загрузка...
Про Індійський та Північний Льодовитий океани - 6 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 6 » Про Індійський та Північний Льодовитий океани
13:30
Про Індійський та Північний Льодовитий океани

1.  Розглянь карту й покажи розташування Індійського океану. Як ти думаєш, чому він отримав таку назву?
2.  Відшукай на карті моря, затоки й острови Індійського океану.
Індійський океан — наймолодший за віком серед океанів і третій за величиною на Землі. Води цього океану омивають береги Індії, тому його й назвали Індійським. Розташований океан у Південній півкулі між берегами Азії, Африки, Австралії й Антарктиди. Він не такий бурхливий, як Тихий та Атлантичний океани.
Середня глибина Індійського океану близько 3897 м, але найбільша глибина в межах Зондського жолобу становить 7729 м. Акваторія океану охоплює 11 морів та кілька великих заток. У океан впадають потужні річки Ґанг, Інд, Замбезі, Муррей та інші. В Індійському океані існують як теплі, так і холодні течії.
Дно Індійського океану характеризується підвищеннями й западинами та гірськими підводними хребтами. Вершини цих хребтів — переважно згаслі вулкани. На узбережжі Індійського океану можна побачити коралові рифи й солоні болота.
Островів у океані небагато. Більшість із них мають коралове або вулканічне походження. Вони — справжня окраса теплих вод Індійського океану. Деякі є частинами давніх материків, як-от острів Мадагаскар. Часто внаслідок землетрусів невеликі острови зникають під водою або в океані утворюються нові вулканічні острови.
Завдяки тому, що поверхні суші й океану нагріваються й охолоджуються нерівномірно, формуються сезонні вітри, що й визначають погоду північної час-I тини океану. Тому тут виникають шторми й тропічні циклони.
Рослинність Індійського океану подібна до рослинності інших океанів — це різні види водоростей. Океанічні води населяють різноманітні риби: акули, скати, анчоуси, летючі риби, тунець. Спостерігаються інші морські мешканці: молюски, краби і лангусти, морські змії. У водах океану існують організми, які світяться вночі.
Людина давно використовує природні багатства Індійського океану. Тут здійснюється вилов риби, у районі Перської затоки видобуваються нафта й природний газ. Через Індійський океан пролягають важливі торговельні й транспортні морські шляхи. Чарівна природа сприяє розвитку туризму й зон відпочинку на узбережжі Індійського океану та на багатьох островах.
1. Назви материки, які омиваються водами Індійського океану. 
2. Чому на півночі Індійського океану завжди тепло, а на півдні завжди холодно?

Північний Льодовитий океани
Знайди на карті протоки, які з'єднують океани у Світовий океан.
Північний Льодовитий океан — найменший, найхолодніший і найбільш мілководний океан серед усіх чотирьох океанів планети. Він розташований між Північним узбережжям Євразії та Північної Америки. Середня глибина Північного Льодовитого океану 1220 м. Основна частина цього океану завжди вкрита кригою.
Усі території Північного Льодовитого океану разом із морями й островами, називають Арктикою.
У Північному Льодовитому океані знаходиться найбільший у світі острів — Гренландія, що означає «Зелена планета». Острів майже повністю вкритий льодовиком товщиною до 3000 метрів. Біля берегів Гренландії щорічно утворюються льодяні плавучі брили — айсберги. Ці плавучі гори мають розміри, що вражають. їх довжина досягає 35-70 км, ширина — понад 20 км, а над рівнем води вони можуть здійматися у висоту до 100 м і більше. Проте айсберги у Північному Льодовитому океані не такі великі, як трапляються в Антарктиці. Це резерви найчистішої прісної води. Велетенські за розмірами айсберги часто створюють загрозу для кораблів.
Товщина льоду у Північному Льодовитому океані сягає трох-чотирьох метрів. Льодовий покрив океану дуже впливає на клімат планети. Узимку кригою вкрито майже дві третини поверхні океану, а влітку — половина. За літній період по краю океану крига скресає, а взимку води океану знову замерзають.
Через низькі температури повітря й води, тривалі полярний день та полярну ніч рослинний світ Північного Льодовитого океану дуже бідний. На його дні поширені тільки бурі, зелені та червоні водорості.
У приатлантичній зоні водяться риби: тріска, пікша, навага,   палтус.   Тваринний   світ представлении оільш різноманітно. Невеличкими рачками і рибою харчуються великі звірі: моржі, тюлені, білухи, білий ведмідь.
На високих скелястих берегах островів гніздуються чайки, кайри, торопці, баклани. Вони утворюють величезні «пташині базари».
До природи Північного Льодовитого океану необхідно ставитися дуже бережливо, бо від нього залежить погода і стан природи на всій планеті.


Категория:
2015
| Просмотров: 354 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть