загрузка...
Природознавство 3 кл. Зустріч 58. 3 яких органів складається травна система? - 25 Декабря 2014
Главная » 2014 » Декабрь » 25 » Природознавство 3 кл. Зустріч 58. 3 яких органів складається травна система?
14:37
Природознавство 3 кл. Зустріч 58. 3 яких органів складається травна система?

Мета: ознайомити учнів з травною системою та необхідними організму поживними речовинами; розвивати мислення, пам'ять, уміння слухати; виховувати відповідальне ставлення до власного здоров'я.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок

Хід уроку. Природознавство 3 кл. Травна система
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Фронтальне опитування
—  Чому скелет і м'язи називають опорно-руховою системою?
—  Яке значення має скелет?
—  Розкажіть про роль м'язів.
—  Для чого потрібно виробляти правильну поставу?
—  Як можна виробити правильну поставу?
—  Розкажіть пам'ятку для дошкільнят.
2.    Демонстрування правильної постави
3.     Презентація вправ для постави, які учні підготували вдома
4.     Тест «Так чи ні?»
•   Опорно-рухова система складається зі скелета і м'язів.
•   Опорою тіла служать м'язи.
•   Рух тіла і його частин забезпечують кістки скелета.
•   Під час ходьби тримайся прямо, не сутулься.
•   Важкий вантаж носи в одній руці, щоб іншою підтримувати рівновагу.
•   Не спи на ліжку, що сильно прогинається. Ліжко має бути рівним.
•   Ліжко має бути дуже м'яким, щоб було зручно.
•   Щоб не бути сутулим, потрібно правильно харчуватися. Учитель акцентує увар.7 на останньому питанні.
—  Як відповіли на останнє питання?
—  Що ви знаєте про харчування?
—  Які органи входять до травної системи?
—  Яку «роботу» вони виконують?
—  Як перевірити, чи маєте ви рацію?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про будову та значення травної системи.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (С 149-151)
—  Пригадайте! Для чого людина вживає їжу?
—  Для того щоб людина могла жити, працювати, а дитячий організм — ще й рости, необхідні поживні речовини. Вони надходять до організму з рослинною і тваринною їжею.
—  Поміркуйте! Для чого вам потрібно знати про травлення?
—  Запам'ятай те! Травлення — це складний процес перетворення їжі на поживні речовини, які засвоюються організмом.
Робота в парах
—  Роздивіться малюнок на с. 149 і розкажіть, назви яких органів травлення ви знаєте?
—  Що розповіло Сонечко Семикрапочка?
—  Для чого організму потрібні поживні речовини?
Висновки
•   Подрібнюється і перетравлюється їжа в організмі у травній системі.
•   На поживні речовини в організмі людини їжа перетворюється під час травлення.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Практична робота
Мета: навчити доглядати за зубами.
—  Запам'ятайте! Органи травлення потрібно берегти змалку. Піклуйтеся про стан своїх зубів!
Здорові зуби краще справляються зі своєю роботою — пережовуванням їжі, ніж хворі. До того ж мати здорові зуби — це гарно. Вони — окраса обличчя і знаряддя для правильного мовлення.
Робота в групах
—  Виведіть правила догляду за зубами й правила правильного пережовування їжі.
—  Відгадайте загадки.
•   Завжди в роті, а не проковтнеш. (Язик)
•   Повен хлівець білих овець. (Зуби)
—  Поміркуйте і поясніть! Чому людині потрібні здорові зуби?
—  Запам'ятайте і поясніть приказку.
•   Здорові зуби — здоров'ю любі.
2.     Колективне складання пам'ятки «Бережи зуби!»
•   Після прийому їжі завжди полощи рот теплою водою.
•   Чисти зуби 2 рази на день (уранці и увечері перед сном) по 3 хвилини.
•   Користуйся тільки власною щіткою. Стеж, щоб вона була завжди чистою.
•   Не колупай у зубах металевими предметами.
•   Не бійся лікаря-стоматолога, сміливо звертайся до нього за порадою, допомогою.
3.    Цікаво знати!
Для допитливих
•   Найважчий орган тіла людини — печінка. У дорослої людини вона важить близько 1,5 кг. Найдовший орган людського тіла — тонка кишка, її довжина — до 6 м, а довжина товстої кишки — 2 м.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу нас. 151.
—  Для чого людині потрібні поживні речовини?
—  Як побудована травна система?
—  Які зміни відбуваються з їжею в органах травлення?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Природознавство 3 кл. Травна система
С 149-151.
—  Придумайте казку про пригоди бутербродика в організмі людини.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1940 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть