загрузка...
Про взаємозв'язки в природі - 6 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 6 » Про взаємозв'язки в природі
12:20
Про взаємозв'язки в природі

1. Що таке об'єкти живої та неживої природи? 
2. Назви умови, необхідні для життя на Землі.
3. Що таке «Червона книга України»? Чому вона з'явилася?
Сучасну людину оточують створені природою могутні ліси, величні гори, безмежні моря, безкрайні степи й джунглі,   свіже,   цілюще   повітря,   чиста питна вода, Сонце й Місяць у небі, міріади зірок у Космосі!
Ліси забезпечують підприємства будівельними матеріалами, сировиною для виготовлення ліків, паперу. На луках випасається велика рогата худоба, від якої людина одержує молоко й м'ясо, шкіру й вовну. Поля й сади, великі й малі водойми дають людям продукти харчування. У горах і під землею сховані корисні копалини, завдяки яким людство має кольорові й чорні метали, вугілля, нафту й газ — основні види природного палива.
Освоюючи природу, людство навчилося використовувати її дари з найбільшою користю для себе. Так з'явилися предмети побуту, транспорт, зв'язок, будівлі, дороги, штучні природні об'єкти тощо.
Але дуже часто господарська діяльність людини шкодить природі. І тоді пересихають озера й річки, утворюються нові пустелі, тануть льодовики, змінюється клімат, щезають сотні видів тварин і рослин.
У природі все взаємопов'язане. Навіть без маленької бджоли людство не може існувати. Адже без ко-мах-запилювачів перестануть рости яблука,   горіхи,   цибуля,   кабачки, квасоля, перець, дині, баклажани, огірки, помідори та інші овочі й фрукти, ягоди.
Наша планета вже давно потребує допомоги й захисту. Тому людина як невід'ємна частинка природи повинна берегти природні скарби, не витрачати їх марно. Про це постійно говорять учені, громадські діячі, митці.
Сила слова!
Прочитай уривок із вірша. Поясни вислів «цар природи».
Все на Землі, все треба берегти: 
І птаха й звіра, і оту рослину. 
Не чванься тим, що цар природи ти, 
Бо, врешті, ти — її частинка.
Богдан Лєпкий
Людина повинна бути не підкорювачем природи, а її другом, берегти й примножувати її багатства. А для цього потрібно багато працювати, розвивати нові технології, які не шкодитимуть природі, винаходити нові види палива й техніку, що не забруднюватиме навколишнє середовище тощо.
Природі потрібна твоя допомога!
Наведені факти переконають тебе в тому, що легковажити з природою не можна.
•   Легковий автомобіль на 1000 км пробігу спалює стільки кисню, скільки потрібно людині для дихання протягом року; при цьому в атмосферу потрапляє до 20 кг шкідливих речовин.
•   Часто під час відпочинку на природі люди запалюють вогнища, не замислюючись про знищення родючого шару ґрунту й трав'яного покриву. На місці, де було вогнище, трава не ростиме протягом 5-7 років.
•   Залишена в лісі консервна банка розкладатиметься понад 90 років, целофановий пакет — понад 200 років, скло — понад 1000 років.
Багато країн, і Україна в їх числі, працюють над проблемами захисту довкілля, вкладаючи чималі кошти в науку та виробництво. Але цього замало. Кожен житель Землі повинен змінити своє ставлення до природи. Лише так можна зберегти нашу блакитну планету для нащадків.
Дізнайся, які природні багатства Землі потребують збереження.
2. Чому потрібно вивчати природознавчі науки?
3. Чиможештиствержувати, що твоє ставлення до природи бережливе?


Категория:
2015
| Просмотров: 298 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть