загрузка...
Природознавство 3 кл. Зустріч 6. Як охороняти безцінний скарб Землі - воду? - 18 Декабря 2014
Главная » 2014 » Декабрь » 18 » Природознавство 3 кл. Зустріч 6. Як охороняти безцінний скарб Землі - воду?
12:00
Природознавство 3 кл. Зустріч 6. Як охороняти безцінний скарб Землі - воду?

Мета: розширити уявлення учнів про необхідність охорони води; розвивати мовлення, мислення; навчати економно використовувати воду.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
Хід уроку. Природознавство 3 кл. Охорона води
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
—  Чому в народі про воду кажуть «цариця-водиця»?
—  Чи можна отримати високі врожаї там, де мало вологи?
—  Чому воду називають «великим санітаром»?
—  Як ви розумієте вислів «Водойми — це шляхи сполучення»?
—  Чи достатньо прісної води там, де ви живете?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про забруднення водойм і охорону води.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с.20 21)
—  Пригадайте! Де на Землі міститься вода?
—  Поміркуйте і доведіть, що вода і водойми належать до природних багатств кожної країни.
—  Про що розповіла рибка Немо?
—  Роздивіться і порівняйте фотографії на с. 20. Складіть розповідь за фотографіями.
—  Запам'ятайте! Незамінними помічниками в очищенні води є водорості, різні тварини та найдрібніші водяні організми, їх називають «санітарами» водойм.
— Дослідіть і розкажіть! Коли люди в своїй повсякденній діяльності витрачають прісну воду неекономно?
—  Про що нагадав Карасик Золотенко?
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 
1.    Розповідь учителя
—  З давніх часів люди оселялися в тих місцях, де є вода. Всі великі міста розташовані поблизу джерел води. Тому водойми, з яких беруть воду для населених пунктів, слід охороняти. Якщо таке джерело води забрудниться, то мільйони людей можуть залишитися без води.
Бережіть воду, яка тече з водопровідного крана, хлюпочеться у річках і джерелах. Економне використання води — це турбота про всіх людей, які живуть поряд із нами і житимуть після нас.
Удома перевірте, чи не протікає водопровідний кран, чи справний зливний бачок у туалеті?
Якщо з водопровідного крана вода тече неперервною цівкою завтовшки із сірник, то за добу в каналізацію виллється 500 літрів води.
Якщо вода крапає, то втрати становлять 60 літрів на добу.
Ще більші втрати води — через несправний зливний бачок у туалеті. За добу даремно витече в каналізацію 1300 літрів води.
Несправності цих приладів тільки в одній квартирі призведуть до втрати 700 тисяч літрів води на рік!!!
Охороняти водойми — це те саме, що оберігати життя на Землі, піклуватися про її красу, серед якої живуть люди і багато інших живих істот.
2.    Робота в групі
—  Запропонуйте, як можна зменшити марні витрати води в побуті.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Прочитайте висновки нас. 21.
—  Назвіть з переліченого те, що завдає шкоди воді: побутове сміття, нафта, водяні тварини, відходи заводів, водорості, несправний кран у будинку.
—  Як використовують воду у вашій сім'ї?
—  Що означає «економне використання води»?
—  Розкажіть, як оберігають природні водойми мешканці вашого населеного пункту.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 20-21. 
Природознавство 3 кл. Охорона води

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1762 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть