загрузка...
Про активний відпочинок - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Про активний відпочинок
08:38
Про активний відпочинок
Ти вже знаєш, що відпочивати можна по-різному. Найкращим відпочинком є зміна одного виду діяльно¬сті на інший. Так, після навчання корисним буде активний відпочинок, особливо на свіжому повітрі. Він сприяє підвищенню працездатності, поліпшенню настрою, зміцненню здоров’я. А тобі активний відпочинок особливо потрібен, адже багато часу ти проводиш си¬дячи за партою. Для нормального росту й розвитку тобі слід багато рухатися. Тому під час активного відпо¬чинку ти можеш грати з друзями в різні рухливі ігри, зокрема в ті, які вивчав на уроках фізичної культури. Наприклад, «Совонька», «Колобки та їжачки», «Верш-ники-спортсмени», «Космонавти», «Сірий кіт» та інші.
Під час гри дотримуйся правил безпеки:
обирай безпечні місця;
грай лише за правилами;
не бешкетуй, не штовхайся і не став підніжки.
Є й інші види активного відпочинку. Найпоширенішими серед них для дітей твого віку є стрибки на ска¬калці, катання на велосипеді, самокаті, роликах, скейт-борді, різні ігри – футбол, бадмінтон, волейбол, баскет¬бол. А взимку – катання на санчатах, ковзанах, лижах тощо.
Однак пам’ятай:
• кататися на велосипеді, самокаті, роликах, скейт-борді можна лише у відведених для цього місцях -у дворах, парках, на спортмайданчиках;
кататися на санчатах, лижах слід у парках, скверах; на ковзанах - лише на ковзанці;
грати у футбол та інші ігри можна на спортивних майданчиках, стадіоні;
не можна грати в ігри, кататися на роликах, санчатах тощо на тротуарі і проїзній частині дороги;
під час катання на роликах, скейтбордах тощо треба одягати засоби захисту - шолом, наколінники, налокітники, надолонники.
Ти можеш зайнятися спортом. Є зимові й літні види спорту, індивідуальні та командні. Займатися спортом можна в секції, а можна й самостійно, з друзями, батьками. Це не обов’язково мають бути виснажливі тре¬нування. Головне - щоб вони були корисними і зміцнювали здоров’я. Порадься з батьками, учителем фізкультури, лікарем, яким видом спорту тобі краще займатися.
Для допитливих
Кататися на ковзанах по льоду люди почали приблизно у 16 столітті. У ті часи скандинави - народи Північної Єв-ропи - прив’язували до ніг зроблені з кісток тварин ковзани і ковзали по льодових поверхнях. Потім з’явилися ме талеві ковзани, від яких походять сучасні сталеві ковзани. Колись ковзани прикріплювали до ніг за допомогою довгих шкіряних ремінців. Пізніше їх стали прикріплювати до взуття за допомогою затискачів і ремінців. Тепер ковзани жорстко кріп¬ляться до черевиків.
Поясни прислів’я
Ходи більше - проживеш довше.
Відгадай загадки
Всі його ногами б’ють, Відпочити не дають. Він не журиться, не плаче -На зеленім полі скаче.
З нетерпінням зиму ждуть, Лід малюють - іскри йдуть! Гострі та стрімкі вони. Мають назву...
Гра «Лисиця і заєць»
Станьте в різних кінцях майданчика парами, облич¬чям один до одного, узявшись за руки. Оберіть двох учнів - «лисицю» і «зайця». «Лисиця» повинна наздо¬гнати «зайця». «Заєць», утікаючи поміж парами, ховається в «нору»: стає посередині будь-якої пари, спиною до одного з гравців. Той стає «зайцем» і втікає, і так само ховається через декілька секунд до іншої «нори». Тим часом «лисиця» намагається його спіймати. Спій-маний стає «лисицею», а «лисиця» - «зайцем». Якщо «лисиця» не змогла спіймати «зайця» приблизно за одну хвилину, її змінюють. «Зайці» повинні якомога частіше ховатись і кожного разу в іншу «нору», щоб усі гравці побували в ролі «зайця» чи «лисиці».
1. Що таке активний відпочинок?
2. Розкажи про свій активний відпочинок.
3. Робота в парах. Обговоріть, які переваги має активний відпочинок.
4. Яких правил безпеки під час активного відпочинку слід дотримуватися? Чому?
5. Які ти знаєш види спорту, що потребують застосування засобів захисту від травмування?


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 1365 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть