів пташенята з'являються на світ голими і безпорадними. Вони швидко ростуть, а тому їм потрібно багато їжі. Нелегко доводиться птахам-батькам. Шпаки, наприклад, приносять пташенятам корм (комах) 300 разів на день, синиці — 400 разів. Згодом пташенята покидають гніздо. Хоча вони вже вкриті пір'ям, однак ще погано літають. Не можуть самостійно живитися. Батьки весь цей час годують своїх пташенят і захищають від ворогів, навіть намагаються відганяти від пташенят кішок або собак.
Тварини піклуються про своє потомство по-різному: вилизують, оберігають, учать ходити, літати або плавати, захищатися, годують молоком, а потім показують їстівні рослини, учать полювати. Зазвичай про дітей піклується мама, але бувають і винятки. Тварини заздалегідь обирають територію, ретельно охороняють і готують укриття для майбутнього потомства — гнізда, нори, барліг.
Новонароджені дитинчата передусім потребують їжі. Самиці ссавців вигодовують своїх дитинчат молоком. Птахи впродовж декількох тижнів багато разів на день повинні вкладати в дзьобики вічно голодних пташенят корми.
Новонароджені дитинчата також потребують тепла. Птахи декілька днів зігрівають своїх пташенят, поки ті не покриються пухом. Проте пташенята виводкових птахів {фазани, кури та ін.) з'являються на світ добре розвиненими і відразу ж покидають гніздо, всюди йдучи за матір'ю.
Дитинчата копитних народжуються цілком розвиненими і здатними самостійно пересуватися. Матері ретельно їх вилизують і підштовхують носом, спонукаючи звестися на ноги — інакше малюки можуть стати легкою здобиччю хижаків.
Дитинчата сумчастих тварин з'являються на світ, коли у них добре розвинені тільки передні кінцівки і рот. Подальший розвиток відбувається в сумці матері.
Хижаки зазвичай живуть декілька місяців разом, за цей час вони навчають маїюків усього, що необхідно їм для життя: полювання, погоня, маскування, напад, оброблення спійманої туші і т. ін.
Королівські пінгвіни по черзі піклуються про малюка. Самиця відкладає одне яйце і передає його самцеві, який і висиджує його. Самиця в цей час запасається їжею. Мати повертається, коли малюк вилупився, а батько вирушає їсти. Малюка учать запасати жир, плавати, кататися на животику і ходити, спираючись на хвіст.
Ведмежата живуть з матір'ю 2-3 роки, разом зі старшими ведмежатами.
Слони і деякі види мавп живуть з дитинчатами близько 8-10 років. У вихованні потомства беруть участь майже всі дорослі члени групи: старші брати, сестри, самиці без власних дітей. Вони стежать за малюками, годують, доглядають їх, грають із ними.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Складіть розповідь про життя якогось звіра на вибір, за життям якого ви маєте можливість спостерігати, самостійно.
Проект «Облаштовуемо нашу планету»
—  Поміркуйте: як можна захистити звірів на нашій планеті.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С 117-118. Природознавство 3 кл. Піклування звірів про потомство


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 13603 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть