загрузка...
Природознавство 3 кл. Зустріч 57. Для чого потрібні скелет і м'язи? - 25 Декабря 2014
Главная » 2014 » Декабрь » 25 » Природознавство 3 кл. Зустріч 57. Для чого потрібні скелет і м'язи?
14:32
Природознавство 3 кл. Зустріч 57. Для чого потрібні скелет і м'язи?

Мета: розширити знання учнів про опорно-рухову систему та ЇЇ функції; розвивати пізнавальні процеси; формувати потребу в здоровому способі життя.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок

Хід уроку. Природознавство 3 кл. Скелет і м'язи
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Фронтальне опитування
—  Для чого потрібно вивчати будову тіла людини?
—  Доведіть, що людина є частиною живої природи.
—  Чим люди відрізняються від тварин?
—  Чи можна окрему бактерію і тіло людини назвати «організмом»?
2.     Розгадування кросворда

1. Не годинник, а цокає. (Серце)
2. Нескінченний потяг, що розвозить по тілу поживні речовини. (Кишковик)
3. Коли ситий, він мовчить. Коли голодний — бурчить. (Шлунок)
4. Орган дихання людини. (Легені)
5. Повен хлівець білих овець. Що це за хлівець? (Рот)
—  Яке слово вийшло по вертикалі? (Скелет)
—  Скелет — це сукупність кісток організму людини або тварини.
3.    Робота в групах
Учитель пропонує учням об'єднатися в групи і спробувати відповісти на запитання (запитання — на картках):
1) Навіщо людині скелет, і які функції він виконує?
2) Що ще потрібно людині для руху?
3) Від чого залежить правильна постава? (Постава — це положення тіла лю дини при ходьбі, сидінні.)
4) Чим небезпечне порушення постави? Заслуховуються відповіді кожної групи.
—  На які запитання було складно відповісти?
—  Що необхідно зробити, щоб відповісти на поставлені запитання?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про опорно-рухову систему, формування постави.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с 147-148)
—  Пригадайте! Чим відрізняється будова тіла людини від будови тіл інших тварин у світі живої природи?
Робота в парах
—  Роздивіться малюнки на с 147 і розкажіть, чи в усіх тварин є скелет? Як пересуваються різні тварини?
—  Запам'ятайте! Скелет визначає форму тіла і разом із мускулатурою захищає внутрішні органи від можливих ушкоджень. Кістки скелета рухають м'язи.
—  Роздивіться малюнки на с. 147 унизу. Порівняйте будову скелета й м'язової системи людини із конструкцією робота.
—  Знайдіть частини скелета у своєму тілі.
—  Кістки черепа міцні й нерухомі. Вони захищають головний мозок від ушкоджень.
Скелет тулуба утворюють хребет, ребра і грудна кістка.
Хребет проходить уздовж тіла. Він складається з окремих кісток — хребців. Хребці мають отвори, які разом утворюють канал. У ньому розташований спинний мозок. Хребет захищає спинний мозок від ушкоджень.
До хребта прикріплюються ребра. Разом із грудною кісткою ребра утворюють грудну клітку. Вона захищає серце і легені. Бере участь у диханні.
До грудної клітки за допомогою лопаток і ключиць (нащупайте ці кістки у своєму тілі) прикріпляються кістки верхніх кінцівок — рук. Кістки рук, лопаток і ключиць з'єднані між собою рухомо. Тому ми можемо опускати і піднімати руки, згинати їх у ліктях.
До нижньої частини хребта приєднуються кістки, які утворюють таз. Тазові кістки підтримують внутрішні органи і захищають їх від ушкоджень. З тазом рухомо з'єднані кістки нижніх кінцівок — ніг.
Ми не могли б рухатися, якби в нас не було м'язів. М'язи прикріплюються до кісток. У тілі людини 650 м'язів. Кожен м'яз необхідний для виконання того чи іншого руху. Наприклад, щоб зробити крок, потрібна робота двох десятків м'язів.
Скорочення і розслаблення м'язів призводить до зміни положення кісток. Так, коли м'яз скорочується, він тягне кістки, до яких прикріплений. А коли розслабляється, кістки займають вихідне положення. Скорочуючись і розслаблюючись, м'язи рухають кістки, а отже, і наше тіло. Це відбувається за командою головного мозку.
—  Як пані Калина Пігулко радить піклуватися про правильність своєї постави.
—  Як перевірити власну поставу?
Висновки
•   Скелет і м'язи утворюють опорно-рухову систему. 
2.    фізкультхвилинка
—  Постава буває не тільки у людей, а й у тварин. Відтворіть поставу деяких тварин:
•   встати, розправити плечі й покрутити головою, як лев;
•   потягнутися вгору, як жирафа;
•   побігати на місці, як страус;
•   сісти за парту і потягнутися вгору, як котик.
—  Постава якої тварини вам найбільше сподобалася?
—  Яку поставу було легко показувати, а яку — складно?
—  Удома ви можете копіювати поставу різних тварин. Це дуже корисно. А тепер будемо вчитися визначати правильну поставу в людей.
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Практичне завдання
1)Стань перед дзеркалом і визнач:
а) чи пряма в тебе спина;
б) чи піднятою ти тримаєш голову;
в) чи на одному рівні знаходяться в тебе обидва плеча. Зроби висновок про те, яка в тебе постава.
2) Зігни ліву руку в лікті, а правою помацай м'яз. Що відчуваєш? Опусти руку. Тримай її вільно. Помацай м'яз. Які зміни відбулися?
2.     Робота в групах
Виведення правил збереження і зміцнення постави
У групах за допомогою малюнків учні розробляють правила «Як виробити правильну поставу?».
(Рівно сидіти під час письма, не сутулитися під час ходьби; спати на пласкому ліжку, носити рюкзак за плечима; сидіти чи ходити по кілька хвилин із книжкою на голові...)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу на с. 148.
—  З яких частин складається скелет людини?
—  Яке значення має скелет в організмі людини?
—  Яке значення для людини мають м'язи?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С.147-148. Природознавство 3 кл. Скелет і м'язи


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1750 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть