загрузка...
Природознавство 3 кл. Зустріч 51. Як охороняти зникаючих тварин? - 24 Декабря 2014
Главная » 2014 » Декабрь » 24 » Природознавство 3 кл. Зустріч 51. Як охороняти зникаючих тварин?
11:09
Природознавство 3 кл. Зустріч 51. Як охороняти зникаючих тварин?

Мета: ознайомити учнів із засобами збереження й охорони тварин; навчати бачити красу навколишнього світу; виховувати милосердя, співчуття до всього живого, готовність прийти на допомогу природі, охороняти її скрізь і завжди.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок

Хід уроку. Природознавство 3 кл. Охорона зникаючих тварин
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Фронтальне опитування
—  У чому полягає значення рослин?
—  Назвіть приклади рослин, яким загрожує небезпека зникнення.
—  Дослідіть, які рослини вашої місцевості занесені до Червоної книги.
—  Для чого створюють ботанічні сади? Пофантазуйте і розкажіть, яким мав би бути ботанічний сад чарівних рослин з казок.
—  Поясніть, як ви особисто можете допомогти природі зменшити кількість рослин, що зникають.
2.     Тестування (див. додаток на с 120)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про охорону тваринного світу.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с 133-134)
—  Пригадайте! На які групи розподіляють тварин? Яке значення мають тварини для природи і життя людей? Яких тварин із Червоної книги України ви вже знаєте?
Робота в парах
—  Складіть розповідь про те, що могло б статися, якби на Землі зникли тварини.
Робота в групах
—  Розгляньте фотографії на с. 133-134. Назвіть тварин, які потребують охорони з боку людини. Обґрунтуйте, чому потрібно охороняти тварин.
—  Чому зникають тварини?
—  Роздивіться малюнки на с 134 і розкажіть, про що «розповідають» ці умовні знаки?
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Робота в групах
— Ми вже неодноразово переконувалися в тому, що життя — нанчарів-ніше диво. Але диво це — природне, і виникло воно природним шляхом. Ми з вами — родичі не тільки з усіма людьми, а й з тваринами, рослинами.
Повітря, вода, земля, рослини, тварини — все, без чого неможливе життя людини — руйнується самою ж людиною.
Ми часто чуємо, що «природу слід охороняти», особливо наше українське різноманіття. Ми звикли до цього заклику, і навіть не замислюємося над його значенням. Нещодавно до школи надійшов лист, який адресований вам, третьокласники. І для нас він став справжньою несподіванкою.
—  Послухайте листа, адже він адресований вам.
ЛИСТ ДО ЛЮДИНИ ВІД РОСЛИННОГО І ТВАРИННОГО СВІТУ
Людино! Розумна істото! До тебе звертаємось ми, 
Бо гинемо, гинемо, гинем! Будь ласка, ти нас захисти! 
Хай будуть в нас цілі дерева. Рослини, тварини, пташки! 
Будь ласка, ти нас захисти! Людино! Людино! Людино! 
Ми просимо: нас бережи! Нехай твої діти і внуки 
Побачать не навпаки — Землі пророслі і луки. 
Озера глибокі, річки. Боти, хоч розумна істота, Втручаєшся в нас невпопад.
—  Як треба поводитися в природі, щоб не завдати шкоди рослинам і тварин.їм?
Кожна група складає свої гасла. Орієнтовно вони можуть бути такими:
•   Не топчіть, не зривайте трав'янистих рослин — без них збідніє природа, утратять свою привабливість луки, гори, ліси.
•   Не знищуйте неїстівних грибів,— вони можуть бути ліками для тварин.
•   Не ламайте гілок та кущів. Не пошкоджуйте кору: в свіжу ранку часто потрапляють шкідливі мікроорганізми, і дерево хворіє.
•   Не ловіть комах, не руйнуйте мурашників.
•   Не займайте пташиних гнізд, бо птахи можуть покинути їх назавжди.
•   Не галасуйте в лісі.
•   Не залишайте після себе сміття.
•   Багаття розпалюйте лише у спеціальних місцях.
2.    Робота в парах
—  Знайдіть фотографії, які можна було б підписати так: «Забруднення повітря», «Перевірка чистоти повітря на дорозі», «Забруднення води», «Очисні споруди», «Після вирубування лісу», «Насаджування лісу». Які з них зображають, що завдає шкоди природі, а які — роботу з охорони природи?
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу на с. 35.
—  Якої шкоди завдають люди рослинам і тваринам?
—  Який наш обов'язок?
—  Наш обов'язок — зберегти на Землі повітря і водойми чистими. Грунти — родючими, рослини — зеленими, а тварин — живими!
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С.133-134. Природознавство 3 кл. Охорона зникаючих тварин

Додаток
Тестування
1. Природа — це:
а) усе, що дихає, живиться, росте, розмножується і вмирає;
б) усе, що нас оточує крім того, що зроблено людиною;
в) усе, що нас оточує.
2. Для життя рослині необхідні:
а) вода, холод, тепло, повітря;
б) вода, поживні речовини, світло, повітря, грунт, тепло;
в) вода, повітря, світло, каміння.
3. Ромашка — це:
а) дерево;
б) кущ;
в) трав'яниста рослина.
4. Тварини — живі організми, тому що вони:
а) дихають, живляться, ростуть, розмножуються, відмирають;
б) дихають, живляться, граються, ростуть;
в) дихають, сплять, живляться, ростуть.
5. Тварині для життя потрібні:
а) тепло, світло, грунт, вода;
б) тепло, світло, вода, повітря, тварини, рослини;
в) тепло, світло, вода, повітря.
6. Ящірка — це:
а) птах;
б) риба;
в) плазун.

ХОХУЛЯ ЗВИЧАЙНА
Це невеликий звір (довжина тіла 20 см) з видовженою мордою у вигляді хоботка. Селиться хохуля в норах на берегах річок і озер. Вона добре плаває. У цьому їй допомагає довгий, зазвичай сплющений з боків хвіст і плавальні перетинки між пальцями. Хутро у хохулі густе, бурого кольору, не змочується водою. Хохуля — дуже обережна тварина. На пошуки їжі вона виходить у сутінках, а вдень сидить у норі. Хохуля — цінний хутровий звір. В Україні живе лише кілька десятків цих тварин. Рідкісними вони стали тому, що в результаті господарської діяльності людини погіршилися умови, потрібні для їх життя. Хижацьке полювання на хохулю теж призвело до зменшення її кількості.
КІТ ЛІСОВИЙ
Зовні кіт лісовий дуже схожий на домашнього. Проте він більший і має короткий хвіст. Хутро пухнасте, рудувато-сіре з темними смугами. Хвіст у чорних смугах і чорний на кінці.
Кіт лісовий зустрічається в Карпатах. Живе в глухих старих листяних лісах, серед кам'янистих скель. Лігво влаштовує в дуплах, у розколинах скель. На полювання виходить увечері. Вирубування старих лісів та винищення кота лісового людиною стало причиною того, що цих тварин у нашій країні зараз не більше 200 особин.
ГЛЕЧИКИ ЖОВТІ
Красиво виглядають на спокійній голубій воді яскраво-золотисті квіти глечиків жовтих. І квіти, і листя їх схожі на латаття біле, але вони менші і скромніші: їхні квітки мають лише один ряд пелюсток. Широке листя, що плаває на воді, довгими черешками прикріплюється до товстого кореневища, що росте на дні водойми. Коли квітка відцвітає, утворюється плід, схожий на маленький глечик, у якому визріває насіння. Тому, мабуть, квітка одержала таку назву. Кореневищами і листками жовтих глечиків живляться бобри, видри, а насінням — водоплавні птахи. Глечики жовті — окраса нашої природи, їх треба оберігати.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2440 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть