загрузка...
Про рух і загартовування - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Про рух і загартовування
17:09
Про рух і загартовування

Рух — це природна потреба організму. Чи доводилося тобі спостерігати за маленькою дитиною, її рухами? Спочатку м'язи немовляти слабкі, і воно навіть не може підняти своєї голівки, рухи його рук і ніг ще незграбні. Потім поступово дитина вчиться перевертатись і сидіти не падаючи. У віці приблизно дев'яти місяців вона вже вміє повзати і стояти без сторонньої допомоги. А приблизно в рік дитина починає ходити. Протягом наступних кількох років рухи дитини стають дедалі впевненішими. Дитина охоче грається, бігає, стрибає.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

На жаль, у період зростання та у зрілому віці багато людей, особливо мешканців міст, недостатньо рухаються. Наприклад, замість того щоб ходити пішки, вони користуються ліфтом, громадським чи особистим транспортом. Часто їхнім робочим місцем є письмовий стіл із комп'ютером. Після роботи вони не займаються фізичними вправами, а сидять перед телевізором. А якщо людина, окрім того, що мало рухається, ще й споживає надміру масної їжі, солодких газованих напоїв, борошняних виробів і солодощів, то вона гладшає, оскільки споживає разом з продуктами харчування більше енергії, ніж витрачає. У неї виникає ожиріння, знижується працездатність, погіршується пам'ять і порушується постава, з'являються втома та різні захворювання.
Тому, щоб зростати міцними, здоровими, бадьорими і енергійними, треба більше рухатися — займатися фізкультурою і спортом, грати в рухливі й спортивні ігри, виконувати фізичну роботу, ходити пішки. Пам'ятаєш прислів'я: «Ходи більше - проживеш довше»? Не забувай також робити ранкову гімнастику, старанно виконуй вправи під час фізкультхвилинок на уроках, перервах, у процесі виконання домашніх завдань тощо.
Загартовування теж сприяє збереженню і зміцненню здоров'я. Загартовується людина за допомогою природних чинників — повітря, води й сонячних променів.
Щоб загартовування було корисним, потрібно пам'ятати про основні принципи загартовування.
Принципи загартовування
Поступовість. Знижувати температуру води або повітря, а також збільшувати тривалість процедури загартовування потрібно поступово. Так, наприклад, розпочинати водні процедури потрібно зі звичної і приємної для тебе температури води й поступово переходити до прохолодної, а потім холодної.
Систематичність. Загартовування повинно бути систематичним, тобто регулярним, щоденним і без перерв. Якщо почав загартовуватися, то не припиняй.
У разі захворювання — запитай у лікаря, чи можна продовжувати загартовування. Якщо так сталося, що з якоїсь причини було припинено загартовування на деякий час, то після перерви слід розпочинати все спочатку, оскільки вже через 5-6 днів після припинення процедур загартовування їх дія послаблюється й майже повністю зникає через два тижні.
Дозованість. Слід загартовуватися так, щоб вплив природних чинників на організм був дозованим, тобто щоб тривалість процедури відповідала можливостям твого організму. Наприклад, що холодніша вода під час душу, то менший час повинен бути для його прийому. Отже, дозувати процедури загартовування потрібно для того, щоб людина без надмірних зусиль могла їх виконувати.
Комплексність. Використовувати дію природних чинників слід комплексно. Це означає, що потрібно поєднувати різні види загартовування. Наприклад, улітку приймати сонячні та повітряні ванни, купатися у водоймах тощо.
У таблиці наведено температуру й тривалість процедур загартовування.
Для допитливих
ЗАГАРТОВУВАННЯ
Людський організм має одну чудову властивість. Він поступово пристосовується до найважчих умов життя.
Згадай, як мерзнуть у тебе руки й ніс на початку зими, коли тільки два-три градуси морозу. А в лютому ти граєш у сніжки на п'ятнадцяти градусно му морозі. І хоч би тобі що! За два зимових місяці ти вже звик до морозного повітря...
Загартовувати свій організм потрібно поступово. Насамперед візьми за правило щодня (якщо тільки немає дощу) проводити на вулиці не менше нІждвІ-три години І при цьому не закутуватися в одяг.
Деякі діти, а особливо їх мами, вважають, що найкращий спосіб уберегтися від застуди - одягнутися якомога тепліше. А насправді це спосіб застудитися. Спочатку діти спітніють у своїх светрах І шарфах, а потім застудяться.
Грип у такому разі неминучий!
За Олексієм Дороховим
Поясни вислови
•  Рух - це здоров'я, рух - це життя.
•  Якщо хочеш бути сильним — бігай, хочеш бути красивим — бігай, хочеш бути розумним — бігай.
1. Для чого потрібно займатися фізкультурою й загартовуватися?
2. Чому   малорухомий   спосіб   життя   шкідливий   для здоров'я?
3. Про яку людину говорять, що вона загартована?
4. Розкажи, як ти загартовуєшся. Яких правил загартовування дотримуєшся?
5. Робота в групах. Згадайте й обговоріть, як за допомогою сонця, повітря І води слід загартовуватися. 6. Разом з батьками обговори, чи все ти робиш для того, щоб рости міцним (міцною) І здоровим (здоровою).
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Тато, мама, я — спортивна сім'я
Разом з учителем фізкультури підготуйте й проведіть змагання «Тато, мама, я - спортивна сім'я».

 

 


Категория:
2015
| Просмотров: 773 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть