загрузка...
Природознавство 3 кл. Зустріч 54. Екскурсія в природу - 24 Декабря 2014
Главная » 2014 » Декабрь » 24 » Природознавство 3 кл. Зустріч 54. Екскурсія в природу
11:21
Природознавство 3 кл. Зустріч 54. Екскурсія в природу

Мета: ознайомити учнів з розмаїттям рослинного і тваринного світу рідного краю; навчати школярів правильно поводитись у природі, спостерігати за змінами в довкіллі, охороняти природу; виховувати доброзичливе ставлення до тваринного і рослинного світу.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок

Хід уроку. Природознавство 3 кл. Екскурсія в природу
I.      ВСТУПНА БЕСІДА
— Діти! Зараз ви пройдете навчальною природничою стежиною. Ви дізнаєтесь багато цікавого про природу рідного краю — про дерева, кущі, трави. Дізнаєтесь, що природа дарує людині для життя, і як людина повинна охороняти все живе.
Будемо в довкілля мандрувати. Будемо рідну природу вивчати!
II.    ПРОВЕДЕННЯ ЕКСКУРСІЇ
Завдання 1 Чи ти вмієш:
•   розрізняти в природі рослини?
•   найпоширеніші дерева, кущі й трави своєї місцевості?
•   розпізнавати квіткові, хвойні та інші групи рослин?
•   сортувати культурні рослини за призначенням?
•   знаходити в природі рослини, які потребують охорони.
Робота над загадками
•   Стрімко вибігли на гору 
Дві подружки білокорі. 
Дощик їм полоще кіски. 
Звуть тих подружок... (берізки).
•   Влітку рясним цвітом укриваюсь я. 
Пахощі солодкі чути вже здаля. 
Але поки квітну, часу не втрачай —
З моїх квіток узимку зможеш пити чай. (Липа)
•   Стовбур жовтий, мов янтар, 
Досягає крона хмар. 
Колючі, довгі і тонкі 
Зелені на гілках голки. 
Безліч шишечок маленьких,
І не довгих, а кругленьких. (Сосна)
•   Кучерявий кущ на кручі 
Має пазурі дряпучі.
Хто по квіти потовпиться. 
За того він ухопиться. 
Як дряпоне: — «Ані руш!» 
Угадайте, що за кущі (Шипшина)
•   Літом — ой яка гірка,
А в мороз — солодка дуже.
Як ця зветься ягідка,
Здогадайся, милий друже. (Горобина)
Гра «Розпізнай дерево»
Під час гри дитину із зав'язаними очима підводять до рослини і пропонують на дотик визначити, яка це рослина. Рослини діти вгадують за формою листків, ароматом, плодами.
Завдання 2
Чи ти вмієш розрізняти в природі тварин?
Робота над загадками
Цінь-ці-фа — в зимову днину Клює пташка горобину.
Горобців весела зграя її щебетом вітає.
Жовтогруда, невеличка. Звуть цю подружку... (синичка).
З гілки стриб на іншу гілку, Рудохвоста скаче бджілка. На сосні збирає шишки, Смачні кедрові горішки. У дупло в казковий вечір Стука, грюка холоднеча. Там лузає шишку бджілка... Хто впізна руденьку... (білку)?
Сам вечірньої години Заховався в кущ калини,— Та на дудочку одну Грає пісню чарівну. (Соловей)
Вірно людям я служу,
їм дерева стережу.
Дзьоб міцний і гострий маю.
Шкідників ним здобуваю. (Дятел)
Назад вилиця, спереду шильце. 
Спереду чорне сукенце, під сподом полотенце. (Ластівка)
Уночі гуляє, а вдень спочиває. 
Має круглі очі, бачить серед ночі. (Сова)
Летить — виє.
Сіло — землю риє,
Чорне тіло, чорний вус.
Ніби справжній сажотрус. (Жук)
Не ходжу я, а скакаю.
Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання,
Перегнав би я коня.
Я страшенний боягуз.
Всіх на світі я боюсь.
В полі, в лісі — навкруги.
Скрізь у мене вороги.
Часом лізу я у шкоду,
їм капусту на городах.
Моркву, ріпу, буряки.
Відгадайте — хто такий? (Заєць)
Завдання З
Пригадай правила поведінки серед природи та дотримуй їх.
Повторення правил поведінки в лісі
—  Діти, подивіться, яка гарна природа навколо нас! Але люди часто завдають шкоди природі. Ця шкода така значна, що рослини і тварини можуть зникнути. Чому, як ви гадаєте? (Бо якщо воду и повітря забруднювати, вони стануть отруйними, ніщо живе не зможе існувати в такому середовищі. Тоді и людина не матиме змоги милуватися природою, слухати пташиний спів.)
— Для того, щоб зовсім не знищити природу, існують правила поводження із нею.
Учні заздалегідь малюють піктограми-малюнки і розвішують їх у лісі:
•    «Не рубай дерев».
•    «Не вмикай голосно музику в лісі».
•   «Нетопчи грибів».
•   «Не рви рослини».
•   «Не руйнуй мурашники».
III.   ПІДСУМОК ЕКСКУРСІЇ Природознавство 3 кл. Екскурсія в природу
Завдання 4
Сфотографуйте те, що викликало у вас найбільший інтерес під час екскурсії в природу.
Після екскурсії підготуйте виставку «Наша подорож у природу».

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1313 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть