загрузка...
Про сучасні уявлення Всесвіту - 6 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 6 » Про сучасні уявлення Всесвіту
12:37
Про сучасні уявлення Всесвіту

1. Які уявлення про планету Земля мали люди в давні часи?
2. Чи могли люди в давнину літати в космос?
Сучасна астрономія вивчає історію виникнення й розвитку планет, космічних тіл, досліджує небесні тіла, Сонце, системи зірок і сузір'я. Астрономи за допомогою сучасних телескопів відкрили в космічному просторі численні скупчення зір — галактики. У наш час постійно проводяться наукові дослідження в космосі з метою точного визначення погодних умов, вивчення природних багатств Землі, океанів і морів.
Люди віддавна мріяли про польоти в міжзоряному просторі, але за межі Землі людину вивела ракета лише в другій половині минулого століття. Саме в цей час з'явилися космічні кораблі, штучні супутники Землі й космічні станції. Супутники роблять знімки планети з космосу, беруть проби ґрунту з інших планет, вимірюють температуру й усі дані передають на Землю.
Першою людиною на Землі, яка піднялася в космос, був космонавт Юрій Гагарін. 12 квітня 1961 року з космодрому «Байконур» стартував космічний корабель «Восток». Він виконав один оберт навколо Землі й успішно приземлився. Так початася ера освоєння космосу людиною. Через 8 років із моменту першого космічного польоту людина побувала на Місяці.
У космосі з початку його освоєння побувало понад 350 людей, а 12 із них висаджувалися на Місяць. Нині учені готують експедицію на Марс. Робота космонавтів допомагає розкривати таємниці Всесвіту.
За період розвитку космічної галузі 24 українці побували в космосі. Серед цих дослідників був і перший космонавт незалежної України — Леонід Каденюк. У1997 році він здійснив політ у складі міжнародного екіпажу на борту американського космічного корабля «Колумбія».
Словник
Телескоп — астрономічний прилад для спостереження за зорями, планетами та іншими космічними тілами.
1. 3 якою метою люди запускають штучні супутники Землі?
2. Які дослідження проводять за допомогою космічних станцій?

Орієнтування на місцевості. Горизонт
1.  Чи знаєш ти, як орієнтувалися підчас подорожей мандрівники й мореплавці в минулому?
2.  Чи доводилося тобі самостійно шукати дорогу в невідомому населеному пункті? Що тобі допомогло?
3.  Які сторони горизонту ти знаєш?
Буває так, що, опинившись у незнайомому місці, ти намагаєшся якомога скоріше зорієнтуватися на місцевості. Якщо це населений пункт, можна пошукати вказівники, дорожні знаки, запитати шлях у перехожих. А що робити, коли ти опинився (опинилася) серед природи, де таких указівників, вивісок і дорожніх знаків немає? Як знайти дорогу в такому випадку?
Ось тут і знадобляться знання з орієнтування на місцевості. Наприклад, козаки легко визначали сторони горизонту, спостерігаючи за зірками, тваринами й рослинами, а під час морських походів уміли користуватися картами й спеціальним компасом.
Зорієнтуватися на місцевості — це означає визначити своє місцерозташування відносно сторін горизонту за допомогою компаса, карти чи навігатора.
Місцевість, яку ти бачиш навколо себе, називають горизонтом.
Лінія горизонту — це межа видимого простору, за якою на великій віддалі видно чіткий поділ земної та небесної поверхні. Розрізняють відкриту й закриту лінії горизонту. Якщо ти уважно розглянеш фотографії, то зможеш пояснити, чому виникли такі назви.
Власне спостереження
Вийди на подвір'я школи. Знайди лінію горизонту. Яку форму має лінія горизонту? Назви об'єкти, що закривають лінію горизонту. Як зміниться лінія горизонту, якщо пройти вперед чи піднятися на підвищення?
Якщо підніматися вгору, горизонт розширюється. Якщо рухатися вперед, лінія горизонту віддаляється.
Чи цікаво тобі, скільки кілометрів до горизонту? Якщо на відкритій місцевості з висоти зросту людини спостерігати за лінією горизонту, то вона буде приблизно за 5 км. При погляді з 8-метрової башти — це вже 10 км, з телевежі в Києві — 58 км, з літака, що летить на восоті 10 км, — 350 км, а з навколоземної орбіти космічного корабля можна побачити територію радіусом 2000 км.
Сила слова!
Прочитай й поясни українські народні прислів'я.
Усе, що знаєш, за плечима не носити. 
Наука в ліс не веде, а з лісу виводить.
Словничок
Горизонт — обрій, виднокрай, небокрай, видноколо.
1. Що називається горизонтом?
2. Якою буває лінія горизонту? Поясни, від чого це залежить.


Категория:
2015
| Просмотров: 301 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть