загрузка...
Про планети Сонячної системи - 6 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 6 » Про планети Сонячної системи
12:27
Про планети Сонячної системи

1. Які небесні тіла існують у Всесвіті? 
2. Які космічні тіла випромінюють світло?
Сонячна система входить до складу Галактики. Крім нашої Галактики, існують ще й інші. Мільярди років галактики та їх скупчення перебувають у невпинному русі на безкінечних просторах Всесвіту. Вони постійно змінюються — у них виникають нові небесні тіла, відбуваються спалахи зірок, потужні вибухи.
Навколо Сонця — центральної зорі Сонячної системи — з великою швидкістю обертаються планети. Ці небесні тіла не випромінюють світла й тепла, на відміну від Сонця. Планети мають різний розмір і перебувають на різній відстані від світила.
Розглянь схему будови Сонячної системи. Зверни увагу на розташування планет й інших небесних тіл.
У Сонячній системі нараховують вісім планет, які рухаються кожна по своїй орбіті Усі планети різні за величиною та складом речовин. Найближче до Сонця розташовані планети земної групи — Меркурій, Венера, Земля й Марс. їх іще називають внутрішніми планетами. Вони невеликі за розмірами, мають тверду поверхню, оскільки складаються зі щільної кам'янистої речовини й металів. Найбільша серед них — Земля.
Наступні чотири планети — Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун — справжні газові гіганти. Вони розташовані на значній віддалі від Сонця. Ці тіла Сонячної системи складаються з легких речовин, тому їх поверхня не така щільна, як у планет земної групи. На цих планетах переважають дуже низькі температури. Чим далі планета від Сонця, тим менше воно її обігріває.
У великих планет є свої природні супутники. У Землі також є один природний супутник — Місяць.
Швидкість руху й період обертання планет навколо Сонця залежать від віддалі до центрального світила. Ті планети, що розташовані ближче до центра Сонячної системи, рухаються швидше. Усі планети, крім Венери й Урана, рухаються навколо Сонця в одному напрямку — проти годинникової стрілки.
Крім планет і їх супутників, у Сонячній системі переміщується безліч дрібних небесних тіл. Скупчення астероїдів знаходиться між орбітами Марса та Юпітера. Це — малі планети, їх іще називають літаючими кам'яними брилами.
Навколо Сонця обертаються також комети, які на небі мають вигляд туманних об'єктів із яскравим ядром. Ядро комети складається з криги, пилу та кам'яних частинок, а «хвіст» — із газів, що утворюються від випаровування речовин, із яких складається комета. «Хвости» комет витягуються іноді на мільйони кілометрів.
Метеори — тверді тіла різних розмірів, їх називають «зірками, що падають». Вриваючись у повітряний шар нашої планети, метеори згоряють.
Більші небесні тіла, які досягають поверхні Землі, називають метеоритами. Час від часу трапляються зіткнення великих метеоритів із Землею, у результаті чого па планеті відбуваються катастрофи.
Словник
Орбіта — шлях руху небесного тіла, зокрема планет, навколо Сонця.
1. Які небесні тіла входять до складу Сонячної системи? 
2. Що таке супутник планети?
3. Чим різняться планети земної групи й газові гіганти?

Земля - планета Сонячної системи
1. Чи цікавило тебе, як виникла наша планета? 
2. Як уявляли люди Землю в давні часи? 
3. Чим особлива наша Земля?
Наша планета дуже змінилася за час свого існування. Учені вважають, що Земля сформувалася з хмари пилу й газу. Цей процес тривав кілька десятків мільйонів років. Спочатку це була розплавлена куля з гірських порід. Поступово охолоджуючись, земна поверхня ставала твердою. Сучасна Земля має ядро, що перебуває в рідкому стані, та дві тверді оболонки, які складаються зі скельних порід і металів.
З часом на Землі почала формуватися атмосфера, склад якої спочатку дуже відрізнявся від теперішньої. Вода, що утворилася в атмосфері, заповнила всі земні заглибини — так виник Світовий океан. Серед води постали частини суходолу. Внаслідок різних природних процесів вони опускалися й піднімалися, переміщувалися по поверхні Землі, з'єднувалися й знову розходилися. Цей рух триває й досі.
Земля — едина планета Сонячної системи, яка завдяки наявності води й атмосфери придатна для існування живих організмів.
Життя на Землі зароджувалося й розвивалося в досить складних умовах: зміни в атмосфері, постійні природні катастрофи, тривалі льодовикові періоди тощо.
Мільйони років тому на планеті господарювали величезні динозаври й інші гігантські тварини. Більшість давніх живих істот давно вимерли, поступившись місцем сучасним видам тварин.
Під впливом сонячних променів і достатньої кількості вологи стрімко розвивалися рослини. Вони забезпечили киснем для дихання та продуктами харчування тварин і людей, які з'явилися па планеті кілька мільйонів років тому.
Пригадай, завдяки чому на Землі утворилися кам'яне вугілля, JjP газ, нафта, горючі сланці, торф.
Люди швидко вчилися господарювати на Землі: добувати їжу, виготовляти знаряддя праці, пристосовуватися до кращих умов життя. За тривалий період своєї діяльності людина змінила вигляд планети Земля і здебільшого не на краще. Але люди не повинні забувати про власний вплив на природу й ті зміни, які завдяки їхній діяльності відбуваються в довкіллі. Кожен із нас повинен усвідомлювати відповідальність, яку ми несемо за збереження нашої планети для наступних поколінь.
Наша планета дуже давня. Історія виникнення й розвитку життя на Землі ділиться на періоди — дуже довгі відрізки часу. Поцікався в додатковій літературі, мережі Інтернет про те, що відбувалося на планеті Земля у прадавні часи.
1. Назви планети Сонячної системи.
2. Як називається шлях, по якому рухається Земля навколо Сонця?
3. Чи зможе існувати Земля без Сонця?


Категория:
2015
| Просмотров: 416 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть