загрузка...
Про розселення людей на Землі - 6 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 6 » Про розселення людей на Землі
12:46
Про розселення людей на Землі

1. Чи знаєш ти, де й коли з'явилася перша людина? 
2. Як люди розуміли одне одного, якщо не знали мови інших народів?
Основна відмінність Землі від інших планет Сонячної системи — це наявність на ній живих організмів і серед них розумних істот — людей.
Розглянь малюнки й розкажи, як життя людей залежить від погоди. Що, на твою думку, змушує людей переселятися з місця на місце?
Первісним людям було важко виживати під постійним палючим сонцем жаркого теплового поясу. Тому вони поступово почали мандрівки планетою у пошуках нових місць проживання. Час і напрям переселення наших предків визначалися зміною клімату на планеті. Перші переселення люди здійснили до Азії та Європи, далі — до Австралії й Північної Америки. Спочатку вони оселялися в помірних теплових поясах на рівнинах, де були найкращі умови для життя: родючі грунти, прісна вода, корисні копалини. Поступово завдяки праці люди освоювали й інші території земної поверхні, навіть у несприятливому для життя холодному поясі.
Відбулося кілька великих переселень древніх племен і народів. При виборі місця поселення люди враховували такі умови, як середньодобова й річна температури та кількість опадів, адже від цього залежало, чи зможуть вони забезпечити себе їжею. Людина вчилася користуватися дарунками природи: збирала плоди й полювала на тварин. Невдовзі людина почала сіяти зерно, приручати тварин, будувати житло, вирощувати рослини. Потерпаючи від стихійних явищ, жителі Землі намагалися протистояти їм, як могли. Навчившись видобувати вогонь, люди одержали теплі помешкання, де могли сховатися від негоди, почали виготовляти залізні знаряддя праці, глиняний посуд, готувати їжу. 
Перші поселення розташовувалися на невеликій території, переважно біля річок, і складалися з житлових і господарських будівель. Тим самим люди, які в них оселялися, створювали необхідні умови для свого життя. Часто жителі поселень, вичерпавши природні ресурси навколишньої місцевості, йшли на нові місця все далі й далі від попередніх місць їх проживання. Але в деяких поселеннях зростала кількість мешканців, з'являлися нові види діяльності. Такі поселення ставали містами, де розвивалися ремесла, наука, освіта, культура. А в селах, що також виникали в ті часи, працювало населення, яке займалося сільським господарством. Міське населення поступово віддалялося від природи, натомість сільське жило серед неї.
Кількість людей у стародавні часи зростала досить повільно, бо умови життя були дуже суворими. Люди страждали від різних хвороб, нападів хижаків від стихійних лих, постійних війн.
З плином часу люди заселили планету нерівномірно. Найбільша кількість населення нині зосереджена у великих містах, а несприятливі для життя місця, такі як пустелі, льодовики, гори, тайга, джунглі залишаються малозаселеними. Сучасна людина намагається використовувати навіть океанські простори для свого життя, створюючи штучні острови.
1. Поміркуй, які умови люди обирали для проживання? 
2. Як люди підкорювали природу?
3. Як утворювалося міське і сільське населення?

Чи багато людей на планеті Земля?
1. Чи змінюється кількість людей на нашій планеті?
2. Як ти думаєш, скільки людей живе на Землі?
Наша планета надзвичайно різноманітна за природними умовами та ресурсами. Різноманітне й населення Землі, до якого належать усі люди, що живуть на планеті.
Кількість населення у світі стрімко зростає. Останнім часом завдяки розвиткові медицини, зростанню кількості продукції сільського господарства, технічним здобуткам, відбувся найбільший приріст населення за всю історію людства. Нині на нашій планеті проживають понад 7 мільярдів людей.
Порівнюючи кількість населення на окремих материках, можна встановити, що найбільше людей проживає в Євразії,
а найменше — в Австралії. Порівняно з Євразією,  набагато менше людей живе в Південній Америці та Африці. А от в Антарктиді постійного населення взагалі немає: там працюють лише експедиції з різних країн світу.
У процесі спільного життя на певній території утворювалися спільноти людей, які мали власні, відмінні від інших, мову, культуру, світосприйняття. Так виникли різні народи. Згодом один або кілька народів утворювали державу. Кожна держава має свої кордони, назву, столицю, державну мову, історію та культуру і виконує певні функції.
Усі народи бережуть свої мову й культуру, шанують власні традиції, дотримуються звичаїв, обрядів, розпоряджаються й ощадливо використовують природні багатства, які є на території їх країн. Проте існують світові цінності, завдяки яким народи різних країн чудово розуміють один одного. У години тяжких випробувань країни світу надають допомогу тим, хто її потребує.
Розглянь фотографії. Поміркуй, з чим можуть бути пов'язані зовнішні відмінності людей.
Жителі різних континентів мають не тільки мовні чи культурні, а й зовнішні відмінності. Тривале існування людей у різних природних умовах призвело до зміни їх зовнішніх ознак. І хоча всі люди мають подібну будову тіла й однакові внутрішні органи, вони різняться за кольором шкіри та волосся, кольором і формою очей, формами носа, губ. Тому залежно від зовнішніх ознак розрізняють чотири великі раси людей: європеоїдну, монголоїдну, негроїдну, австралоїдну.
На планеті всі люди рівні, і жоден колір шкіри чи місце проживання не дають переваг одним народам над іншими.
Люди Землі повинні об'єднатися, щоб розв'язувати складні проблеми охорони й збереження природи в усьому світі.
З'ясуйте, чи існують зовнішні відмінності між людьми, які проживають у сільській та міській місцевостях. Чим займаються люди у місті, селі?
1. На якому материку проживає найбільша кількість населення? 
2. Чи всі люди на планеті однакові за зовнішністю? 
3. Чи впливає колір шкіри на права людей?


Категория:
2015
| Просмотров: 507 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть